Parfém na svatbu - poraďte

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Lucinela 28.9.15 20:35

@mmaat
Tak to já si pamatuji přesně na vůni svatební - Diorissimo (Dior), u rozvodu, ač je to šest let, jsem asi voněla Chancí EdP, ale jen se dohaduji, byla to moje signature. Ale vážně nevím, nakonec mi to přišlo všechno líto, i když jsem věděla, že spolu být nemůžeme. Naštěstí spolu skvěle vycházíme, ostatně máme spolu dvě dcery, stali se z nás něco jako sourozenci ;) .

Aanomis 28.9.15 21:41

Já měla na svatbě Shalimar parf initial l eau. A myslím že jsem tím nic nepokazila. Naopak. Jemná vůně se k svatebním satum i atmosfere hodila. Vše bylo laděno do stříbrošeda- modré.

Hanka H 28.9.15 21:58

@Lalaith Nedávno jsem zkusila novinku od Sisley - Soir de Orient - trochu těžší zahřívací vůně, dovedu si ji představit na netradiční nevěstě, jakou budeš :mavam: .

Lalaith 29.9.15 08:10

@Lucinela Děkuji. Taky doufám, že to bude moje první a poslední svatba. ;) Ale to asi každá, že… Nakonec ji možná budeme přesouvat na později, tak bude víc času, kvůli oddávajícímu. Díky za báseň, je v ní toho hodně k zamyšlení…

A k navrhovaným vůním: Rose d'Arabie a Soir d'Orient neznám, ráda bych zkusila, ačkoli na růže moc nejsem.
Loukhoum a Sweet Oriental Dream odhaduju na moc cukrátkově sladké. Jersey na mně nedržela a byla celkově dost slaboučká. A exkluzivky Guerlain jsem nezkoušela, ze strachu, že by se mi líbily a nutně bych je potřebovala. :oops: Ale plánuju to časem napravit. Znám jen Iris Ganache a ten mi neseděl. Obecně mám pocit, že většina produkce Guerlain je hodně elegantní - a pokud bych při popisu své osoby nějaké slovo na 100% vynechala, tak je to zrovna elegantní. :) (Mám dojem, že na RAome to není zrovna obvyklé.)

L'Instant i Magic nosit nemůžu, jsou moc sladké. (Takhle - sladké vůně mi nevadí, ale musí být zároveň ještě trošku hořké, nebo zemité, nebo pikantní… Jenom sladkost mi obvykle dlouhodobě nevyhovuje). Totéž je Code Satin, zkoušela jsem asi předevčírem - má ovšem enormní výdrž. Allure EDP jsem posílala odstřik dál, na mě divně kysne (stejně jako např. Chance a občas i Coco). Orchidée Vanille zkusím sehnat vzorek nebo někde vyzkoušet. Je Collection Extraordinere někde běžně k vyzkoušení - Sephora apod.?

Každopádně díky za tipy, nejvíc mě dle složení oslovily Rose d'Arabie a Soir d'Orient.

Lalaith 29.9.15 08:14

@Hanka H A kde se dá vyzkušet Soir d'Orient? Má zajímavé složení…

Michele 29.9.15 08:19

@Lalaith
Kdybych se vdávala znovu, vzala bych si ten nejoblíbenější, takže v mém případě Hypnotic Posion. Nakonec ten se i k tomu podzimu hodí. Zkus, jestli ti bude sedět.
Já jsem se vdávala v Lolita Lempicka EdP. Ani to není vyloženě moje nejoblíbenější, ani symbolická, ale prostě jsem ji ten měsíc nejvíc používala. A bylo takové vedro, že se to stejně za chvilku vypařilo.

vanity 29.9.15 08:40

A @Lalaith Soir ´d orient je vraj nádherná, tiež nemám možnosť vyskúšať, ale napadlo mi ešte od tej istej značky Soir de lune, ak poznáš - nevšedná vôňa pre netypickú nevestu.

Hanka H 29.9.15 09:45
@Lalaith píše:
@Hanka H A kde se dá vyzkušet Soir d'Orient? Má zajímavé složení…

Tak já jsem ho testovala na letišti, ale teď jsem zapátrala, a měl by být k dispozici v síti marionnaud. Jinak se přizdávám k doporučení Soir de Lune (také Sisley) - méně orientální a docela by se mi hodila na svatbu do prostředí, které uvádíš. :mavam:

Darya 29.9.15 11:14

@Lalaith
Pokud máš ráda Lutense a líbí se ti Fille en Aiguilles (jako mně :) ), nezkoušelas Feminite du Bois? Ta je krásná, dřevitá a zároveň pikantní. Stejně tak Five o'clock au Gingembre, i když ta je rezervovanejší. Nebo Tom Ford Plum Japonaise či Noir de Noir…

Lalaith 29.9.15 11:51

@Darya Feminité du Bois znám původní, tu od Shiseida, ještě ji znovu vyzkouším, jen co si pamatuju, tak tam bylo trochu moc cedru… A Five o'clock de gingembre je pěkná, ale úplně mně osobně nesedí. Od Lutense (kromě Fille en Aiguilles) se mi líbí ještě Ambre Sultan, Gris Claire a Santal Majuscule.
Jo a ještě se mi hooodně líbí Daim Blond, ale nevím, jestli bych ji unosila… To je fakt pecka, jen by mě patrně převálcovala.
Od Forda neznám žádné, jen se na ně vždycky zálibně koukám - nerada zkouším něco, u čeho hrozí, že se mi to bude hodně líbit a zároveň to stojí tolik, že nejsem ochotná tolik investovat. ;) Ale asi ji zkusím, teď už mají Forda myslím v Douglasu?

Darya 29.9.15 12:23

@Lalaith
Ve Feminite je pořád hodně cedru, takže to asi padá :) Na Santal Majuscule jsem si taky vzpomněla…
Ano, Toma Forda i Lutense mají v Douglasu na Příkopech. Noir de Noir ti můžu poslat vzorek, bohužel Plum Japonais mám zatím jen v tužebníku. Ta mi přijde jako vycizelovaná upjatější sestra Feminite du Bois, není tak „tělesná“ (asi ten cedr :) ), mám z ní pocit dokonalosti a trošku nepřístupnosti.
Je pravda, že Ford je až příliš drahý, bohužel sleduju, že moje hranice ochoty koupit něco tak drahého se stále posunují v neprospěch mojí peněženky :mrgreen:
Ad Daim Blond - nezkoušelas Bottegu Venetu? Není tedy ovocná jako Daim, mně přijde jemnější a snesitelnější (tu meruňku v Daim nějak nemůžu…)

Lalaith 29.9.15 15:25

@Darya Skočím si do Douglasu, ale moc díky za nabídku. ;) Jak říkám, Feminité du Bois ještě znova vyzkouším tu novou.
Svých hranic se pořád jakž takž držím, ono to moc jinak nejde. ;)
V Daim Blond mě nevadí ta meruňka, jen kdyby té kůže bylo o chloupek méně. Bottegu jsem zkoušela docela dávno, mám ji zafixovanou jako hodně elegantní, moc mě tehdá nenadchla, ale můžu zkusit znovu. Daim Blond je na jednu stranu taky elegantní, na druhou ale taková trošičku divná a působí na mě dekadentně a maličko zvrhle, ta meruňka se semišem je prostě ta „lutensovsky“ divná. Možná bych zkusila sehnat odstřik, abych vyzkoušela pořádně. ;)

Hanka H 29.9.15 16:11

@Darya @Lalaith Pěknou nabídku Toma Forda mají i v Douglasu na Václaváku - nedávno jsem tam čichala. Ale je fakt, že cenově je TF dóóóst vysoko a výdaje na svatbu jsou i tak značné. I když Sisley si s ním cenově zrovna nezadá, že. A na druhou stranu - svatba je párkrát za život. :jazyk:

Ne, teď si dělám legraci, kup si něco pěkného, v čem se budeš cítit dobře, a ať Ti to vyjde. :mavam:

Alena_In 29.9.15 16:13

@Lalaith
Z tipů, které tu zazněly, bych si dovedla představit Tonku Imperiale, Noir de Noir nebo Portrait of a Lady.
Feminité du Bois na mě občas dělala psí kusy. Daim Blond je na mě naopak krotká, krásně heboučká semišová vůně se stopou sušených meruněk. z podobného ranku je pak Cuir Ottoman - nejjemnější semiš se stopou pudrového kosatce.
Dovedu si představit i Musc Ravageur - krásnou hřejivou skořici.
A od Toma Forda skoro cokoli, ale nejvíc Black Violet - dekadentní fialky s hořkou, tmavou čokoládou.
Kdybys chtěla, můžu ti poslat poslat nějaké vzorky, kdyžtak koukni na mou poličku. ;)

ellie86 29.9.15 16:33

Můj návrh je Lolita Lempicka - Si Lolita EdT. Vnímám ji jako vůni k barevnému podzimu.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek