Parfém po rozložení na kůži už nevoní

jezika 09.10.12 19:55

Parfém po rozložení na kůži už nevoní

Ahoj, jsem v parfémech úplný začátečník, tak jsem si objednala pár vzorků, co by se mi dle recenzí mohlo líbit.
Zkusila jsem zatím Jil Sander Jil, Paco Rabanne Lady Million a Burberry Brit. Každý den jeden. Na papírku mi celkem voněly, ale na kůži děs. Rozloží už po pár minutách do přeslazené nezajímavé „levné“ vůne z drogerie. Zítra chci zkusit Euphorii a úplně se děsím co mi to na kůži udělá, protože mi na papírku krásně voní. Dalo by se to zachránit případně aplikací jen na oblečení a ne na kůži?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

andry 09.10.12 20:08

taková vůně by byla pěkně na houby, kdybys ji mohla aplikovat jen na oděv. holt ti zkrátka tyto nesednou, zkoušej dál a pokud bys stále neuspěla a finance dovolily, zkus značky používající kvalitnější suroviny (dá se poměrně spolehlivě orientovat podle ceny, ačkoli to není absolutní pravidlo) - ty ti pak buď voní nebo nevoní, ale do levnoty se nerozloží.

jezika 09.10.12 20:13

A které značky, třeba Chanel?

andry 09.10.12 20:24

třeba. nebo Guerlain, Hermes, Bottega Veneta. a za mě osobně ještě Kenzo nebo Narciso Rodriguez.

jezika 09.10.12 20:28

díky, jdu pohledat vzorečky.

Leisha 09.10.12 20:56

Mě některý značky neseděj úplně katastroficky. Z Burberry na mě většinou leze hnusnej levnej vanilkovej pudink, Bvlgari je taky divná chemie, o Diorech ani nechci mluvit. Hermes jak kterej. Narciso Rodriguez mi vyznívá extrémně hnusně, muglerovky povětšinou taky. Chanely zezačátku dobrý, ale pozdějc mi skoro všechny dělaj divnej nakyslechemickej ocásek. Ale zato spousta pánskejch vůní je na mě krásnejch (a často ani nepůsoběj pánsky), a Guerlain či Tauer dělaj podle všeho vůně přesně pro moji kůži.

Prostě ti nezbývá, než zkoušet :-)

Renusatko 10.10.12 08:43

@jezika
Jedině zkoušet, já jsem byla ze začátku zatížená na pánské parfémy. Měla jsem pocit, že nic jiného mi nevoní a ani nebude. Do dnes nemůžu většinu parfémů, co doma mám, nosit v létě. Je to hrůza, co v teple udělají. Některé mám taky jen na oblečení, protože na mé kůži voní divně. Ale po svých začátcích ti můžu říct, že najdeš jedině dlouhým zkoušením. Nemusí se ti líbit nic ani z 10ti vzorků, natož ze tří. Až najdeš třeba dvě vůně co ti sednou, tak už to bude jednoduší, už se budeš moct orientovat třeba podle složení. :kytka:

U mě je to taky tak - na papírku nádhera,na mě šílenost, většinou se na mě do pánska rozvoní svěžejší vůně např. be delicious nebo l' orangerie.. včera jsem s kolegyní testovala jednu odnož shalimaru a vůbec jsem nechápala, co to na mě provedla :poblion: nemyslím si úplně, že je to o ceně,ale spíš o zkoušení… btw. burberry brit na mě taky divnej:-/

lucil 10.10.12 10:42

Také doporučuji zkoušet, ze začátku se toho musí prozkoušet dost, je jedno jestli jsou to levnější nebo dražší značky, v každé se najde něco, co ti sedne, něco co ne (i když u těch levnějších je větší riziko, protože jsou většinou použity méně kvalitní složky).

Dál musíš počítat s tím, že na kůži se parfém vždy rozloží jinak než na papírku, nejlepší postup podle mě je nejdřív vyzkoušet na papírku - jestli to má vůbec cenu plácat na ruku abys to pak dobu nesmývala :twisted: a pak teprve vyzkoušet na kůži.

Samozřejmě stříkání na oblečení je taky možnost, ale podle mě to není ončo :)

dynda 10.10.12 13:32

@jezika
A pak taky ještě jedno zkoušení je skoro jako žádný zkoušení. Některé kousky se chovají úplně jinak v teplém a chladném počasí. U mě chuť na konkrétní vůni hodně ovlivňuje i barva oblečení… Pokud se ti parfém na papírku nepřekonatelně líbí, šla bych do něj a používala ho na oblečení. Ale pravidlo pro celou polici bych z toho nedělala. Ani nevím, kolik mám popsaných stránek ve zkušebníku - a až po tomto množství jsem našla svou největší parfémovou lásku. Úplně náhodou. Takže je to velká dřina.

vážný_zájem 25.10.12 18:24

Souhlasím - jedno zkoušení, žádný zkoušení. Ale zdá se mi (teď možná řeknu strašnou hloupost), že se pižmo, míním takový ten vlastní pach, který na rozdíl od psa obvykle na umytých lidech necítíme, parfému přizpůsobuje. Takřka všechny parfémy, které miluji, mi ze začátku něčím vadily. Týden, dva, a najednou voněly mnohem lépe než v prvních dnech. Jak říkám, buď si zvykl nos nebo se pižmo přizpůsobilo.
Naopak Perles de Lalique, které mě při první zkoušce okouzlily, jsem po měsíci nošení předala, protože se na mě rozložily v čokoládu. Nevadí mi, když si čichnu k zápěstí navoněnému Cabaretem, že jsem cítit po dřevě, jako dřevěná loutka, jako by se ta ruku zvedala k nosu provázkem. Ale za čokoládového zajíčka být nechci. Řekla bych, že nejsem vhodný podklad pro kosatec.

čokínek 13.11.12 18:06

vůni po týdnu méně cítím

Tak po týdnu používání jedné vůně, ji přestávám cítit. Docela mi to mrzí, protože ji během dne na sobě už necítím a navíc mám obavy, abych nevoněla pro okolí moc. Nechápu proto, jak může používat někdo stále stejnou vůni. Vždyť já už pak o ní ani nevím a nemohu se z ní těšit. Tak jak se vonět?

lucil 14.11.12 15:58

@čokínek myslím, že lidé, kteří používají delší dobu pořád tu stejnou vůni ji ze sebe také necítí, je zbytečné se polívat pořád a pořád, protože to tak akorát může obtěžovat okolí. Lepší je s něčím jednou za čas prostřídat, je tolik krásných vůní, je škoda mít jen jednu :)

Halbuska 15.11.12 20:29

Mě se stává, že na papírku dobrý, na kůži také. Takže vyzkouším jednou, podruhé, potřetí - a když se mi vůně pořád líbí, pořídím flakon. A po týdnu používání najednou zjistím, že se mi z vůně dělá zle, že je jí až moc. Já jí tedy dávám většinou ještě víc šancí, ale někdy ani víc šancí nezabere a musí pryč. Takže teď to dělám tak, jak jsem se dočetla někde tady: papírek, pokud ano opatřím si vzoreček, pokud ano opatřím si odstřik, a pokud ano pak teprve flakon.

Lyonella 15.11.12 21:33

Halbusko, to je to nejlepší řešení. Já už taky několikrát ochladla, když jsem po zkoušení jen ze vzorku kupovala hned flakón.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama