Parfém po rozvinutí

Elle1 07.04.08 15:56

Zajímalo by mne s jakými vůněmi jste se setkaly, které nestály za povšimnutí na první počich, za to po čase, když se pořádně rozvinuly, byli úchvatné? Většinou vůni, která mi nevoní v parfumerii na papírku, ihned zahodím, možná dělám chybu…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Zdenka 07.04.08 16:07

To asi děláš chybu, na kůži to většinou voní o dost jinak než na papírku. Já si vždy papírky popíšu (bez ohledu na kyselé obličeje prodavaček) a očichávám je třeba ještě několik dní (když vůně vydrží). Potom ty, co mě aspoň trochu zaujmou, postupně chodím zkoušet na ruce.

Elle1 07.04.08 16:56

Jasně to s papírky já dělám také, ale myslím tím vůně, co tě praští do nosu a říkáš si tu vůbec ne. Stalo se mi to hlavně s těžkými parfémy - Opium, Poison apod.

Zdenka 07.04.08 17:03

No vůně, která mě praštila takhle moc do nosu a zvedla mi žaludek a řekla jsem si tak tuhle fakt ne, tak u takových se mi ještě nestalo, že bych časem změnila názor nebo se vůně velmi pěkně rozležela. Většinou je pro mě téměř rozhodující první dojem. Ale každý to má jinak. Já totiž nevydržím čekat třeba hodinu, dvě, i když je pak vůně příjemná. A to existuje hodně vůní, u kterých je potřeba dát jim dost času na rozvinutí. Já bych tu první hodinu protrpěla. Ale už celkem přesně vím, které složky mi vadí. A ty silnější parfémy, co mi takhle nejdou pod nos, plánuju vyzkoušet třeba za pár let. K některým vůním je třeba se postupně „pročichat“ a dozrát.

Ada 07.04.08 17:05

No, Elle, ty jsi typická oběť moderního parfumérského průmyslu :) Papírky slouží pouze k základnímu roztřídění, abychom nemrhaly cenným místem na ruce, je chyba podle nich rovnou soudit. Z papírku maximálně odhadneš, jak zhruba bude vůně vonět na oblečení.

ivona 07.04.08 17:37

Ja se podle papirku vubec ridit nemuzu, potrebuju parfem na kuzi, o vetsine vuni ani nedokazu z papirku rict, jestli se mi libi nebo ne, natoz jestli ho na sobe cely den snesu

Lela 07.04.08 17:44

Pro mne jsou všechny vůně na papírku naprosto jiné, než na kůži. Už jsem i stříkání na papírky vzdala. Zkouším vždycky holt jen dvě.

tarra 07.04.08 17:57

já teda nejsem vůbec žádný znalec, tak nevím jestli můžu reagovat…ale pořídila jsem si tady s vaší pomocí Diesel plus plus.....a ten mi na první počichnutí přišel strašný - jako nějaké technické ředidlo…ale za 10 minut na ruce paráda…moc se mi líbí.
Před rokem jsem dostala Be…kissable od Avonu(i když to asi nebude váš šálek:))…a myslela jsem po pár stříknutích, že ho někomu dám…a teď už mám druhou lahvičku:)
Jinak ještě musím říct, že jste mě asi mírně nakazily - pročítám to tu a už jsem byla několikrát v Brně čuchat…hledám něco na léto…jen se v té parfumerce cítím jak kopyto…zmateně hledám kde co je:)

macska 07.04.08 20:37

Elle, já to dělám taky tak. Nemůžu riskovat, že zkusím na kůži Poison, a pak se cestou domů v autobuse pozvracím.

Jednou se možná osmělím a zkusím na kůži Fragile EDP, která mi na papírku opakovaně smrděla jako čínská mast, ale zrovna na ten Poison asi nikdy nedojde.

Frcis 07.04.08 21:14

Já se taky orientuju podle papírku. Zas tak často čichat nechodím a když už vyrazím, chci toho vyzkoušet spoustu. Navíc se voním spíš jen na oblečení, a to mi voní podobně jako papírek. A moc nad tím nepřemýšlím, prostě jen líbí hned nebo nelíbí.

Trillian 08.04.08 10:54

Diesel plus plus je typický príklad, vonia krásne až po rozložení, len vtedy sa naplno celý prejaví. Dokonca ja som ho mala najradšej, ked ho bolo cítiť z oblečenia na druhý deň, vtedy to bola nádherná smotanová vôňa. Hned po aplikácii je však sladko kokosový, našťastie to pomerne rýchlo vyprchá.

domenica 08.04.08 17:23

Na papírek zkouším vůni jen když mám obě zápěstí už „obsazená“. Ta vůně na papírku je pak pro mě jenom lehká indentifikace a možný příslib na příště. Posuzovat komplexně vůni, jen podle papírku mi přijde jako líbat se přes ubrousek (s milovanou osobou :))

Kerze 08.04.08 17:44
macska píše:
Elle, já to dělám taky tak. Nemůžu riskovat, že zkusím na kůži Poison, a pak se cestou domů v autobuse pozvracím.Jednou se možná osmělím a zkusím na kůži Fragile EDP, která mi na papírku opakovaně smrděla jako čínská mast, ale zrovna na ten Poison asi nikdy nedojde.

Fragile edp je i na kůži cítit jako čínská mast - a já pořád, co mi to připomíná…?! :P Je to asi nějakým kořením v hlavě, ale když se trochu usadí, je moc hezký…:)

atyzek 08.04.08 19:34

Já stříkám vůni na papírky, protože mám jen dvě ruce :) a potřebuji alespoň základní informace o vůni z papírku. Ale moje nejoblíbenější vůně jsou na papírku strašné a kdybych ty papírky hned zahodila, tak se vůbec k těmto vůním nedostanu. Např. aldehydy je potřeba zkoušet rovnou na pokožku. Teď mě v jedné parfumerii překvapili a nastříkali vůni na peříčko, a řekla bych, že je to věrohodnější k posouzení než z papírku. A ty slabé papírky taky neunesou vůni. V jedné pultové drogerii mě dokonce prodavačka nastříkala vůni na paragon z pokladny. :(

Barbarra 09.04.08 18:17
atyzek píše:
Já stříkám vůni na papírky, protože mám jen dvě ruce :) a potřebuji alespoň základní informace o vůni z papírku. Ale moje nejoblíbenější vůně jsou na papírku strašné a kdybych ty papírky hned zahodila, tak se vůbec k těmto vůním nedostanu. Např. aldehydy je potřeba zkoušet rovnou na pokožku. Teď mě v jedné parfumerii překvapili a nastříkali vůni na peříčko, a řekla bych, že je to věrohodnější k posouzení než z papírku. A ty slabé papírky taky neunesou vůni. V jedné pultové drogerii mě dokonce prodavačka nastříkala vůni na paragon z pokladny. :(

Mě překvapila prodavačka v obchůdku nedaleko mé práce. Stříká vůně na malou růžičku - květ z papíru, stonek je drátek omotaný zeleným papírem - vypadá to moc mile. Tak jsem si místo navoněného papírku donesla do kanceláře tu malou růžičku a pro radost „zasadila“ do stojánku s tužkama:).

Jinak já nejdřív nastříkám vůně na papírky, co mě nejvíc zaujme, zopakuju na kůži - 2 na zápěstí a 2 vůně na předloktí. Všechny papírky si popisuju (nezapomenu-li tužku :( ) a ještě pár dní po návštěvě parfumerie je mám rozložené na toaletním stolku a oňufávám. Teď už si dokonce píšu seznam toho, co chci bezpodmínečně vyzkoušet, protože jakmile stojím před regály s flakony, nevím co dřív :)).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama