Parfémované vody Salus

Vevie 26.05.07 20:28

No tak snad mě s tím nevypráskáte :) http://www.salus-shop.cz/launch.php?s=c … 120f7ad45f

Objednala jsem si z netu parfémovanou vodu Primavera od Salusu.
popisek:Je jarně svěží, mladistvá a současně romanticky květinová vůně se zřetelnými prvky vůně růží, jasmínu, fialek, prvních zelených lístků vzácných dřevin, sladké ambry a exotického mošusu. Vůně bude decentní ozdobou zářivého mládí.
no abych řekla pravdu - první dojem bylo obrovské zklamání (naštěstí ne zas takové, vzledem k té ceně) - co je především cítit je ambra a možná ten mošus (nevim jak voní samotný) - k jarní vůni to má podle me teda hodne daleko, je taková trošku snad i kouřová, taková matná a především ambrová. Je to na bázi alkoholu, voné složky 20%, ale stejne mi přijde že docela brzy vyprchá. Chtěla jsem ji vyhodit, protože tohle opravdu není můj šálek kávy, ale nakonec jsem si řekla, že s ní trošku zaexperimentuju a přidala jsem do ní několik kapek grepového esenciálního oleje - no výsledek je hodně zvláštní :) za chvili jdu ven a mám to na sobe, tak uvidim jaké budou reakce, nemužu si pomoct, ale docela se mi to líbí, i když nevím jestli to není jen stvořitelské nekritické nadšení.
Každopádně by mě zajímalo, jestli nemáte vyzkoušené ty ostatní a jestli experimentujete s aromaterapií - aromalampy i míchání vlastních kompozic na navonění. Doufám, že to není téma zcela mimo mísu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Ada 26.05.07 20:44

Všimla jsem si, že Salus má snahu dělat nějaké vonné kompozice, ale zatím mě nezlákaly :) Olejíčky a lampu mám, někdy si voním a občas míchám, obvykle to, o čem vím z parfémů, že to půjde k sobě. Nebo dám jeden intenzivnější, těžší olej (skořice, cedr) a k tomu pár kapek lehčího (pomeranč, mandarinka) a sleduju, co to udělá. Jestli tě to láká, tak začni tímhle stylem, od kombinace dvou vůní. Já si taky netroufám míchat víc než tři dohromady, to by byl asi maglajz :)

Mám teď novou knížku o vlastnoruční výrobě parfémů, jsou tam i recepty - doporučené kombinace, tak můžu něco nahodit. Éteráky od Salusu sice nejsou určené k výrobě parfémů, ale spatlat si nějakou kombinaci do lampy nebo masážního oleje, proč ne, to by určitě šlo…

Vevie 26.05.07 20:49

No do lampy a do masážních olejů si vždycky něco přileju :) problém je v tom, že některé oleje se dost těžko přebíjí - mám i mátu a at dám třeba jen jednu kapku a k tomu víc něčeho jinýho, je z toho zas jen máta.
Nějaký recepty na vlastnoruční výrobu určitě nahoď :)

Ada 29.05.07 12:12

Recepty z moudré knihy:

Směsi do koupele, dávkuje se cca 40 kapek do vany:
hořký pomeranč, bergamot, ylang-ylang, pelargónie (Salus má pod název „geránium“), růžové dřevo, 1:1:1:1:1 - osvěžující směs
labdanum (Salus má kadidlovník pravý, který by mohl posloužit jako náhrada), benzoin, pačuli, šalvěj, bergamot, 1:3:1:3:3 - uvolňující směs

Pak je tam meditační směs, která by se dala z olejíčků od Salusu vyrobit také, nebýt té růže - tu má např. Karl Hádek, ale je pekelně drahá :
kadidlo (30 kapek), santalové dřevo (18), myrha (12), růže (18), šalvěj (18), cedr (18), růžový grapefruit (30), růžové dřevo (24), bergamot (40)

estelle 29.05.07 21:59

Ada, a ty si toto aj uz prakticky vyrobila? Alebo nieco ine? A co tak vlastny parfem… hmmmm? :-)

Ada 29.05.07 23:00

Nevyrobila :) I když to určitě zkusím. Obyčejné éteráky sice nejsou žádná super kvalita, ale na hraní jsou dobrý :)

Zajímalo by mě, co to obnáší, vyrobit a prodávat vlastní parfém. Určitě na to musí být nějaká povolení nebo atesty? Přece si nemůžu doma na koleně smíchat pár esencí, naředit lihem a prodávat, nebo jo?

benvenuta 30.05.07 00:52

Precitala som si tie popisy od Salusu a nezneju zle - tie kombinacie zloziek su prijatelne, len aka je kvalita…? Premier, Miguel a Joolin zneju najlepsie, ale predsa len - chypre za 59 Kc? Tie suroviny nie su zadarmo…

Ada 30.05.07 09:00

Kvalita bude asi podle toho, jak se to jejich mísičovi zrovna povedlo :) Mě by spíš zajímaly tyhle parfémy: http://80.188.76.98/…uctMain.aspx?Ro … 4&MenuID=4

Hádek prodává i éteráky a to o trochu kvalitnější, má i pár hodně drahých (absolutní jasmín, bulharskou růži).
V té knížce o výrobě parfémů jsou i seznamy dodavatelů esencí, ale cenově to není nic, co by si člověk jen tak pokusně nachrstal do kádinky, co z toho vyleze :)

Vevie 30.05.07 17:08
benvenuta píše:
Precitala som si tie popisy od Salusu a nezneju zle - tie kombinacie zloziek su prijatelne, len aka je kvalita…? Premier, Miguel a Joolin zneju najlepsie, ale predsa len - chypre za 59 Kc? Tie suroviny nie su zadarmo…

mám doma primaveru - jaro mi teda neevokuje ani omylem, ze začátku mi přišla fakt děsná - samá ambra, ale nakonec jsem se s ní skamarádila, vydrží nekolik hodin, ale zjistila jsem, že když není víc jak dvacet stupnu teplo, tak ji skoro necitim a nijak se nerozviji, ale když jsem si ji vzala do parného večera, tak přestože je dost sladká (já bych řekla orientální - ale vezmete v uvahu, že jsem spíš na lehké květinové a citrusové vodičky, takže me odrovná ledasco okamžitě) každopádně až zas budu objednávat salus tak si doobjednám nejakou další

Ylang 31.05.07 08:08

k receptu z moudré knihy - docela by mě zajímal název moudré knihy, kombinace mi příjde docela vražedná - Adi zkoušela jsi to? Já doporučuju dát do vany max 10 kapiček a to ještě poté co jsou rozpuštěny v nějakém tuku (např. v mléce, smetaně nebo oleji do koupele, popř. i v medu), jinak se jde takovýma olejíčkama pěkně spálit - to mluvím z vlastní zkušenosti :) já si kupuju litrovku oleje do koupele, vždycky si vršel odliju, dám olejíčky podle chuti a pak se rochním :)

jinak používám oleje od Salusu, Hádka a Nobilis Tilia - kvalita mi příjde srovnatelná (ale nejsem žádný znalec) a tak k vůli ceně u mě převládá Salus, teď mají u Hádka 10% slevu a myslím, že i u Nobilisu

Ada 31.05.07 10:17

V té knize se počítá s ryze přírodními esencemi parfumérské kvality :) Taky jsem nekoukala, co se tam myslí kapkou, možná budou menší…

Vladan 11.12.07 19:52

Nazdárek…, tak jsem si tady něco přečetl a reaguji na vaše psaní… :-) Firma Salus přece prodává i 100% esence ty jsou oznaceny ze zadu na popisku 100% a take ze předu je zelená elipsa a ty ředěné olejové jsou s hnedou elipsou…

Vevie 11.12.07 19:59

no myslim, že je to trochu jinak - ty se zelenou etiketou jsou čisté esenciální oleje, ty s hnedou obsahují syntetické složky a smějí se používat pouze do aromalamp nebo na poutpouri (nebo jak se to píše), nikoli na kůži

Vladan 11.12.07 20:09

Můžu se tě zeptat, jak se jmenuje ta kniha ze které čerpáš? Předem děkuji :-)

Vladan 11.12.07 20:13

No… mám Od Salusu rozpis a tam se používají k inhalaci, k masážím což je komtakt s kůží a take do koupele atd… na kůži nesmí přijít čistá esence, protože je to silný koncentrát nikoli když je esence naředěná s lihem nebo olejem k masáži…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama