Parfémové desatero podle Le Critique de parfum

Fleur 19.2.12 11:09

Parfémové desatero podle Le Critique de parfum

Příspěvek upraven 29.07.14 v 19:21

 • Citovat
 • Nahlásit
Stránka:  1 2 3 4 Další »
ledifia 19.2.12 11:18

Perfektní, se vším souhlasím, ale těch rukou se asi nevzdám.

Fleur 19.2.12 11:23

Je fakt, že ve francouzských parfumeriích po kladné odpovědi na otázku, zda chci vůni vyzkoušet, většinou následovala sprcha od hlavy k patě (s výjimkou SL v Palais Royal, kde mi kápli do dekoltu a za ucho) :lol: . V českých parfumeriích je stále k vidění smutný výjev, kdy potenciální zákaznice po jednom cvrknutí na zápěstí zoufale třou ruce o sebe, jakoby stíraly los.

 • Citovat
 • Nahlásit
andry 19.2.12 11:29

chápu, že to asi patří do blbých dotazů - ale jak mám teda správně zkoušet parfém? a co je to špatně dávkovaná aplikace? (ok, asi málo nebo moc - ale to mám jak vyvěštit?)

albeni1 19.2.12 11:35

Na ruce budu zkoušet i nadále, protože kde jinde, že :think:
S tím hledáním náhradní vůně místo jiné mají pravdu, ale v některých případech to ztráta času není a opravdu se dají najít dost podobné kusy. Ne stejné, ale podobné ano, a to někdy stačí, pokud člověk nemá zas tak velké požadavky, což většina lidí nemá.

S ideou parfémového „šatníku“ naprosto souhlasím :)

Příspěvek upraven 19.02.12 v 11:36

 • Citovat
 • Nahlásit
dzona 19.2.12 11:35

Na předloktí nosím vůně i normálně prostě proto, že se mi zrovna tam nejlíp rozehřejí a rozvoní. Tak proč je tam netestovat? Stříkat na oblečení lze samozřejmě také, ale všichni víme, že se to na látce rozvoní jinak než na kůži.

barbucha 19.2.12 11:43
Fleur píše:
Je fakt, že ve francouzských parfumeriích po kladné odpovědi na otázku, zda chci vůni vyzkoušet, většinou následovala sprcha od hlavy k patě (s výjimkou SL v Palais Royal, kde mi kápli do dekoltu a za ucho) :lol: . V českých parfumeriích je stále k vidění smutný výjev, kdy potenciální zákaznice po jednom cvrknutí na zápěstí zoufale třou ruce o sebe, jakoby stíraly los.

No jo, ale s tou sprchou vyzkoušíš jen jeden jedinej parfém za den! 8o
A já si taky někdy třu ta zápěstí - že jako urychlím to rozvíjení…

A rozhodně nesouhlasím s tezí, že k žádnýmu parfému neexistuje ekvivalent - co zrovna naše vlákno Podobný vůně, he? :twisted:

 • Citovat
 • Nahlásit
Fleur 19.2.12 11:45

S tou tezí já naopak souhlasím - mockrát jsem se pokoušela najít náhradníka za příliš drahou, nedostupnou či již neexistující vůni a nikdy to nebylo stoprocentně ono.

 • Citovat
 • Nahlásit
barbucha 19.2.12 11:48

Tak nejsou ke všem, to je jasný… a možná k těm exkluzivním to nejde, neboť by pak už právě nebyly exkluzivní :mrgreen:

 • Citovat
 • Nahlásit
dzona 19.2.12 11:48

Co má človek rád, to chce mít přesně tak, jak to bylo, s každým detailem. Proto bych taky náhradníka nehledala, ty rozdíly pak musí rušit.

Dalia 19.2.12 11:48

Souhlasím téměř se vším. Formulováno vtipně a trefně, nicméně zkoušek na rukou a zápěstí se také nevzdám - prostě mi to takto vyhovuje. :)
Dále možnost nahrazení například drahého parfému levnějším „ekvivalentem“ také nepovažuji za nemožnou.
A stejně jako albeni se mi velmi líbí teze parfémového šatníku. :palec:

barbucha 19.2.12 11:56

Ale jinak dobrý, Fleur! :palec:
Zejména s tím Renoirem… na tom něco bude, musím si na to dát při nejbližším zkoušení pozor :lol:

 • Citovat
 • Nahlásit
E.Evulenka 19.2.12 12:03

Hledání ekvivalentního parfému je něco jako hledání podobného muže. Mně by se také líbilo mít doma v ložnici Seana Paula http://yoursmiles.org/…ve/m1257.gif , ale jeho hledáním se opravdu nezdržuju a jsem spokojená s originálem, co mám doma. :srdce:
A tohle desatero se mi moc líbí http://yoursmiles.org/…ve/m1266.gif, hlavně ta část o šatníku.

ledifia 19.2.12 12:11

Tezí o šatníku si již delší dobu docela dobře zdůvodňuju potřebu všech mých parfémů, co mám (a hlavně těch nových).

domenica 19.2.12 12:18

Díky Fleur! Souhlasím prakticky se všemi body. A k testování… taky nejdřív testuju na zápěstí, ale to je jenom takové povrchní seznámení, první dojmy, výsledkem čehož je spíš nekonkrétní představa o typu vůně, a ať se mi v téhle fázi vůně líbí nebo nelíbí, nemám pocit, že ji znám. Proto o ní ani nejsem schopná nic moc napsat, anebo když, tak zdůrazňuji, že se jedná o první dojmy. Abych se s vůní seznámila a případně ji chtěla mít doma, k tomu se s ní potřebuji opravdu dvakrát, třikrát normálně navonět a strávit s ní den.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek