Parfémy a barva vlasů

Vera1 25.12.07 16:17

Co si o tom myslíte? Je pravda, že některé vůně se hodí spíše pro blondýny atd.?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Gatti 25.12.07 16:29

To je přílišné zobecňování, podle mě tohle může být pravda jedině v případě zrzek (přírodních), o kterých se říká, že mají úplně jiné chemické složení potu než ostatní ženy, tudíž se na nich asi vůně trochu jinak rozkládají, a s některými složkami vůní se jejich kůže snáší lépe, s jinými hůře. Ale těžko se dá říct, že blondýna má mít ovocnou vůni a brunetka orientální, tam bych spíš dělila vůně podle temperamentu a toho, jak žena celkově působí na okolí a jak sama sebe vnímá.

Ingrid 25.12.07 17:04

Traduje se to,hodně lidí tomu věří,ale osobně si myslím,že takhle zevšeobecňovat a zužovat výběr vůně je nesmysl.Podle mne záleží na tom,jak se kdo v jaké vůni cítí a věci jako barva vlasů,věk nebo příležitost jsou podružné záležitosti,hlavní je osobní spokojenost s vůní,když ženě i muži sedí a když ji příznivě vnímá jejich okolí.Přirovnala bych to k oblečení,co je platno,že typově odpovídá,že sedí velikostně,když se v tom člověk ošívá a má pocit,že by se nejraději převklékl a to samé je s vůní.Výběr vůně je smyslová záležitost a tady by nějaká dogmata platit neměla.Stejně tak i příležitost,ke které se vůně vybírá je prostě podružná,milovnice svěžích květinovek bude nešťastná v čemkoli jiném,byť pro tu příležitost vhodném a kdo si potrpí na těžší orientálky nebo kořenité vůně by se neměl příliš nutit do lehkých vodiček,v každém druhu vůní se dá vybrat vhodná varianta pro různé příležitosti,to je můj osobní názor.

zdensy 25.12.07 17:15

Většinou bývají blondýnky spojovány s růžovými cukrovými vodičkami, tak radím prolomit zažité klišé a vonět se něčím jinačím :) Ale k zamyšlení vede i viz výše myšlenka Ingrid - že v každém druhu vůní se dá vybrat vhodná varianta pro různé příležitosti.

Kerze 25.12.07 17:15

Myslím, že něco na tom bude, i když barva vlasů asi zrovna tu nejdůležitější roli nehraje - v dnešní době, kdy jen 10% žen nosí nebarvené vlasy. Skutečně typy s malou pigmentací mají jiné složení potu než lidé s pigmentací silnější. Nedávno jsem o tom četla zajímavý článek - jak se v době migrace přizpůsobovaly jednotlivé skupiny přírodním podmínkám, do kterých se dostali. Třeba běloši na jihu se úplně jinak potí - musejí ochlazovat než běloši na severu.Atd. je tam toho více. Všechny víme, že složení potu ovlivňuje intenzitu i rozklad vůně - je to přece chemický proces. To, že tmavovlásky mají nosit orientální vůně a blondýnky květinové je spíš klišé vytvořené sdělovacími prostředky a našimi vlastními předsudky. Taky mám po přičichnutí k orientálnímu parfému v hlavě představu snědé krásky s havraními vlasy - přece v orientu žijí tmaví lidé . Nejoblíbenější parfém mojí křehké blonďaté kamarádky je Obssesion od CK , zatímco jiná moje kamarádka - výrazná černovlasá ( nikoliv přírodně ), nosí Pleasures. Ale když se v poslední době mrknete na reklamy na orientální parfémy, tak už se tam také objevují blondýnky ( nový Amouage třeba ). No, sama výše jmenovaná klišé přičinlivě podporuju, protože nosím orientální vůně a jsem i takový typ…Asi nejzajímavější by bylo, kdyby každá z nás přiřadila ke své „poličce“ i fotku, jako je to v profilech na MUA - pak by se, možná dala udělat i nějaká statistika…

Vera1 25.12.07 19:30

No něco na tom asi bude.Já snědá, tmavovlasá nesnáším sladké parfémy, moje kamarádka, blond, typická Barbie je miluje. Ještě ani na jednom parfému jsme se neshodly a je komické nás pozorovat v parfumerii.Pro­davačky jsou z nás vedle, protože si myslí, že se hádáme.Proto mě zajímaly názory ostatních:)

Dalia 04.12.09 11:17

Celkem zajímavá otázka. Podle mě to takto zobecňovat nelze. Hraje v tom roli mnoho jiných faktorů, než pouhá barva vlasů a odstín kůže. 8)

Ovšem musím přiznat, že v mém podvědomí to tak i funguje. Ucítím těžší sladší vůni a naskočí mi obraz tmavovlasé ženy. Nevím proč to tak mám. Možná proto, že v mém okolí se nevyskytuje snad nikdo, kdo by používal takové vůně, a už vůbec ne světlovlasé typy. Docela bych chtěla potkat pěknou upravenou blondýnu, která by byla navoněna třeba Shalimarem. Z čistě poznávacího hlediska. :P

Myskamauska 04.12.09 11:20

Mě můžeš potkat,ale nevím jestli jsem pěkně upravená :D

barbucha 04.12.09 12:26

Chtělo by to parfémového stylistu !

evixx 04.12.09 12:38

… a když má někdo melír, tak použije směs smyslného orientu a květinové romantiky … aplikovat nejlépe svislými střiky na přeskáčku

Širín 04.12.09 12:57

""http://www.ce­lysvet.cz/skin/smi­le/s10699.gif:http://www.celysvet.cz/…e/s10699.gif

domenica 04.12.09 13:41

Spíš než barva vlasů může hrát roli typ pleti a temperament. Pokud vůbec něco z toho. Tak, jak nemám ráda typologii vůní podle věku nositelky, ročního období a příležitosti, tak nevidím zvláštní význam v barvě vlasů. Umím si představit těžkou orientální vůni na určitém typu blondýnky, jako květinovku na tmavovlasé dračici.
Já osobně (tmavě hnědé vlasy, hnědozelené oči, menší pigmentace) tíhnu k orientálním vůním, někdy i sladším, mám ráda mnohé chypre kompozice, těžší květinové vůně …

Dalia 04.12.09 13:57

Souhlasím do puntíku. :P

Neko 04.12.09 14:40

Barva vlasů podle mě nehraje vůbec žádnou roli. Složení potu trochu ano, ale někdo si vůni může aplikovat jen na oblečení, takže bych tento faktor také nepřeceňovala.
BTW jsem blond a preferuji těžší vůně.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama