Parfémy a léky

Samantha 11.06.08 00:15

Parfémy a léky

Asi měsíc beru léky na cukrovku a od té doby nesnesu skoro žádný parfém. Nemáte někdo podobnou zkušenost?


Reklama

janas 14.06.08 10:28
Samantha píše:
Asi měsíc beru léky na cukrovku a od té doby nesnesu skoro žádný parfém. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Samotnou by mě to nenapadlo, ale něco na tom bude. Zrovna beru antibiotika a nějak mi oblíbené voňavky voní jinak a ani na ně nemám moc chuť.
Lituju tě, že máš zdravotní potíže a držím palce, aby se ti to srovnalo.
Nehraje u tebe v tom roli taky psychika? Člověka to rozhodí, když mu něco vážnějšího najdou.

Samantha 14.06.08 12:28

Ahoj Jani, tyhle léky způsobují docela nevolnosti, takže pak už stačí něco trochu výraznějšího a je mi fakt blbě. Vlastně už jen při pomyšlení na nějaký silnější parfém. Ty prášky se musí brát s jídlem, což dodržuju a už se to trochu vylepšuje, ale legrace je, že já, která je blázen do parfémů se musím nutit, abych se navoněla a nejradši bych byla bez parfému. S těmi antibiotiky ti to taky věřím, že máš problémy. Po těch bývá taky pěkně šoufl od žaludku. Dokážou vymlátit veškerou mikroflóru a to po celém těle. Já už se pak naučila, že jsem k ATB brala vždy Lacotbacily. Ty léky na cukrovku mám kvůli špatnému hormonálnímu profilu, je to trochu složitější, ale cukrovku nemám i když našlápnuto na ní prý mám :(

Kerze 14.06.08 12:37

Samy, máš insulinovou rezistenci ? Je-li tomu tak, pak tu nesnášenlivost parfémů zřejmě nezpůsobují léky, ale hormony a až se Ti normalizují hormonální hladiny, zase se to zlepší. Hormony jsou hrozné svině - teď to zas pozoruju sama na sobě…:) Držím pěsti, ať je brzo vše OK !

Vera 14.06.08 15:40

Sam, když švagrová přestala kouřit, trvalo ji 2 roky, než se jí vrátila chuť na vůně, všechno ji smrdělo. Vím, že tvůj problém je zdravotní, jen jsem chtěla říct, že třeba takhle tělo reaguje na nějakou vnitřní nerovnováhu…
A co bylinky, nepomohly by?
Taky držím palce, aby se ti brzy vrátilo nejen zdraví, ale i radost z vůní :D

macska 14.06.08 19:53

Jano, ta antibiotika ti věřím. Já mám vždycky pocit, že po nich sama příšerně smrdím…

Samantha 14.06.08 22:50

Kerze, něco takového mám. Je to nějaké složité a asi se to úplně vyléčit nedá, co jsem si četla. Je to nějaká metabolická porucha se kterou souvisí kde co. V těhotenství je to opravdu docela síla, ta hormonální smršť. Už jsem to taky zažila i když jen mimoděložně. To šestinedělí potom bylo fakt luxusní. Rozplakala mě i smítka na zemi. Tobě gratuluju k těhotenství a přeju zdravé miminko.

Vero, kouřit jsem taky přestávala, ale žádné změny ve vnímání vůní jsem nepozorovala. Je fakt, že na každého to asi působí jinak.

Pegas 15.06.08 00:54

Samantha - ja mám kamošku cukrovkárku a s parfumami nemá problém, no ale to je dosť všeobecné, myslim, že to budú fakt tie hormóny, vykašli sa na voňavky, tie počkajú, hlavne sa vyzdrav

PaK 15.06.08 14:02

Přeju rychlé a hlavně úplně uzdravení a mám jiný poznatek.
Já zase poměrně dlouho bojuju se svojí kůží a zjistila jsem, že co mi nevoní, to moje kůže neakceptuje. Což je docela blbé, protože většina mastí a krémů dost smrdí. Nevoní mi ani konopná kosmetika a taky se po ní třeba hodinu drbu. Už se mi ani nechce ráno z postele, protože vím, že se budu muset něčím namazat a že to bude hrůza. :cry:

Gazelka 16.06.08 13:08

Zrovna užívám taky ATB a nic mi nevoní. Spéš mi připadne, že na mě všechno smrdí :( Mám divnou chut v ustech a nic mi nešmakuje.

Jo ATB jsou pěkný mršky a vymlátí všechny balcily i ten co máme dúle a nutněho potřebujem :-)

Proto doporučuji k ATB užívám lactobacily jako podpůrnou léčbu.

Máme léto a přece nebudeme mít ještě k tomu zánět bůhví čeho.

Gazelka 16.06.08 13:11

Asi měsíc beru léky na cukrovku a od té doby nesnesu skoro žádný parfém. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Sami.......jsou léky, které se určitým způsobem rozkládají v těle a můžou nám změnit chutě apod. Nemluvně o nežádoucích učincííh:-(

Není to spíše spojené s nechutenstvím ........když jsem užívala antikoncepci Femoden , bylo mi hrozně zle od žaludku a nedej bože, když jsem použila nějaký parfém:-( ATK jsem hned změnila a bylo vše o.k.

Gazelka 16.06.08 13:12

.............­...omlouvám se za překlepy :o

Samantha 25.06.08 10:25

Holky díky vám všem za reakci. S těmi parfémy je to pořád dost podobné. Ráno se musím hodně rozmýšlet, než sáhnu po nečem, co by můj nos, nebo žaludek snesl. Byla jsem tři dny u kámošky a vystačila jsem si tam s Le Baiser du Dragon. To je jediný parfém, který mi opravdu nikdy nepřekáží.

Mitzi 04.07.08 19:20

Sam, léky mi tohle naštěstí nedělají (brala jsem teď pár let různé léky na srovnání metabolismu), ale s hrůzou vzpomínám na první těhotenství, kdy mi nevonělo nic, po všem se mi dělalo zle. Natož když jsem cítila třeba jídlo…
A po letech při synovi se mi zošklivil jeden předtím oblíbený parfém, to už nebyl žádný problém, zbavit je jen jednoho :)

Přeju Ti uzdravení, ať se Ti zas všechny vůně líbí.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama