Parfémy pre mladé dievčatá/slečny

MiaMia3 16.12.12 15:14

Parfémy pre mladé dievčatá/slečny

Dnes som mala takú zvláštnu skúsenosť , bola som v kostole a bolo tam skutočne mladé dievča mala na sebe Chanel 5 , posobilo to tak , akoby sa rnao vkradla k maminmu stolíku a navoňala sa. Už viackrát sa mi stalo , že mladé dievčatá boli navoňané vôňami , ktoré mi skôr idú k ženám v rokoch a skutočne im to nepristalo . Tak som sa zamýšľala ake parfémy by si vlastne mali v zime na seba dať , ja neviem možno Tresor In Love…a čo si myslí te vy? :)

Stránka:  1 2 Další »
marly 17.12.12 00:15

Myslím, že kým človek v malom uzavretom priestore nepridusí okolie, môže si voňať čím chce, bez ohľadu na vek, pohlavie, farbu pleti či konfesnú príslušnosť. :)

slniecko 17.12.12 00:18
@marly píše:
Myslím, že kým človek v malom uzavretom priestore nepridusí okolie, môže si voňať čím chce, bez ohľadu na vek, pohlavie, farbu pleti či konfesnú príslušnosť. :)

presne tak… ;)

Evulik 17.12.12 08:49

@MiaMia3 aj moja 14-ročná dcéra používa Chanel 5 a nič divné na tom nevidím.
Práve naopak, veľmi sa jej hodí :palec:

alin 17.12.12 09:49

Myslím, že tu všetci zdieľame názor Marly. Niekedy môže byť prekročené miera v závislosti od intenzity a sillage vône, ale to je už iný prípad. Naopak, je veľmi pozitívne, že aj mladá osoba, vie siahnuť po niečom netypickom. Ja by som to vnímala ako oživenie súčasnej svieženkovskej parfémovej (ne)kultúry.

jerry 17.12.12 09:50

Je mi nesrovnatelně milejší mladá holka navoněná No. 5 než mladá holka navoněná nějakým laciným drogerkovým hnusem či dokonce napodobeninou.

Jestli ta vůně k jejímu věku sedí či ne, není rozhodující. rozhodující je že se jí LÍBÍ.

A za sebe říkám: Holka má vkus.

Elle11 17.12.12 14:24
@MiaMia3 píše:
mladé dievča mala na sebe Chanel 5 , posobilo to tak , akoby sa rnao vkradla k maminmu stolíku a navoňala sa.

Mě to vůbec nepřijde divný, tohle škatulkování nemám moc ráda. Např.: já měla v 15ti značkovejch víc parfémů než moje máma, protože jí stačil vždycky obyčejnej Avon a jinak jí parfémy nezajímají hlavně když to nějak voní a já mám parfémy ráda od mala a vždycky jsem je dostávala k Vánocům. Takže u mě to bylo naopak, že máma se vkrádala občas ke mě. :D Takže holka v Chanelu 5 mi vůbec nevadí. Jinak já se od 18cti voněla pro někoho těžkou Euphorií léto i zima a i když by někdo mohl kroutit očima tak tolik pochval na parfém jsem v životě neslyšela a kdyby ostatním smrděl tak mě voní a nosila bych ho. :D Jí nejspíš Chanel voní. Já se taky radši navonim pafrémem, kterej voní mě než něčim co se ke mě třeba hodí víc, ale nevoní mi.

drobececek 17.12.12 15:00
@MiaMia3 píše:
Dnes som mala takú zvláštnu skúsenosť , bola som v kostole a bolo tam skutočne mladé dievča mala na sebe Chanel 5 , posobilo to tak , akoby sa rnao vkradla k maminmu stolíku a navoňala sa. Už viackrát sa mi stalo , že mladé dievčatá boli navoňané vôňami , ktoré mi skôr idú k ženám v rokoch a skutočne im to nepristalo . Tak som sa zamýšľala ake parfémy by si vlastne mali v zime na seba dať , ja neviem možno Tresor In Love…a čo si myslí te vy? :)

To je ovšem tvoje subjektivní vnímání. Já zase zastávám názor, že pokud se sama nositelka cítí ve vůni dostatečně přirozeně, zákonitě jí to slušet musí. Sama mám na poličce dost vůní, které by se dalo označit jako „zralé“. Ale navonět se třeba Be Delicious, připadala bych si asi jako kdybych na sebe natáhla flitrovou minisukni - tedy DOST blbě.

 • Citovat
 • Nahlásit
Frankie 17.12.12 15:19

@drobececek
Naprosto souhlasím. Nejlepší jsou rady, že bych měla nosit ‚lehčího a svěžejšího, víc se to k tobě hodí‘ :roll:. Ale většina svěžích vůní, které jsem zkoušela, se mi moc nelíbila, připadala jsem si v nich nepatřičně. Rozhodující je vkus nositelky.

OT: Máš moc hezkou poličku :palec:.

Příspěvek upraven 17.12.12 v 15:20

 • Citovat
 • Nahlásit
danaada 17.12.12 15:20

Také si myslím, že není důvod rozlišovat parfémy dle věku, jen si mladé dívky musí asi dávat větší pozor na intenzitu vůně než zralé ženy. Zrovna v kostele, což bývá velký celkem otevřený prostor, bych ani tu intenzitu moc neřešila. Mně se tam No.5 pocitově dobře hodí :)

MiaMia3 17.12.12 15:30

Asi som sa zle vyjadrila vobec som to nechcela nijako skatulkovat , len proste v danej chvili mi to k danemu cloveku prote neslo , ta vona. Prislo mi to neprimerane a tak som sa potom filozoficky zamyslela ci sa da povedat ze su vone vhdone skor pre mlade slecny a ako to vidite vy . a @jerry co sa tyka tych drogériových tuctových von , suhlasim ..

drobececek 17.12.12 21:13

@Frankie11 Tak takový rady mi naštěstí nikdo nedává. Už nevím, kdo mi to jednou řekl, že mám starou duši. Asi babička.

 • Citovat
 • Nahlásit
Frankie 17.12.12 21:53

@drobececek
Mně babička nedávno řekla, že mě pořád vidí jako pětiletou holčičku :lol:. A taky se tak ke mně někdy chová…

 • Citovat
 • Nahlásit
barbucha 18.12.12 09:05

Začínám se bát, aby mi někdo neřek, že jsem na nějakou vůni moc stará :?

 • Citovat
 • Nahlásit
drobececek 18.12.12 14:59

@Frankie11 No já zase od mamky několirát slyšela, že budu navždy její miminko. Vůně mi ale nerozmlouvá, pouze je po mně škemrá. Sama to prý přece nemůžu nikdy spotřebovat a jeden odstřik mě nezabije… Její nejoblíbenější věta je „nakul něco.“ :twisted: :mrgreen:

 • Citovat
 • Nahlásit
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek