Parfémy s příběhem a duší...a ty bez něj

maricka 20.09.09 12:36

Parfémy s příběhem a duší...a ty bez něj

Tak jsem si dovolila vytvořit nové fórum. Zajímalo by mne, jestli stejně jako já vnímáte parfémy, které firmy ledabyle vyplivly, které jsou bez duše a bez sebemenšího příběhu a pak ty, které „mluví“…

Nemusí jít nutně o rozdíl mezi niché, vintage a exkluzivními řadami a maintreamem, třeba najdete i mezi dražšími nějakou „tichou“ líbivku, která není ničím více než dokonalým smícháním ingrediencí…


Reklama

evik77 23.09.09 11:27

Jako parfémy bez duše (tedy parfémy, které firmy jen tak vyplivly pro trh) vnímám třeba různé variace Calvin Klein Summer 2008, 2009. Případně různé odnože Cool water…

Arome danka 23.09.09 18:16

A nie je to vždy pravidlo. Napríklad taká Kenzo Indigo …
Odnož, ktorá si nezaslúži byť odnožou.
Zaslúži si mať vlastný flakón .

Ako taký narýchlo „vyplyvnutý“ výtvor na mňa pôsobí Scarlett od Cacharel. Tak vyhrajú sa s flakónom a obsah… :cry:

Dalia 28.09.09 18:00

Vím, že nebudu originální, ale pro mě jsou parfémy s duší jednoznačně Coco, Samsara, Mahora a Sacré. :heart: :P

maricka 28.09.09 19:58

Je to možná zvláštní, ale to co my vnímáme dnes jako tuctové svěženky, tak další generace bude vnímat jako my dnes např. Magie Noire, Mitsouko apod. A možná si tam tu duši přikreslí ;-)

Ale popravdě řečeno jsou pro mne parfémy s duší jen ty, které nikdo nestvořil na zakázku, ale sám, třeba na základě nějaké emoce, příbehu, okamžiku… Onehda jsem se sprchovala a koukala se nahoru, jak se světlo noří do vodní páry… Zkoušela jsem si představit takovou vůni…lehounce teplou a slunečnou, přitom však velmi vlahou a jakoby orosenou… :-)

Dalia 28.09.09 20:49

maricko, to by určitě byla nádherná vůně … :heart:

wich 29.09.09 09:13

Já budu trošku jiná. Pro mne je parfém s duší ten, který mi něco výrazně připomíná a to tak, že ve mne dokáže vyvolat třeba dříve zažité pocity, protože jej mám spojený s obdobím, kdy jsem jej používala. Může to být „honosný“ parfém, ale může to být i obyčejný deodorant ve skle z dob, kdy jsem si ještě dražší parfémy nemohla dovolit. Vždycky když přivoním k slunečnicovému Chansonu, vzpomenu si na první lásku :-)

Arnika 29.09.09 10:11

Wich: Já to mám taky tak. Sebelepší reklama na parfém je jen představa někoho jiného. Já mám vůně spojeny s určitým obdobím nebo člověkem, nebo i s nějakým zážitkem, a to i obyčejné vůně. Tolik zatracovaná vůně od Naomi Campbell mi připomíná šťastné období mého života, vůně J Adore, kterou teď nemůžu ani cítit, zase určitého člověka a období před pár lety. To jsou pro mě vůně s duší nebo s příběhem.

derad 01.10.09 21:15

Lalique pour Homme Equus. Návrat do dětství jak hrom. Na rozpálené půdě u babičky, vůně bylinek, rozpálených tašek, vyschlého dřeva, sušících se hrušek. Paprsky slunce pronikající světlíkem dělají z částeček prachu malé diamanty..


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama