Parfémy z e-shopů - Intenzita vůně?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
domenica 21.8.13 00:39
@alin píše:
Diskusia k téme je napríklad aj tu:http://www.arome.cz/…rankovani/5/

To je dobře, že jsi sem dala odkaz a že si Odetta nemusí myslet, že narazila na téma, které je tady tabu. :D

domenica 21.8.13 00:41
@kakadu píše:
No dost se to týká Chanelů, Diorů, některých Alegorií a pak jednotlivých vůní různých značek,

To mě zajímá, především ty Allegorie. Vzpomněla by sis, které konkrétně, koupené kde ve srovnání s koupenými kde?

Eunika 21.8.13 06:32

@kakadu
Ano,to je pravda.Mám stejnou zkušenost s Chanelem i Diorem.

kakadu 21.8.13 08:49

@domenica

U te Allegorie to bylo horší. Je to už přes tři roky starý případ. Nevím bohužel která Allegorie ani jméno parfumerie, jen že to bylo v kamence z velkého OC zde v Brně.
Stalo se to mé podnájemnici , musela jsem ji odvézt večer na pohotovost kvůli těžké alergické reakci a dost hrozně vyhlížejícím puchýřům.
Jezdila jako průvodkyně po cizině, mladá zdravá holka.
Vůne si vždy vozila z cest, měla jich ale jen pár.
Jedna z Allegorií, co používala často , jí došla a tak si to koupila zde.
Dopoužívala zbyteček té původní a asi za 14 dní otevřela tuhle novou.
Protože ale vyhodila účtenku, tak se to nikdy nedořešilo a tam jí to zapřeli, když viděli co se stalo, včetně lékařské zprávy.
Oni to pak řešili její rodiče, nedopadlo to , dostalo se jim jen výhrůžek, zřejmě dost drsných, tak to usnulo…
V té zprávě z nemocnice stálo popáleniny 2. stupně, byla tam pak pár dní na pozorování.
Pak mi ještě její rodiče dodatečně volali, že si zaplatili přes někoho známého soukromý rozbor a že se dle zjištěných výsledků do vůně dostala nějak žíravina .
V parfumerii se s nimi ale nebavili, vyhodili je a dali od toho ruce pryč.
Bohužel, kdyby byla účtenka, mohlo by se to rozmáznout v novinách nebo předat policii, takhle je ještě obvinili, že to přitáhli bůhvíodkud.

Já si už od té doby dávam na Allegorie majzla a ty svoje dvě oblíbené jsem si radši nechala dovézt zvenku, i když o dost dráž.

• Citovat
  • Nahlásit
domenica 21.8.13 09:12

@kakadu
Příběh vypadá děsivě, škoda, že v něm není jediný konkrétní údaj, třeba obchod, kde byla vůně koupena a kde se k ní nechtěli hlásit a taky vůně, o kterou se jednalo.
Nechápu, že se to neřešilo důsledně. Alergická reakce může vypadat jako popáleniny druho stupně (zrovna před pár dny mi ukazovala kamarádka, jakou reakci jí způsobily antibiotika - normálně jako silně ožehnutý obličej). Nelogičnost vidím v tom, že, jak píšeš, rodiče si zaplatí rozbor, a s výsledkem - žíravina - dál nic nedělají. Účtenka neúčtenka, v takovém případě přece nejde nechat to být. Existuje nějaká fotodokumentace? Kde asi tak skončil ten flakón…

kakadu 21.8.13 09:29

Domenico,

tohle se nestalo mně, takže já to už nedohledám ani nezjistím. Je to několik let a slečna je už dávno někde jinde, nemám spojení.
Rodiče mi nechteli říci uplně všechno asi, byli pak do telefonu jacísi vyděšení, jen z nich vypadlo, že jim bylo vyhrožováno, aby to nechali plavat a neštourali do toho. Vyrozumněla jsem, že na ně byl takhle agresivní někdo z vedení té parfumerie, to se neřešilo s prodavačkami nebo pokladními.
Ze zbožím bez účtenky je težko neco dokázat, že bylo právě od nich.

• Citovat
  • Nahlásit
domenica 21.8.13 09:38

Bydlet v Brně, tak teď nespím z toho, kterápak parfumérie z velkého OC to byla. :D
Jinak teda, s flakónem obsahujícím žíravinu bych šla rovnou na policii a nezdržovala se dohadováním se s obchodem.

kakadu 21.8.13 10:03

No je tam ta nelogičnost, já bych se po výsledcích rozboru nebo odvozu do nemocnice obratila taky napřed na policii a nevím proč oni šli napřed tam a pak už si policii rozmysleli.

• Citovat
  • Nahlásit
Odetta 21.8.13 10:05
@domenica píše:
Bydlet v Brně, tak teď nespím z toho, kterápak parfumérie z velkého OC to byla. :D
Jinak teda, s flakónem obsahujícím žíravinu bych šla rovnou na policii a nezdržovala se dohadováním se s obchodem.

pozn.:tak to bych se na to vyflákla, protože bych strávila několik hodin na policajtech a stejně by nikdo nic nevyřešil, přišlo by mě vyrozumění, že se případ odkládá pro nedostatek důkazů.., jako kdybys neměla zkušenosti…svým dotazem jsem se chtěla pouze dozvědět realitu a čekala jsem přímočařejší odpovědi, zejména od lidí, kteří už mají něco „načicháno“, aspon jsem si to myslela podle mnnožství „nakecaných příspěvků“…, ale útržky diskuzí, kde se parfémy přirovnávají k pracím praškům, beru už jaksi hodně „po sezoně“ a jinou seriózní na toto téma jsem nenašla a mě to vážně zajímá za jakou kvalitu utrácím :roll:

holka hnědooká 21.8.13 10:12

.

Příspěvek upraven 20.07.14 v 23:40

Venea 21.8.13 10:12

nejsem chemik :-), ale zaráží mě spíš fakt, že ta chemikálie-žíravina jak píšete nepoškodila to sklo flakonu, pokud vím od otce z práce, tak kyseliny (HCl, HF..) stejně jako zásahy (NaOH…) se uchovávají právě z důvodu reakce se sklem v plastu…

domenica 21.8.13 10:16
@Odetta píše:
pozn.:tak to bych se na to vyflákla, protože bych strávila několik hodin na policajtech a stejně by nikdo nic nevyřešil, přišlo by mě vyrozumění, že se případ odkládá pro nedostatek důkazů..

Jasně, takže bys to nechala být. Ať se „spálí“ i někdo další. :D

V odkazu, který sem dávala alin, je zrovna několik zajímavých názorů. Nevím ovšem jakou jinou seriózní diskuzi máš na mysli. :think:

Odetta 21.8.13 10:18
@holka hnědooká píše:
@Odetta A vůně, které prodáváš v inzerci, jsi všechny nakoupila v cizině? Všimla jsem si, že prodáváš pouze originály.
Edit: Pardon za OT, měla jsem se zeptat v SZ.

logicky, asi všechny ne, když to tady probírám a proto mě vadí, že u nás není zřejmě stejná kvalita jako v zahraničí…Copak tu není nikdo, kdo má s prodejem a distribucí parfémů zkušenosti nebo o tomto trhu ví více. :P

Odetta 21.8.13 10:23
@holka hnědooká píše:
@Odetta A vůně, které prodáváš v inzerci, jsi všechny nakoupila v cizině? Všimla jsem si, že prodáváš pouze originály.
Edit: Pardon za OT, měla jsem se zeptat v SZ.Samozřejmě, plagiátů je už tak moc :D
Příspěvek upraven 21.08.13 v 10:13
Barbarella 21.8.13 11:14
chemikálie-žíravina jak píšete nepoškodila to sklo flakonu, pokud vím od otce z práce, tak kyseliny (HCl, HF..) stejně jako zásahy (NaOH…) se uchovávají právě z důvodu reakce se sklem v plastu…

K.chlorovodíková je normálně ve skle, koukám na ty flašky už pár let :).
Fluorovodíková sklo naleptává, takže je v plastu.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek