parfumerie Madeleine, pasáž Černá růže, Praha

Stránka:  « Předchozí 1 2
Zimulka 16.02.14 13:40

@george007 .. nebo tak ;)

Anouk 23.07.14 09:42

Po dlouhé době jsem navštívila Madeleine a dostalo se mi od pana majitele (respektive manžela paní majitelky) zajímavé informace, a to, že L'Artisan už nevyrábí Mure et Musc a Premier Figuier!! Vzhledem k tomu, že jsou to jejich bestsellery, tak bych se velice divila, že by výrobu zrovna těchto dvou vůní ukončili. Tuto zavádějící informaci si odůvodňuji tím, že v Madeleine nemají tyto vůně na skladě a nechtějí je objednávat, takže budou vehementně tvrdit, že prostě už neexistují…

VENDY8 24.07.14 11:53

@Anouk : Mně se zdá, že pěkně lžou. Paní mi před rokem a půl tvrdila, že Fou d'Absinthe se už nevyrábí a na Elninu ho mají. Oni tam totiž z L'artisanů skoro nic nemají, tak tvrdí, že už se nevyrábí. Prej se už nevyrábí ani Timbuktu a Dzongkha.

• Citovat
  • Nahlásit
chavah 23.08.15 12:08

byla jsem tam v Dlouhé na skok před několika dny.Artisány už nevedou, pár Rosinek, v pravo Floris,Grossmith a několik značek v nevelkém výměru za nehorázné peníze.Kosmetika vede nad vůněmi a to i ta bytová.Nabyla jsem dojmu, že obchod se drží silou vůle a s rozsahem sortimentu je to na štíru.Pan majitel má plnovou do pasu, tak se neleknětě.

chavah 16.04.16 20:17
@chavah píše:
byla jsem tam v Dlouhé na skok před několika dny.Artisány už nevedou, pár Rosinek, v pravo Floris,Grossmith a několik značek v nevelkém výměru za nehorázné peníze.Kosmetika vede nad vůněmi a to i ta bytová.Nabyla jsem dojmu, že obchod se drží silou vůle a s rozsahem sortimentu je to na štíru.Pan majitel má plnovou do pasu, tak se neleknětě.

To je těžké,
většina vůní, které měli v sortimentu, začala být nabízena na internetu , čímž klesla jejich exkluzivita a i pochopitelně cena.A s kosmetikou to bude podobné.Bude zajímavé pozorovat, jak internetový trh a stále větší nabídka niché a luxusních vůní na síti zahýbe s s obratem a další existencí těchto obchodů.

Červánek 16.04.16 22:34

Madeleine byli jedni z prvních, kteří vůbec do ČR zavedli kulturu výklenkových vůní à la Annick Goutal, l´Artisana, Amouage, The Different Company, Floris, Penhaligon´s, Les Rosines, atd.

Pravda, po čase se situace diametrálně změnila - něco přebraly e-shopy za zcela jiné peníze pro konečného zákazníka, něco kamenné obchody a některé vůně se staly až „běžnými“, jak v kamenkách, tak na internetu.

A v Praze vůbec se celkem rozmnožily obchody s niche vůněmi jako houby po dešti.

Avšak MADELEINE má stále své kouzlo, aspoň pro mě a třeba můj milovaný Grossmith je zde k mání za bezkonkurenčně skvělé ceny. :palec: A nikdy odtud neodcházím s prázdnýma rukama. A vždy si zde pěkně poklábosím. :P

Příspěvek upraven 16.04.16 v 22:39

Červánek 16.04.16 22:38

@chavah p. majitele jsem již neviděla pár let, myslela jsem, že šel do Varů - Karlových.

Vždy jsem měla štěstí na paní Rudičovou a také mi vždy vezme telefon, když tam volám.

domenica 16.04.16 23:34
@chavah píše:
To je těžké,
většina vůní, které měli v sortimentu, začala být nabízena na internetu , čímž klesla jejich exkluzivita a i pochopitelně cena.A s kosmetikou to bude podobné.Bude zajímavé pozorovat, jak internetový trh a stále větší nabídka niché a luxusních vůní na síti zahýbe s s obratem a další existencí těchto obchodů.

Ingredients si vede velmi dobře. Přestože spoustu vůní z jejich nabídky lze koupit v e-shopech za mnohem nižší cenu, obchod je veden tak skvěle a s takovou péčí o zákazníka, že to v tomto případě jaksi není zdaleka takovým problémem jako v případě Madeleine.

Příspěvek upraven 16.04.16 v 23:41

domenica 16.04.16 23:39
@Červánek píše:
@chavah p. majitele jsem již neviděla pár let, myslela jsem, že šel do Varů - Karlových.

Vydal se jiným směrem:

http://img24.cz/…86899875.jpg

moajli 17.04.16 15:09

.

Červánek 17.04.16 22:11

@domenica to bych do něj neřekla, ale nemáme „nikdy“ říkat „nikdy“, protože naše cesty bývají někdy nevyzpytatelné. :D

domenica 17.04.16 22:22

@Červánek
To máš pravdu. 8) Dovnitř nevidíme, ale navenek se u pana Rudiče se ta „cesta jinam“ začala rýsovat už před časem. Viděno zpětně. Ale nakonec, tak trochu optikou Járy Cimrmana, zase je u kadidla.

chavah 18.04.16 06:00
@domenica píše:
@Červánek
To máš pravdu. 8) Dovnitř nevidíme, ale navenek se u pana Rudiče se ta „cesta jinam“ začala rýsovat už před časem. Viděno zpětně. Ale nakonec, tak trochu optikou Járy Cimrmana, zase je u kadidla.
:lol:
Měla jsem ho v tom obchůdku ráda.A přeji mu, aby byl a to on je, šťastný v tom , co dělá a koná.
Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek