*PARFUMS MDCI

domenica 30.12.10 17:08

*PARFUMS MDCI

www.liannetioparfums.nl

O parfémech firmy Parfums MDCI jsme v průběhu posledních dvou let tu a tam psali do různých vláken (Co jste dneska zkoušely?, Objev roku, Co jste dneska koupili? …), samostatné vlákno ale zatím nemáme a je nejvyšší čas to napravit.
Zakladatelem a majitelem firmy Parfums MDCI je charismatický Francouz Claude Marchal. Jeho filosofií je nabízet vůně ne, jako spotřební zboží, ale jak umělecké dílo. Když je řeč o parfémech firmy, máme tu vlastně dvě velká témata. Vůně samotné a flakóny.
Začneme parfémy. Claude Marchal se obklopil talentovanými parfuméry a poskytl jim svobodu tvorby i svobodu finanční, takže se nešetřilo časem, nápady ani penězi, vůně jsou vyrobené z prvotřídních surovin … a je to znát! Všechny vůně působí luxusně, jsou elegantní, hladké, mají dobrou výdrž a krásně se nosí.

V současné době je na výběr z devíti vůní:
Pětice vůní z první vlny (r. 2006): Enlèvement au Sérail (Francis Kurkdjian), Promesse de l´Aube (Francis Kurkdjian), Rose de Siwa (Francis Kurkdjian) a pánské Invasion Barbare (Stéphanie Bakouche) a Ambre Topkapi (Pierre Bourdon). Čtveřice vůní z druhé vlny (r. 2009): Péché Cardinal (Amandine Marie), Le Rivage des Syrtes (Patricia de Nicolai), Vêpres Siciliennes (Jeanne-Marie Faugier), Un Coeur en Mai (Patrizia de Nicolai).

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Fleur 30.12.10 18:00

Domenico, ještě pokračuj, prosím! :D

Širín 30.12.10 18:16

Nezkouším nic, na co nemám :lol: .

Fleur 30.12.10 19:44

Ale přečíst si o tom můžeš, ne? :)

zuz.ka 30.12.10 21:39

No to já bych ráda vyzkoušela, sice nevím, jestli by mi stačil rozpočet i na pidivzorek. A pak bych zřejmě jen snila. Snít se musí :wink:

domenica 30.12.10 22:03

Claude Marchal zakládal svou firmu s představou nabízet nejen zajímavé niche vůně, ale především komplexní krásný předmět - vůni a flakón - umělecké dílo, které bude potěchou pro více smyslů. Zároveň si ale uvědomoval, že touhy zákazníků (a také jejich možnosti a chuť utrácet) jsou rozmanité.
Proto navrhl celkem tři kolekce flakónů: s křišťálovou bustou, s porcelánovou bustou a jednu kolekci „jednoduchou“, bez busty. Flakón s kříšťálovou bustou bude určen, spíše než pro obyčejné smrtelníky a (jen) milovníky vůní, pro vášnivé sběratele a milovníky umění. Jsou to číslované skvosty, vypalované ve sklárně Cristallerie royale de Champagne. A na přání vám vyrobí i zlatý prstenec kolem zátky nebo vyryjí věnování. Flakón se sněhobílou porcelánovou bustou se vyrábí z nepolévaného porcelánu (biskvit) v městečku Limoges. Flakóny a busty navrhl Claude Marchal. Byla to velká investice. Ale stálo to za to.

Flakón s křišťálovou bustou: 3.700 eur (60 ml + 2× 100 ml)
 http://parfumsmdci.free.fr/…ncristal.jpg

Flakón s porcelánovou bustou: 680 eur (60 ml)
 http://parfumsmdci.free.fr/…nbiscuit.jpg

Obyčejný flakon: 215 eur (60 ml)
http://parfumsmdci.free.fr/…recharge.jpg

Můj názor na flakóny: Jsou pěkné, příležitostně bych ráda viděla křišťálové busty na vlastní oči … a kdyby mi někdo daroval biskvitovou bustu, nepohrdla bych :D … ale úplně tak moc unešená z nich nejsem. Zátka působí přiliš předimenzovaně. Já jsem nadšená z té základny, z flakónu samotného … a tudíž bych byla naprosto spokojená právě s tím obyčejným flakonem. :wink: Mně se velmi líbí Marchalova koncepce. Chce krásu a luxus, zároveň myslí na různé varianty, vkus a možnosti. A vůně zůstává stale stejná, to je pro mě to nejdůležitější! Dokonce, čas od času, nabízí své vůně v ještě jednodušším balení, než je ten obyčejný flakón. Jsou to jakési hliníkové butilky (ale o tom jsem jen četla, na vlastní oči jsem to neviděla). A pochopitelně cena je ještě o dost nižší.

domenica 30.12.10 22:56

Na jaře bude nová, desátá vůně. Název se tají, „nos“ je znám: Bertrand Duchaufour

… a také budou nové flakónky, prý „přístupnější“ (menší busty? :wink:), přičemž ale ty původní, sběratelské, zůstanou

zuz.ka 30.12.10 23:05

Souhlasím, ta základna je opravdu krásná. Jednoduchá a přesto propracovaná.

A obsah? Byla bych zcela jistě poctěna, kdybych mohla jen přivonět.

derad 30.12.10 23:25
domenica píše:
Na jaře bude nová, desátá vůně. Název se tají, „nos“ je znám: Bertrand Duchaufour
už teď ji miluju! http://yoursmiles.org/…ls/m0408.gif /> Bertránkovi musí vonět snad i pšouk.. :D
cinkja 31.12.10 10:08

Domenico, krásné :heart:, těším se na pokračování.....

Od Parfums MDCI mám v odstřiku dvě vůně - obě z dílny Francise Kurkdjiana. Pro obě mám jen ty nejlepší přívlastky - elegantní ,syté, harmonické, velkorysé, luxusní...... Prostě krásné vůně :wink:

Flakony na mě opravdu působí jako umělecké dílo - na vystavení do vitríny, trochu bych také měla zvláštní pocit, že těm krasavicím kroutím krkem :) „Obyčejný“ flakon se mi líbí právě svou jednoduchost a eleganci, rozhodně mi nepříjde nikterak ošizený.

alin 31.12.10 11:13

Z Parfums MDCI sa mi páčia vône z „prvej“ vlny. Najviac asi Promesse de l 'Aube . Z „druhej vlny“ ma nič špeciálne neoslovilo.

…a tá ich testovacia sada, ktorú som si kedysi objednávala, nebola vôbec drahá. 5×10 ml voní za 55,– eur. Navyše, bola to dobrá možnosť, ako poriadne otestovať ich vône.

…a na Francúzov boli mimoriadne rýchli a ochotní. Objednávala som e-mailom a za dva dni som to mala doma.

alin 31.12.10 11:17
domenica píše:
Na jaře bude nová, desátá vůně. Název se tají, „nos“ je znám: Bertrand Duchaufour

Teším sa. Mám rada Duchaufourove vône. Jeho posledný výtvor (Traversee du Bosphore) mi do sviatkov nestihol prísť…snáď ma už čaká na pošte.

domenica 31.12.10 11:45
alin píše:…a tá ich testovacia sada, ktorú som si kedysi objednávala, nebola vôbec drahá. 5×10 ml voní za 55,– eur. Navyše, bola to dobrá možnosť, ako poriadne otestovať ich vône.

Přesně tak … ty testovací sady … :heart:

http://www.hesmellsshesmells.com/…6/mdci-6.jpg /> www.hesmellsshesmells.com

Existují dvě sady (a výběr z devíti vůní):

  • 5 vůní á 10 ml (ve skutečnosti cca 11 ml) za 55 eur
  • 7 + 1 vůní á 10 ml (ve skutečnosti cca 11 ml) za 77 eur

Cenově je to poměrně slušné lákadlo (lahvička 11 ml vyjde, v případě sady 7+1, na necelých deset euro) ale především je to skvělá příležitost jak si pořádně vyzkoušet („ponosit“ :wink: ) několik vůní najednou. Vlastně dostanete skoro 90 ml vůně za 77 eur. A poštovné se neplatí. A dokonce, když si následně pořídíte vůni, investice do testovací sady bude odečtena od ceny vůně (to nemám vyzkoušené :wink: )

Osobní zkušenost:
Sadu 7+1 jsem objednala v pátek, ve středu přišel balíček (v předvánočních sněhových a poštovních zmatcích slušné). Komunikace s Claudem Marchalem je ohromně milá a srdečná (věděla jsem dopředu, že je takový, ale stejně si to člověk užívá!).

http://img843.imageshack.us/…690/mdci.jpg

Leisha 31.12.10 11:51

A je potřeba s ním psát francouzsky, nebo se vyrovná i s angličtinou?

domenica 31.12.10 11:58

Leisho, Claude Marchal se vyrovná i s angličtinou! :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama