Paříž - za voňavými poklady

Sára 29.09.08 10:44

Paříž - za voňavými poklady

Tak se nám ve vláknu Guerlain rozhořela diskuze o tom, jak by bylo supr zajet si do Paříže nejlépe se stejně „postiženými“ spolucestovatelkami
Kerze píše:
To je naprosto geniální nápad a myslím, že na to není cestovka nutná, že bych to dokázala zorganitovat - ale z pochopitelných důvodů až na jaře, takže si to nechte projít hlavou…myslím to vážně… :!:

tak tady to je slovo do pranice, já moc času na organizování nemám ale ráda si připlatím raději někomu kdo je toho schopen, taky nemám ráda skupinové zájezdy - nejraději nakupuji sama nebo s tím kdo má podobné zájmy, myslím, že eventuélní možnost se rozdělit a pak zase sejít je tady vždycky - jet s kamarádkou, která neudělá ani krok sama a omdlí při ceně parfému, fakt nemá cenu a zase třeba někam večer vyrazit je přece jen lepší ve skupince ne :lol: ?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 37 Další »

Reklama

29.09.08 13:30

Paříž

Naprosto se s tebou ztotožňuji Svaťo ,určitá míra samostatného vyžití je nezbytná,ale zábava v partě je vždycky lepší.
Já tu Paříž napoprvé riskla s cestovkou a bylo to,jak už tady trefně padlo,STRESUJÍCÍ!!! Naštěstí jsem byla s dcerou, se kterou si bezva rozumíme(ač to u 17letých dcer nebývá časté).
Cesta autobusem přes 20h naprosto šílené,obsazení autobusu-no škoda mluvit. Průvodkyně skvěla ženská-70ti letá profesorka tělocviku a dějepisu,která měla víc energie než celý autobus dohromady. Navštívili jsme toho opravdu hodně,hodně se dozvěděli. Ale do obchodu jsme se s dcerkou dostaly jen proto,že jsme neměly placené večeře, neboť představa trojího chodu mezi 19-21h večerní je pro nás naprosto nestravitelná. Takže jsme tu ukradenou hodinu a půl večer zmateně pobíhaly po Galerii La Fayette, další večer pak po Champs Elysseé.
Zde jsem tedy oslavila v ruchu mého vytouženého snu své narozeniny.
Couraly jsme po Domě Guerlaina č.68,kde je to nádherné,všechno včetně zdí a stropu vykládané zlatými čtverečky. Na rozloučenou Vás prodavačka od hlavy k patě navoní,pozor-tím co si vyberete(na rozdíl od Sephory),účet Vám obřadně vloži do malé obálečky a jde někam dozadu,kde Vám dá do taštičky Guerlaina spoustu malých dárečků,které člověka samozřejmě namlsají napříště.
Zašly jsme i do Sephory! Zážitek na celý život,dceři se o tom následně i zdálo! U vchodu na Vás bez vyzvání nacákají novinky, pak nás přepadla zralá francouzská dáma,aby nás přesvědčila o jediném správném nákupu,který je „only exclusiv Sephora Paris“ a opět Vás celou poleje.
Kupodivu jsem pak později zjistila,že je to opravdu exkluzivní řada Institutu Tres Bien Lyon,která je k dostání pouze na několika málo místech. A to už nás dav lidí-tedy zejména ženštin-hnál dál,kde se Vás občas pokusili nalíčit či jinak zdůraznit,na jak důležitém místě se nacházíte. Přiznám se,že jsme odtamtud vypadly celkem rády a rychle.
Když přijdu do Sephory u nás,člověk se tam bojí,a doufá že si ho prodavačky včetně ochranky hned nevšimnou.
Tak po tomhle vzrušení jsme zašly na skvělé kafe latté,sedly si s ním na patník u chodníku a s němým úžasem pozorovaly ruch u Vítězného oblouku.
Kromě toho,že jsme se 2× ztratily - a zase se svépomocí našly, jsme se už třetí den s mapou v ruce,orientovaly opravdu slušně.
Což bylo vlastně cílem této první návštěvy.
Cílem dalších návštěv už bude jen vychutnávání té nádhérné atmosféry
Paříže, rozhodně větší svoboda v průzkumu trhu, ale i návrat na pěkná místa,na které nebylo dost času,např. Musee d Orsay, Notre Dame, Les Halles, Louvre, Lucemburské zahrady, Montmartre,Tertre, atd.atd.atd.
Ještě k těm obchůdkům co jsme trochu stihly.
V nové části Louvru jsem objevila L Artisana,kde mají všechny vůně vyskládány na pultíku v takových malých skleničkách s navoněnými kousky vaty, tamtéž pak obchod Fragonard,kde jsem byla taky jak v jiříkově vidění, a samozřejmě na každém kroku Sephora,kde m¨je ovšem podstatně větší sortiment.
Bohužel jsem se nedostala do Royal Palaice,kde má butik Serge Lutense.
Ale na toho jsem natrefila i v Galerii Laffayete. Jednou z hlavních obchodních zón je pak Les Halles a Rue Rivoli nedaleko Louvru.
Neopakovatelnou atmosféru mají dopolední trhy,kde nakoupíte od skvostně vyskládané zeleniny a ovoce, ubohých popravených oveček, nepřeberného množství ryb a plodů moře, sýrů,vína, po hodinky, hadříky, deštníky, kytky aj.
Takže se ihned vrhám na studium jazyka francouzského,jehož základy snad někde v podvědomí zůstaly a hurrráá zpět do Paříže.
Ta Sářina myšlenka tématického výletu stejně postižených je bezvadná.
Uvidíme, uvidíme,uvidí­me......

Malina 29.09.08 13:34

Paříž

Mezitím než jsem to vyplodila, tak mně to odhlásilo,takže anonym=Malina.

Oleka 29.09.08 13:43

Malino, krásné povídání, vzpomínám si jak jsem jednou stravila celý den s kamarádkou po obchodecb na výletu, jak jsem si byly unavení ale št'ásné :), protože je opravdu důležité aby ten kdo s tebou bude měl také zájem o stejné věci, no alespon' o přibližně stejné věci. Nechci aby mi někdo po půl hodině ptál, na co se tu dívám?
Klidně bych s někím jela i ve dvou, je to určitě lepší protože zas večer dá vyjít někam ne procházku. Můžu klidně jít i sáma třeba, většinou ráda chodím i sáma , vystačím se, ale s blízkou duší je to lepší :)

domenica 29.09.08 13:47
Sára píše:
Tak se nám ve vláknu Guerlain rozhořela diskuze o tom, jak by bylo supr zajet si do Paříže nejlépe se stejně „postiženými“ spolucestovatelkami
Kerze píše:
To je naprosto geniální nápad a myslím, že na to není cestovka nutná, že bych to dokázala zorganitovat - ale z pochopitelných důvodů až na jaře, takže si to nechte projít hlavou…myslím to vážně… :!:
tak tady to je slovo do pranice, já moc času na organizování nemám ale ráda si připlatím raději někomu kdo je toho schopen, taky nemám ráda skupinové zájezdy - nejraději nakupuji sama nebo s tím kdo má podobné zájmy, myslím, že eventuélní možnost se rozdělit a pak zase sejít je tady vždycky - jet s kamarádkou, která neudělá ani krok sama a omdlí při ceně parfému, fakt nemá cenu a zase třeba někam večer vyrazit je přece jen lepší ve skupince ne :lol: ?

No takhle to zní báječně - taky jsem nejraději sama nebo s někým, kdo má podobné zájmy. Den snů v Paříži by vypadal takhle: budíček v 8.00 hod, croissant a káva a pomerančový džus, procházka a nasávání atmosféry, pozorování lidí, první návštěva Institutu a zorientování se, co mají pěkného … lehký oběd - klidně venku (bagetka, sýr … :wink: ) další zastávka v nějaké parfumérii ( L´Artisan, Lutens …). Posezení v kavárničce - cider nebo sklenka červeného. Druhá návštěva Institutu - teď už „najisto“ :oops: atd. atd ....... to jsem se zasnila, za bílého dne… 8) .. úplně se mi rozbušilo srdce :D

Oleka 29.09.08 13:54
domenica píše:No takhle to zní báječně - taky jsem nejraději sama nebo s někým, kdo má podobné zájmy. Den snů v Paříži by vypadal takhle: budíček v 8.00 hod, croissant a káva a pomerančový džus, procházka a nasávání atmosféry, pozorování lidí, první návštěva Institutu a zorientování se, co mají pěkného … lehký oběd - klidně venku (bagetka, sýr … :wink: ) další zastávka v nějaké parfumérii ( L´Artisan, Lutens …). Posezení v kavárničce - cider nebo sklenka červeného. Druhá návštěva Institutu - teď už „najisto“ :oops: atd. atd ....... to jsem se zasnila, za bílého dne… 8) .. úplně se mi rozbušilo srdce :D

Tak to jsi mi ho rozbušila také :oops: :D , othle bych chtěla alespon' na tři dny :wink:

Malina 29.09.08 13:56

Paříž

Domenico nádherná představa,a co víc určitě ne nereálná. Klídek,piánko,vín­ko,nějaká dobrůtka, kafíčko,vůnič­ka..... Ta atmosféra je fakt úžasná. Jak psala Oleka: utahané,ale šťastné.
Můj muž si velmi váží toho, že ho nikdy netahám po žádných nákupech ani výletech po obchodech, a my všechny víme proč tak činíme!

cinkja 29.09.08 16:03

Nádherné povídání…Měla jsem to štěstí město na Seině navštívit dvakrát -jednou s mužem, jednou s dcerou - pokaždé podle trochu jiného scénáře, ale v obou případech nezapomenutelně. Letos jsem dostala pobyt v Paříži jako dárek od manžela k takovým „lehce“ kulatým narozeninám, jedeme spolu a už se moc těším ( vybavena znalostmi z tohoto webu), jak bude obohacen o nějaký ten parfemový zážitek. Zkrátka, opět trochu jiný úhel pohledu… :D

Sára 29.09.08 19:05

Malino, úplně jsem nasála tu atmosféru, jak o tom píšeš a jsem ráda, že jsi to tak hezky popsala. Já jsem typ, který by po 20 hodinách cesty autobusem byl s energií zcela na nule, pro mě jak to jde, tak si raději připlatím za leteckou dopravu - jsem pak schopná hned po příletu na místo fungovat, místo toho abych se dolámaná s pocitem, že se se mnou stále houpe autobus z toho další den léčila.Někdo to prostě prospí a vyskočí jako rybička, já bohužel bych toto nedala, takže tě i obdivuji, že jsi to zvládla. Pro mě už je příšerná ta představa, že se budu muset štrachat Pendolínem do Prahy na letadlo, ale to už nějak přežiju.
Jinak moje představa je taky kromě návštěv toho co nás zajímá, posezení někde v kavárně, oběd v restauraci s francouzskými specialitami by taky nebyl marný a samozřejmě nasávání atmosféry Paříže, žádné šílené tempo, že musíme všude být a všechno vidět, půjdeme kam budeme chtít, kde se nám bude líbit se zdržíme, kde ne, tak z tama rychle zmizneme.

Kriss 29.09.08 20:19

Ach jo… to by bolo krasne, Sara, mne taka myslienka hloda pokoj uz hodne dlho, Pariz len tak poocuchavat, ist tam , kam chcem a nevidiet kysle tvare… akoze zase nejaka parfumerka …booooze… taky predlzeny vonavy vikend to fakt nie je zly napad 8)

janas 29.09.08 20:24

Sáro, ty jsi můj člověk! Užila jsem si autobusů po r.90 tak, že ty noční přejezdy 1500 km nenávidím už k smrti a radši bych nikam nejela.
Teď jsou letenky (zvláště do velkých letišť) dostupné každému. Myslím, že se dají na internetu sehnat opravdu levně - skoro za cenu autobusové dopravy.

Kriss 29.09.08 20:41

Niekedy su aj lacnejsie, bezne vyplacam letenky , ktore su lacnejsie ako autobus ( terminy mimo sezon, nizkonakladove spolocnosti)

Trillian 29.09.08 20:46

Kriss, že by sme zorganizovali niečo aj zo Slovenska ? :) :wink:

A v Paríži by sme si dali česko-slovenské stretko. :D

Kriss 29.09.08 20:49

Som za :lol: kruci, tak rychlo som sa este nikdy nerozhodla… asi to sa to vola MOTIVACE

Trillian 29.09.08 20:54

Takže začíname šetriť na Paríž :), do jari sa to dá stihnúť. :P

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 37 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama