Pejsci a miminka

Pejsci a miminka

Prosím o rady, jak mám seznámit svoje dvě fenky /3letou bíglici a 2letou pouliční směsku z útulku/s naším novým miminkem, které přijde v polovině května. Na starší děti jsou hodné, ale s mimčem se ještě nikdy nesetkaly a pochybuji, že bych sehnala obětavce, který by mi nějaké zapůjčil na vyzkoušení:lol: Mezi sebou si pěkně hrají, v postelích s námi nespí, ale chodí si normálně po bytě, vegetí i na gauči.Bíglice, když má náladu, občas položí hlavu na bříško a zkoumá, co tam je za vetřelce, ale stejně mám strach. Máte nějaké osobní zkušenosti?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

jira10 12.03.09 12:03

Taky jsme řešily stejný „problém“ :lol: . Máme 2 rotvajlery (Adélku a Míšu :heart: ). V bytě s námi nebydlí a právě proto jsme se rozhodli je seznámit hodně brzo. Terezce nebyl ani měsíc, pro jistotu si je manžel vzal na vodítko (nikdy se s miminkem nesetkali a s jinými dětmi jen minimálně). Nechali jsme je malinko Terinku oňufat a pak jsme si je občas vzali do bytu. Teď už Terinka mezi nimi běhá (17 měsíců), hrabe jim do misky s granulema, když jedí, nosí jim klacíky...... Všechno v pohodě :lol:

Myslím, že když už vaši psi jsou zvyklí na děti, nebude v tom problém. :lol:

Držím palečky :mrgreen:

shanin 14.03.09 11:33
evixx píše:
http://www.videotube.sk/…by-bites-dog 8)

Ježiš to je roztomilé! :-) Ale asi bych se bála, že se jednou pejsek lekne a ožene zoubkama.

janicka24 14.03.09 12:14

.

Příspěvek upraven 03.12.14 v 17:06

jira10 14.03.09 19:33

Úplně souhlasím s tím, že si člověk musí narovinu a popravdě přiznat jaký je jeho pes a pak teprve seznámit s dítětem. I když naše psi zbožňuji, pořád to jsou jenom psi.
Moji rodiče mají malého křížence, sestra má Yorkšíra. Když jsme u nich na návštěvě, nespustím malou z očí! Oba už na ní zavrčely. Bohužel se to řeší jen tytyty nesmíš! Jsou hrozně, ale hrozně rozmazlení! Manželovo rodiče mají taky fenku rotvajlera a k té už děti nemůžou vůbec! Hlavní t problém je výchova, pes neví čí je! Nejvíc času s ní tráví babička, která svým vysokým hlasem dává povely „sedni nebo lehni“, aby si mohla vybrat :cry: :roll: - a to v lepším případě. V tom horším s ní mluví jako s 5ti letým dítětem- a všechny přesvědčuje jak jí rozumí :roll: !
S našimi psi jsme měli výhodu, že Adélce byl 1,5 roku a Míšovi bylo 7 měsíců, když se Terinka narodila :lol:

verunka2201 14.03.09 19:54

S výchovou psa je to často složité. Lidé si je pořizují často hlavně proto, aby měli doma společníka a taky důvod chodit ven na procházky, hýbat se. Že pes potřebuje svůj pevný režim, jinak se z něj může stát neřízená střela (to hlavně u větších plemen, ale ani malí se nesmějí podceňovat!), často netuší, nebo si to nepřipouštějí.
Nedávno mi jeden známý, policejní psovod, vyprávěl, jak potkal rodiče svého kamaráda - obou je už přes 70 - a vedli si na procházku pejska. Krásné, roztomilé štěnátko, které už ale v hodně nízkém věku bylo neobvykle velké. Tak se jich zeptal, co že to mají za rasu. Nevěděli - prý to syn někde sehnal. Známý-psovod ale věděl - byl to bandog, jeden z nejnebezpeč­nějších psů planety vůbec. A na vychování ho dostali chudáci starouškové…

Sorry, že odbíhám od tématu, ale ta příhoda mi leží v hlavě a všeobecná osvěta a povědomí lidí, co psa mají nebo si ho chtějí pořídit, o psech a jejich výchově vůbec mě dostává do kolen. :roll: :!: :conf:

jira10 14.03.09 20:14

Lidi jsou různí, psi jsou různí, názory na výchovu také - ale lehkomyslnost (BLBOST) některých lidí, je SLOVY NEVYJÁDŘITELNÁ! Naši sousedi měli 6 pittbulů. Z toho 4 feny a 2 psi. Ploty mají vyřešené tak, že mají kolem dvora nahromaděný bordel! Ty dva psi už nemají (protože jsme si pořád stěžovaly,tak je dali pryč), ale když tu ještě byli, běhali po celé vesnici. Dokonce je můj strejda viděl z posedu, asi kilometr od jejich domova, jak štvou srnu! Nemohli jsme vyjít ze dvora ani k autu! Jednou se můj manžel (vzteky neviděl) neudžel a šel si pro pistol (legální :wink: ). No nedalo mu to, vystřelil jen 3× do vzduchu. Psi stály 5 metrů od něj a otočily se až po druhém výstřelu - neutikali jen odkráčeli! Sousedi samozřejmě volali policii, ti byli více méně na naší straně. Bohužel oni s tím nic neudělají. Naštěstí už je dali pryč, bylo to PEKLO. Jo zapomněla jsem říct, že jejich psi samozřejmě nic nedělají a skoro vše jsme si vymysleli.
Jejich mentalita je....., o tom mimochodem vypovídá i fakt, že když jsem byla v pátem měsíci, došlo na hádku mezi mnou a sousedem (manžel byl v práci). V úvodu po mě hodil kámen!!! A ty slova! Taky umím mluvit sprostě :oops: , ale slova co padaly z něj, jsem v životě neslyšela!
Omlouvám se, taky mimo „mísu“. Potřebovala jsem si ulevit :wink: :lol:

Alena 14.03.09 20:17

nejhorší na tom pak je, že když dojde k nějakému neštěstí, je majitel psa většinou potrestán jen pokutou :cry: :cry: a co si na blbovi pak vemete!!

jira10 14.03.09 20:29

Bohužel! Na polici, na obci - všude jen ať napíšeme stížnost. Nikdo nic neudělá. Doufám, že brzo přijme vláda nějaká opatření v chovu bojových plemen. Taky máme dva rotvajlery, ale musím počítat s tím co ten pes dokáže. Máme kotce, máme ploty a zdravý rozum!!! Samozřejmě, že kousne i Čivava, ale ty následky jsou trošku někde jinde!

klubko 16.03.09 15:52

Přesně tak, tohle taky nesnáším. Bohužel si páníčci často neuvědomují, že ti jejich miláčkové potřebují odborný výcvik, hlavně bojová plemena. Samozřejmě, kousnout může i ratlík, ale když už se na mě vrhne, tak toho ratlíka můžu nakopnout, pitbula těžko, ten mě může klidně i roztrhat. A pak taky nějaké vodítko, náhubek. Spousta lidí to nedodržuje. A já se pak s nimi kvůli tomu hádám. Argumenty typu: „Slečno (jsem paní, ale každý mi říká slečno), on ale ještě nikdy nikoho nepokousal“, jsou blbé a já je prostě neberu. Všechno je jednou poprvé a nikdo psovi do hlavy nevidí. Kolikrát je těžké odhalit impuls, kvůli kterému zaútočí.
Pes taky potřebuje hodně péče, člověk mu musí věnovat dost času. Když jsem ještě bydlela s rodiči v paneláku, mockrát jsme slyšeli výt psa z jednoho z bytů. Pak si ti páníčkové vyběhli s pejsky před vchod, tam se pejsek vydělal, oni to tam nechali a po pěti minutách šli zase dovnitř. Vy proti jejich miláčkům nemůžete říct křivé slovo, ale když je tak milují, jaktože po nich to „veledílo“ neuklidí a nejdou se s nimi proběhnout na kopec?

Garfield 16.03.09 17:15

Na bojová plemena by mělo být něco jako zbrojní pas + psychotesty, aby si je nepořizoval každý debil, který potřebuje nahonit ego, případně lidi, kteří si stafforda pletou s králíčkem na hraní.
Problém je, že pak by se musela podobná evidence zavést i na ostatní velké psy, protože každý nezvládnutý pes je nebezpečný.
K malým psům bych jen dodala, že si spousta lidí myslí, že je netřeba vychovávat, ale když se čivavy a jorkšíři hystericky vrhají na velké psy, tak to taky není zrovna sranda.Když se pak velký pes ožene a praští mrňavce košíkem,tak je z toho ještě kolikrát řev, ze strany majitele malého psa :roll:

Na téma pes a malé dítě mám celkem vyhraněný názor.Každý by si měl zvážit, jeslti když si pořizuje psa, nebude třeba za 2, nebo 3roky chtít dítě.Uznávám,někdy naplánovat nejde, pak dítě se psem seznámit a mít oči na šťopkách a každý den upozorňovat psa na to, kde je jeho místo ve smečce.
To co pise klubko o psech v bytě, beru jako týrání, nechápu, proč si psa pořizuje někdo, kdo mu nedokáže věnovat čas.

Camellia 16.03.09 19:18

To jste se ale dostaly daleko od tématu. Štěkanátek se ptala, jak seznámit její dva pejsky s novým přírůstkem. Na bígla a jemu podobné psy opravdu není potřeba zbrojní pas, bígl by spíš potřeboval do obojku nějaké udělátko, které by hlásilo jeho polohu, aby ho páníčci nemuseli hledat po všech čertech, když uteče.
My jsme si prvního psa pořizovali, až když byly děti větší, ale mám dost kamarádů, kteří to měli naopak. Když je pes dobře socializovaný, ví kde je jeho místo ve smečce, tak se rozhodně není čeho obávat. Dokonce i poměrně rozmazlení psi zvládnou příchod miminka bez potíží, poznají, že je to mládě a nakonec mají tendenci spíš dítě ochraňovat . A pro dítě, až trochu vyroste, bude soužití se zviřátkem přínosné. Vidím to každý den. Máme malého munsterlandského ohaře. Žádný strach :wink:

Jinak na magory s nezvládnutými a agresivními psy mám stejný názor jako vy přede mnou. A i když se zbavíme bojových psů, magorů se nezbavíme. Však oni ´vymyslí ´něco jiného. :(

Catananche 16.03.09 21:14

Mám pár motivačních fotek ;), znám tohoto psa osobně a mnoho dalších stejného plemene, kteří žijí s dětmi. Pokud je pes správně socializovaný a v rodině spokojený, není nikdy problém
http://www.wolfdog.org/…th_26457.jpg http://www.wolfdog.org/…th_26459.jpg http://www.wolfdog.org/…th_26462.jpg

janicka24 16.03.09 22:29

Můj názor je narovinu se zamyslet nad svým psem a jak je socializovaný-viz výše.....ale hlavně z osobní zkušenosti-pozor na žárlivost…pes se může zdát v poho…ale měl Vás jen pro sebe a najednou je tu malé mimi…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama