PENHALIGON'S a jiné

Ronna 19.10.08 18:30

PENHALIGON'S a jiné

Mnohé z vás je znají a mají různě vyzkoušené. Jsou to tzv. Toiletries, dá se to shrnout jako toaletní potřeby či značky, někdo jim říká koupelnové značky. Jsou trošku jinak zaměřené, než klasičtí výrobci vůní, protože v kolekci jsou většinou pěny, mýdla, svíčky atd. Většinou jsou to evropské značky a některé jsou již velice proslulé. Semtam je mají online shopy jako cheapsmells (mají Yardley) či garden.co.uk.
Značek je spousta, zde jsou některé pro informaci, většinou mají krásné balení, takže v koupelně se opravdu krásně vyjímají. Tyhle linky slouží jen pro podívání a info, jde o americký obchod, který do zahraničí neposílá. Nenašla jsem takový podobný britský či evropský, pokud vy ano, podělte se.
Vždy pod výrobky jsou ještě uvedeny nějaké zajímavosti ke značce.

Penhaligon's je velmi oblíbená, zvláště jejich Bluebell - myslím, že za popularitu vděčí Kate Moss, která několikrát tuto vůni zmínila.
http://www.shoplondons.com/…aligons.html
Floris
http://www.shoplondons.com/floris.html
Geo F Trumper - pánská značka, podívejte třeba hned na první věc v nabídce - Ajaccio Violets - fialky z Ajaccia (Korsika), třeba fialkový holící krém, to musí být nádhera, já bych ho brala třeba na holení noh.:)

http://www.shoplondons.com/…trumper.html
Roger & Gallet - voňavé vody, mýdla atd., nař. mýdlo z hlávkového salátu.
http://www.shoplondons.com/…rgallet.html
Speziali Fiorentini - jejich vanilka je oblíbená, lahvičky jsou kouzelné
http://www.shoplondons.com/spfi.html#top
Yardley
http://www.shoplondons.com/yardley.html
Woods of Windsor
http://www.shoplondons.com/…windsor.html
Crabtree & Evelyn
 http://www.shoplondons.com/…eevelyn.html

Každá značka má svoje internetové stránky.
Možná ty z vás, které mají některé jejich výrobky vyzkoušené, by nám mohly dát svoje tipy. :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

katerinka 19.10.08 20:10

Od Penhaligon´s mám doma čtyři vzorky
Artemisia - sladký pudr a nic než pudr, taková zvláštní až umělohmotná vůně
Ellenisia- celkem pěkná květinově ovocná vůně, dobré intenzity, za tu cenu trochu nuda, ale mohla bych ji nosit
Violetta - strašná, lehce starobylá fialka, ze začátku vás skoro porazí, malinko v podobného ražení jako Meteorites od Guerlain, postupem času zmírní a dá se snést, ale jen pro ty, co mají takové věci rádi...... :?: :shock:

Bluebell - čichali jste někdy k modrému zvonku? Já ano :) . Utrhněte zvonek, celou rostlinu, květy i zelenou šťopku s lístky rozňahnějte v ruce, toto celé vynásobte stotisícovou intenzitou a máte tuto vůni. Je to trochu silné kafe, obludně znásobená vůně něčeho nenápadného. :shock: Opět jen pro ty , co mají takové věci rádi....... :? :roll:

S Penhaligon´s Vi­olettou sice budete vonět jako když vás obložili fialkami a zavřeli na sto let do knihovny, ale proti Bluebellu je to ještě brnkačka :wink:

Ronna 20.10.08 15:45

Není to ta Violetta, co popisovala benvenuta, že v ní je celer?
Díky za docela drsnou recenzi, kateřinko! :wink:

Mě právě známá upozorňovala, že ty věci jsou spíš na dekoraci než na nošení.

Amy 21.10.08 08:15

Já mám doma mýdlo Roger a Gallet, na radu Ireny jsem si ho nechala přivézt z Francie, zatím jsem ho nepoužila, mám ho ve skříni, kde teda voní nádherně, mám Lotus Bleu, prý krásně pění a voní po něm celé tělo. Ale vyzkoušené to zatím nemám :wink:

Irena 21.10.08 10:16

Taky mám doma v komodě dvě mýdla Roger et Gallet, růžové a vanilkové, a je to opravdu požitek otevřít ten šuplík. Amy, ještě jednou díky. Jinak z této řady mám zkušenost s toaletní vodou Gingembre a Thé vert a obě jsou nádherné, vyjímečné (Zelený čaj R a G je nejlepší, jaký jsem kdy vyzkoušela, a zkoušela jsem opravdu svědomitě), ale hodí se spíš na léto. Jednak jsou laděné ve stylu starosvětských kolínských - taková ta dřevitá svěžest, žádný ovocný atak - a navíc při koncentraci EDC jsou ideální do horúčav :wink: . Vymydlila jsem i pár mýdel, a můžu říct, že mýdlo R a G, to je Ferrari mezi mýdly. Od francouzských kamarádek jsem slyšela ódy i na tělová mléka a sprchové gely. No a ty obaly, nekupte to. Chci si pořídit celou růžovou řadu.

Tana1112 12.08.10 08:32

Líbí se mi od Penhaligon´s Ar­temisie a teď mě uchvátila i Cornubia. Obě jsou krásné, že nevím, kterou si objednat dřív… vím, že nejlépe obě, ale to zatím bohužel… :-( Moc bych uvítala názory Aromaček na obě tyto vůně…

1Miru 12.08.10 08:47

ARTEMISIA - je krásná, návyková, ženská, holčičí, dámská, křehká, vnitřně silná, žádná řídká voda, super výdrž, chválená
CORNUBIA - specifická, ne až tak hromadně líbivá, přesto - když už někomu sedne, je výrazná, příjemná, hutně sytá
BLUEBELL - vůně lesa po dešti vč a hlavně s modrofialkovými zvonky, lehká, ale ne slabá, koncentrovaná vodní vůně lesa ohřívaného sluncem

Tana1112 12.08.10 08:52
1Miru píše:
ARTEMISIA - je krásná, návyková, ženská, holčičí, dámská, křehká, vnitřně silná, žádná řídká voda, super výdrž, chválená
CORNUBIA - specifická, ne až tak hromadně líbivá, přesto - když už někomu sedne, je výrazná, příjemná, hutně sytá
BLUEBELL - vůně lesa po dešti vč a hlavně s modrofialkovými zvonky, lehká, ale ne slabá, koncentrovaná vodní vůně lesa ohřívaného sluncem

Miru, díky za hezkou rekapitulaci. A kdybys měla vybrat jen jednu z nich… která by to byla?

1Miru 12.08.10 09:04

ARTEMISIA :P

…pak Bluebell.
Cornubia mně osobně vůbec nejde,
ale na Tvé poličce by se také vyjímala, máš hezkou sestavu… :D

Tana1112 12.08.10 09:11

Dík :-) Mně pasuje jak Artemisia, tak Cornubia. Asi to nechám uležet a pak se rozhodnu. Bluebell vůbec neznám, budu muset vyzkoušet :conf:

Garfield 01.12.10 23:18

Trošku oprašuju starší téma, protože mě teď Penhaligon´s začaly zajímat. Zdá se mi, že je tu hodně „provařená“ Artemisia, ale ostatní vůně nejsou moc známé, přitom je jich celá řada. Já mám očichané 4, je na tom někdo lépe? :) Uvítám i dojmy :mrgreen: Artemisia - pudr + lehce acetonový podkres Amaranthine - zelené banány, sladké mlíčko, hebké kytky, krása Malabah - sladký citrón, delikátní koření a špetka čaje Elisabethan Rose - v pravdě starobylá růže, babiččina, mírně zatuchlá, skříň s miskou uvadajících růžových květů

WildOrchid 01.12.10 23:24

ja 5+1, mam dva vzorky, 3 miniatury, a jednu jsem zkousela v Cerne Ruzi - Amaranthine, a ta se mi docela dost libila, ale tezko rict vic, kdyz jsem jen cichla k rozprasovaci.

Z tech co mam se mi asi nejvic libi Cornubia

Alenka56 02.12.10 13:50

Příští týden mi dorazí zásilka

artemiska: http://www.penhaligons.com/shop/fragran … 96881.html

amarantihne http://www.penhaligons.com/shop/fragran … 17879.html

blenheim http://www.penhaligons.com/shop/fragran … 97029.html

a elenesia http://www.penhaligons.com/shop/fragran … 97008.html

v balení by měla být celá řada vzorků tak se pak mohu poddělit pokud by byl zájem :) , ale už se nemůžu tohoto balíčku dočkat :oops:

Jitka 03.12.10 16:56

Já momentálně oblibuji mýdla italské značky Nesti Dante.

http://files.petronila.cz/…omantica.jpg

jejich stránky : http://www.nestidante.com/

… moje oblíbené jsou florentské růže a pivoňky

http://www.ciaobellashop.com/…ndrmp-2T.jpg

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama