Petice k záchraně parfémů

Ef 10.04.14 13:59

Petice k záchraně parfémů

Znate to - sice jsem kapka v mori ale nemusi prset, hlavne kdyz kape ;)

Preposilam odkaz na petici venovanou zachrane parfemu kvuli neustalym restrikcim ze strany EU kvuli alergiim atd. Text je dlouhej a v anglictine, pro neanglictinare jsem ho narychlo projela prekladacem (viz dalsi prispevek).

Koho to trapi, prosim podepiste.

http://www.parfumo.net/…n/index.html

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Ef 10.04.14 14:00

Evropská komise by měla chránit zdraví a kulturního majetku Parfémy :
My , níže podepsaní spotřebitelé , tímto vyjádřili svou námitku ke změně v současné době navrhované , což by učinilo bezbarvý rozsah evropské parfumerii .

Proto důrazně proti jakékoliv další přísady omezení .

Vezměte prosím na vědomí , že my , níže podepsaní , podporovat příspěvek " iniciativy spotřebitelů " pro ochranu parfémů jako kulturní aktiva " .1 Tento příspěvek byl předložen v rámci veřejné konzultace o alergenních vonných látek v souladu s nařízením ES č. 1223 / 2009 o kosmetických products.2 , 3

S našimi podpisy , budeme požadovat, aby se činitelé získat ucelený pohled nad rámec úzkých mezích Vědeckým výborem pro bezpečnost spotřebitele ( SCCS ) opinion.4 Tento široký a kompletní pohled musí obsahovat následující aspekty a zájmy :

Ochrana spotřebitele ,
Kulturní identita ,
Ekonomické úvahy ,
Zájmy spotřebitelů nad rámec pouhé ochrany zdraví a bezpečnosti .

Nic by se tvrdit, že ochrana spotřebitele jezanedbatelný problém. Proto vítáme skutečnost, že ES č. 1223/2009 , jak zastavit do nehlášené použití potenciálně alergenních látek v kosmetických přípravcích . Nicméně , parfumerie a jeho status jako kulturní aktiva je nutně ohrožen , pokudriziko alergenních reakcí kůže je silně nadhodnocené , jakoreakce na otázku může být snadno rozpoznatelné a tudíž se vyhnout . Konkrétněji :

I když studie prokázaly, žealergická reakce na vůně jeudálost, která se vyskytuje jen zřídka , 5spotřebitel je v nejlepší pozici , aby pozorovat žádnou negativní reakci na konkrétní parfém , když on nebo ona používá to . Z tohoto důvodu , on nebo ona může obejít jakékoli riziko alergické události jednoduše vyhnout parfém v otázce .
Výzkum prokázal, že je nemožné, aby alergické akce , které mají být spuštěny pomocí parfému třetí osobou v blízkosti na vnímavého jedince . Relevantní studie , prováděné na německé Federální agentura životního prostředí [ Bundesumweltamt ] , dospěl k závěru, žepouhý akt vdechnutí případných kontaktních alergenů nebyl ve skutečnosti vést k rozvoji alergických příznaků zkušebním subjects.6 , 7

Kromě toho , že vědecké důvody , na nichž se závěry stanoviska SCCS byly založeny jsou sporné v několika ohledech . Konkrétně se jedná o výsledky oprava testů , z nichž vychází stanovisko SCCS nenesou žádný vztah ke skutečnému použití parfému . V těchto testech ,potenciálně alergenní látka byla aplikována v koncentracích vyšších než normální parfémy aplikaci daleko a bylo dovoleno zůstat v kontaktu s kůží po dobu 48 hodin bez možnosti odpaří . Za normálních podmínek použití , parfém se odpaří do 24 hodin a v průběhu této doby , jeho koncentrace klesá plynule . Závěrem lze říci, že simulace provedené v oblasti výzkumu uzemnění názor SCCS nejsoupřesné prediktorem výskytu alergické reakce jako výsledek používání parfému , protože se jim nepodařilo zrekonstruovat podmínky, za kterých je parfém skutečně nosí . Z tohoto důvodu se tyto studie hrubě nadhodnocují rizika reakcí v souvislosti s parfémy za realistickou circumstances.8

Každé nařízení , které směšuje jemné vůně s jinými parfémované produkty snižuje stav parfému zpracováním to stejným způsobem , jako něco mnohem méně dobré :

Parfémové jeumělecká forma : kulturní studie po celém světě stále více uznávají, vůně skladby jako umělecká disciplína , a muzea pro čichové umění jsou otevřeny . Existují parfémy , které jsou srovnatelné s jednoduchým umění a parfémy , které se podobají vysoce sofistikované umělecké kompozice . Zejménadruhá bude podstatně omezen , či dokonce znemožnit , mělo by toto nařízení výsledek v dalších omezení na různých parfumerie .
Parfémy, působí jako velvyslanec evropské kulturní identity : vyjadřuje regionální charakteristiky ( ať už Makisté bylinky , levandule z Provence , nebo jedle z Černého lesa ) . Stejně tak , Parfémy, posiluje pozitivní koncept národní identity ( např. typicky francouzsky, italsky nebo anglicky) . Podobně , tradiční evropské parfumerie ztělesňuje celoevropský umění ( na rozdíl od např. na Blízkém východě tradici vůně ) .
Parfémové je součástí evropské kulturní historie , z dvorské ručně vyráběných parfémů buržoazní položka k demokratizaci dnes . Účast v parfumerii nemohou být snížena na rozšíření činnosti na trhu pro spotřebitele , ale je spíšespolečenský vývoj sám o sobě .

Stávající nařízení o kosmetice již omezuje rozsah apatykářským je přísad a proto uměleckého vyjádření o zákazu některých látek a snížení koncentrací k dispozici pro použití ostatními . Další omezení typu v současné době navrhované budou pokračovat nejen tento destruktivní trend ( v souvislosti se oba , " jednoduchý umění " a " umělecké prostředky" ) , 9 , ale také poslat zprávu , že Evropa se obrátil zády na důležitý aspekt jeho vlastní bohaté kulturní dědictví .
Z ekonomického hlediska jenavrhovaná legislativa bude mít nepříznivý dopad na malé a střední podniky po celé Evropě . V důsledku zákazu a omezení vonné látky , pracovní místa by byla ztracena následovně :

V podnicích vyrábějících jemné fragrances10
V podnicích vyrábějících aromatické látky a parfém oils11
V zemědělských podnicích zaměstnaných v surovinách extraction12

Na některé a pravděpodobné důsledky současného návrhu nařízení nejsou přijatelné .

S ohledem na velmi zvládnutelné nebezpečí potenciálu , my , níže podepsaní , chtějí , aby se naše vlastní rozhodnutí o tom, které parfémy , které obsahují to, co ingredience , budeme používat . Chceme,různé vůně v parfémech , které mají být zachovány , a mít možnost v budoucnu .
OCHRANA EVROPSKÉ KULTURY ,
OCHRANA evropské identity ,
OCHRANA evropské historii
( Minulých, současných a budoucích )

A ochrana před zdravotními riziky , nejsou v rozporu .

Medojedka 10.04.14 17:03

@Ef Poslala jsem svůj hlas. Za pokus to stojí :!

Příspěvek upraven 10.04.14 v 18:07

drobececek 10.04.14 22:14

Podepsáno. I Funitelem. :palec:

micuska6 11.04.14 08:25

Pridala som sa.

Unseen 11.04.14 09:22

Taky jsem podepsala… :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama