PG Rare Matale X Hyperessence Matale

MS61 26.12.10 22:54

PG Rare Matale X Hyperessence Matale

Právě jsem dozkoušel skoro do dna vzorek PG Rare Matale. Protože miluju exkluzivní černé čaje, tak to byla láska na „první pohled“. Prošmejdil jsem recenze na webu a mám trošku obavu o výdrž. Je trošku menší, i když stopa se u těla drží hodně dlouho - nakonec voníme se v první řadě pro sebe :D.

Měli jste někdo možnost srovnat Rare Matala a Hyperesenci Rare Matale? Měly by být údajně podobné, ale ne identické! Jakýkoliv tip, srovnání či názor vítány. Už jsem PG06 šoupnul do tužebníku.
Michal (MS61)

P.S. První příspěpěvek, nový uživatel se hlásí do služby :-). Poslušně hlásím, že řečeno slovy paní Sáry (Blava) jsem z těch vůní „na mrtvicu“ a už nechci, aby tomu bylo jinak. :bang:


Reklama

jerry 26.12.10 22:56
MS61 píše:
P.S. První příspěpěvek, nový uživatel se hlásí do služby :-). Poslušně hlásím, že řečeno slovy paní Sáry (Blava) jsem z těch vůní „na mrtvicu“ a už nechci, aby tomu bylo jinak. :bang:

Vítej mezi námi, stejně „postiženými“ :wink:

Tigra 26.12.10 23:10

Ahoj, já tady jenom očumuju, zaujal mne ten název - protože jsem v Matale byla, tak jsem byla zvědavá…a ona jenom voňavka. :D Tak tě taky vítám mezi pošuky. :)

MS61 26.12.10 23:25

Děkuji za povzbuzení! Matale je fakt JENOM vůně, ale ne ledasjaká. Není to sice taková bomba, jako arábie od Sáry z Bratislavy, ale dá se normálně nosit :lol:

Apropos Sára/Parfémy Exclusive: nekonečná vděčnost, ta mě svou posládní testérovou obálkou fakt nakopla. Já si vždycky s vůněmi vyhrál jednorázově při nákupu: rochnil se v nich a obtěžoval prodavačky - koupil - užíval. Nic víc. To už teď nepůjde, už se musím kochat…
 Michal

Mirka 27.12.10 08:59

Michale, měla jsem Hyperessenci, ale zas neznám tu původní. Takže je neporovnám. Ale Hyperessence je nádherná. Hodně jsem uvažovala o koupi, ale mám toho moc, ale narazit na ni znovu za slušnou cenu… Mmch, někdo ji tu na Arome jistě má, zkus vyškemrat vzorek.

ledifia 27.12.10 12:38

Rare Matale mám někde vzorek a Hyperessenci celé balení, vytahuji ji na podzim a zimu a teď je právě její čas, nevím ani proč, ale hodně mi evokuje Vánoce.
Přestože je Hyperessence údajně víc koncentrovaná než jiné vůně, mohla bych se v ní kouipat, nepřipadá mi nijak zvlášť silná. Ano, bergamot a čaj, dohromady kouzelná kompozice kvalitních ingrediencí. Ostatní složky cítím jen jako koření v pozadí (jasmín, cedr atd.), které brání vnímat Hyperessenci jako obyčejný černý čaj.
Rare Matale musím někde najít, už si ji moc nepamatuji, ale přišla mi dřevitější a hlavně o dost řidší, krásná, ale za ty peníze jedině PG12. Kousek vzorku Hyperessence bych mohla uronit, kdyby něco.
Jo, a taky mi připadá jako opravdový unisex, tj. hodí se na ženu i na muže, přitom ženě neubírá na ženskosti a chlapovi koule… :-)

MS61 25.01.11 12:56

Minulý týden se mi podařilo sehnat vzorek Hyperessence Matale a konečně obě varianty porovnat. Na ruce, abych mohl vzít do úvahy vliv pokožky a vývoje na ní.

Obě vůně jsou si velmi podobné a kromě větší vytrvalosti Hyperessence mezi nimi nejsou příliš velké rozdíly. Bohužel je výdrž u obou poměrně malá a obě se drží velmi těsně u svého nositele. To není nezbytně špatné. Sice by u všech vůní mělo platit, že jsou určeny především pro plezír svých nositelů, ale tady to platí dvojnásob. Pokud se svému pánovi líbí, odmění se velkou, sobeckou a téměř výhradně soukromou radostí.

Pokud jsem dokázal najít nějaké rozdíly, tak ve výraznějším citrusovém tónu Hyperesence. Ten je také asi zodpovědný za větší výdrž. Aspoň z větší části. To, co jako velký čajomil na Rare Matale miluju, je paradoxně výrazněji artikulováno v „normální“ verzi. Pro mne osobně nádherné a útěšné spočinutí, ideální průvodce příjemným lenošením s konvicí kvalitního (samozřejmě nikového) černého čaje.

Rezultát: zatím není. Nejedná se o levné zboží, takže musím pečlivě promyslet. Skvělý produkt, nutná velkorysejší aplikace - cena je bohužel „nikovková“. Asi si ji pořídím, ale je otázkou v jakém časovém horizontu.

M.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama