Pigmentové škvrny

Katlynka 01.12.08 18:18

Pigmentové škvrny

Máte kladné skúsenosti s krémami proti pigmentovým škvrnám na tvári? Chcela by som nejaký vybrať ako vianočný darček, ale sú dosť drahé, a preto dám prednosť nejakému overenému kúsku. :wink:


Reklama

Ada 01.12.08 19:19

Pokud jsi nečetla, tak tady o pigmentových skvrnách a krémech něco je: http://kosmetika.konicky.net/blog/?p=18

Jinak kdo máte zkušenosti, tak doporučujte, já bych taky nějaký dobrý a bezpečný tip užila :)

Katlynka 01.12.08 19:49

Díky Adi za tip.
Ja som sa na dermatológii dozvedela o kréme, ktorý dokáže hyperpigmentácie eliminovať ( samozrejme v závislosti na hĺbke uloženia pigmentu), ale je určený pre pigmentácie vzniknuté ako následok akné. Volá sa skinoren a je len na predpis :cry: takže potrebujem niečo podobne učinné, ale pokiaľ možno voľne predajné. :D

paty 01.12.08 20:10

Skinoren používala moje dcera na akné, ale hrozně jí to štípalo a dráždilo pleť.Je ale pravda, že na akné a flíčky po něm jí to pomohlo.

Trillian 01.12.08 20:12

Skinoren používam už dlhšie, z času načas si ho dám predpísať, ked sa mi nejaké pupienky zjavia, mal by bieliť, ale moc účinný nie je. Možno to je aj tým, že výrazné pigmentové škvrny nemám, len trochu tmavšie sfarbenie na čele pod korienkami vlasov a v okolí očí. Ale či ho mám alebo nie, rozdiel nevidím.

Katlynka 01.12.08 20:14

Ja len neviem, či je možné a vhodné ho používať na miesta, kde nie je akné, len lokálne na už vzniknuté škvrny.

paty 01.12.08 20:18

Dcera mazala celý obličej, a to pálení asi po minutě ustalo.

Ada 01.12.08 22:39

Katlynko, Skinoren obsahuje kyselinu azelainovou, takže se dá nahradit třeba krémem White Action od SynCare. Kys. azelainová je jedna z látek s ověřeným účinkem, i když je to bohužel taky individuální…

Arome Ela 25.01.09 13:55

skinoren

Katlynka píše:
Ja len neviem, či je možné a vhodné ho používať na miesta, kde nie je akné, len lokálne na už vzniknuté škvrny.

Skinoren pro účely bělení může předepsat jakýkoliv lékař na „hradí nemocný“- tedy bez částečné úhrady pojišťovnou. levnější varianta , opět na předpis, ale se stejnou koncentrací kys. azelaové , se jmenuje aknoren.
nanáší se 2×(lépe 3×) denně na postižená místa, současně je nutno se vyvarovat pobytu na slunci- používat ochranné opal. prostředky. efekt je po 2-4 měsících. Lékař může vystavit tzv. opakovaný recept - na jeden recept lze vyzvednout krém opakovaně, platnost je 6 měsíců .

janamarie 25.01.09 14:27

Docela mě zaujala depigmentující řada od UNT http://www.shopunt.com/…ategory.aspx?…
Našla jsem kladné recenze, ale zkusím zjistit víc o kyselině tranexamové.

zuzirozi 04.04.09 08:50

Dermacol White elixir

Ahojky, mám také problémy se skvrnami na obličeji - něco po akné, ekzému, něco ještě z těhotenství. Měla jsem onehdá ten Barekol, ale nepatlala jsem se zřejmě dostatečně dlouho a žádný rozdíl jsem prostě nepozorovala. Zajímala by mne něčí zkušenost se zesvětlujícím krémem od Dermacolu - White elixir, používá se jen na ty skvrny a slibují účinek do 4 týdnů. A je vůbec vhodné něco takového používat teď, když už svítí sluníčko? Díky Z.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama