Nenápadný parfém pro muže, který bude vonět všem

Jirka001 22.10.16 17:20

Please HELP

Dopredu se vsem omlouvam za asi nehloupejsi dotaz, ale ja uz si vazne nevim rady.

Jsem naprosty, ale naprosty zacatecnik v oblasti parfemu, navic musim priznat ze my obecne parfemy na muzich tak nejak vadi, pripada mi to tak nejak zzenstile. Tim ale nechci tvrdit ze ma chlap smrdet, to ne. Proc sem tedy vlastne pisi. Zacal jsem pracovat jako lekar v UK a zde je vpodstate spolecenskou nutnosti nejaky parfem pouzivat. Navic musim priznat ze je to nakonec docela prijemne kdyz lide okolo hezky voni.

Proto Vas moc prosim o radu, co pouzit? Pochopil jsem ze na kazdem cloveku voni parfem jinak, nicmene i nejaky hruby nastrel by mi pomohl.

Co hledam:

• nejaky parfem ktery voni spise nenapadne, jen v nejblizsim okoli (napr. indicti kolegove pouzivaji silne parfemy ktere rozvoni cele chodby). To neni nic pro me, mel bych pocit dyskomfortu
  • jde mi nyni primarne o to abych vonel spise okoli nez sam sobe (ovsem smrdet sam sobe asi taky neni idealni)
  • proste nejaky pozvolny nastup do sveta parfemu, neco s cim ma clovek zacit aby se to „naucil nosit“
  • asi tedy nejake citrusove vune? Jeden znamy mi navrhoval Clinique Happy ??

Muzete mi, prosim, poradit??

(je mi 38 let, pracuji v nemocnici)

Moc Vam vsem predem dekuji

Stránka:  1 2 Další »
pepa2412 22.10.16 17:46

:srdce: Giorgio Armani Acqua di Gio Profumo parfémovaná voda :srdce:

Jirka001 22.10.16 17:57

Dekuji

Aqua di Gio - chapu dobre ze je to toaletni voda? Jak dlouho vydrzi - vydrzi napr. 8 hodin?

Moc dekuji

Marggalít 22.10.16 19:03

@Jirka001
Jedna věc je příjemně vonět okolí, ale druhá taky, aby vůně byla příjemná samotnému nositeli, prostě se v ní cítil sám se sebou dobře - což má bezesporu vliv např. na psychickou pohodu a náladu. Když člověk nemá zkušenosti s parfémy, ale jde na to takhle objektivně, tak bych se nejdřív zeptala: jaké vůně mám rád, ráda? Líbí se mi vůně citrusů, jakých? Nebo dřev? Různých bylin, kterých? Nějaké kytky? Je nějaká atmosféra spojená s vůní, kterou mám rád? Vůně nějaké krajiny? Lesa? Kdybyste napsal rámcově tyhle charakteristiky (jak se vnímáte, co vám voní apod.), myslím, že by se Vám pár vhodných typů sešlo a to hledání by se značně zkrátilo ;) Předpokládám, že to má být lehká nenápadní vůně evropského střihu, člověk taky musí myslet na to, že lékař pracuje s lidmi, kteří se necítí ve své kůži, takže v práci by měla vůně působit sofistikovaně, nenásilně, vyzařovat klid, relax a pohodu. Nic prvoplánově chlapského. Já bych možná volila nějaký Hermes. Na mužské i ženské kůži například krásně působí Voyage EDT - jako cesta středomořskou krajinou. Je osobitá, ale ne výstřední. Zatím jsem nepotkala nikoho, komu by se nelíbila. Terre je taky super… A další a další.

fischka 23.10.16 10:52

@Marggalít @Jirka001 Hermés Voyage opravdu voní velmi univerzálně a příjemně, ale zůstaňte raději u koncentrace EdT - z EdP se mi jednou v letadle (testovala jsem na letišti) vyloženě navalovalo. Byl moc intenzivní s voněl mi spíš jako bytový parfém.

Za sebe jinak doporučuji nějaké lety osvědčené bylinné, kořeněné či dřevité vůně. Do nemocničního prostředí by mi seděly lehčí vůně, co nejdou tolik do prostoru, spíše kolínské - parfémované vody na sladším základě mi do tohoto prostředí připadají trochu jako krok mimo - něco jako jít v obleku na operační sál (možná podobně jako vy vnímáte silné parfémy svých indických kolegů).

Ostudu si určitě neuděláte se Sisley Eau de Campagne, jakoukoli kolínskou od prověřeného a „very British“ Geo F. Trumper, Guerlain. Pokud raději něco novodobějšího, sadou Molton Brown. Vzpomínám, že velmi příjemně bylinkově mi kdysi voněla i Kenzo Power. Nyní je i verze Cologne.

Příspěvek upraven 23.10.16 v 23:17

Frankie 23.10.16 11:52

@Jirka001

Osobně bych navrhl některé minimalistické vůně od značek Kenzo, Miyake, Matsushima.
Nebudu záměrně ukazovat prstem.
Moje neteř, zdravotní sestra na gyndě a pak interně, používala např. jednu Miyake.

Hermès, Sisley výše nedoporučuji, poněvadž působí ostře až štiplavě.
A pohybovat se v prostředí, kde indičtí kolegové (pravděpodobně) neznají míru… :cert:

Příspěvek upraven 23.10.16 v 12:30

Frankie 23.10.16 12:00
@Jirka001 píše:
Jeden znamy mi navrhoval Clinique Happy ??

Vůni vlastním, název odpovídá realitě, slabinou by byla výdrž (koncentrace).
Za mne však rozhodně dobrá volba.

Jirka001 25.10.16 20:08

moc Vam vsem dekuji za odpovedi, opravdu. Obecne mam pocit ze lekat by mel vonet spise nenapadne, za den potkam hodne lidi, hodne z nich se neciti dobre a jsou ve stresu, a asi nelze trefit vuni ktera vyvohuje vsem. Takze asi spise neco mene napadneho. Mi osobne prave ty intensivni vune indickych kolegu docela vadi, ale zase na to nejsem zvykly tak mozna je to tim, protoze ty silne vune nosi prakticky vsichni.

Ja osobne mam rad vune citrusu - citron, pomeranc. Naopak treba mandarinku ci grep spise ne. Lesni vune jsou fajn, napr.borovice. No a jak vnimam sebe, dost tezka otazka, rekl bych normalni sebevedomi, z tzv. alfa samcu nemam zadny mindrak, jestli jsem sam alfa nevim, v kolektivu nebyvam nejak zvlast dominantni. Musim resit krizove situace, litam treba i vrtulnikem k traumatum apod.

Jeste jednou moc dekuju za Vase odpovedi

chavah 25.10.16 20:20
@Jirka001 píše:
moc Vam vsem dekuji za odpovedi, opravdu. Obecne mam pocit ze lekat by mel vonet spise nenapadne, za den potkam hodne lidi, hodne z nich se neciti dobre a jsou ve stresu, a asi nelze trefit vuni ktera vyvohuje vsem. Takze asi spise neco mene napadneho. Mi osobne prave ty intensivni vune indickych kolegu docela vadi, ale zase na to nejsem zvykly tak mozna je to tim, protoze ty silne vune nosi prakticky vsichni.

Ja osobne mam rad vune citrusu - citron, pomeranc. Naopak treba mandarinku ci grep spise ne. Lesni vune jsou fajn, napr.borovice. No a jak vnimam sebe, dost tezka otazka, rekl bych normalni sebevedomi, z tzv. alfa samcu nemam zadny mindrak, jestli jsem sam alfa nevim, v kolektivu nebyvam nejak zvlast dominantni. Musim resit krizove situace, litam treba i vrtulnikem k traumatum apod.

Jeste jednou moc dekuju za Vase odpovedi

voňavý pan doktor!! :kytka:

fox 25.10.16 23:33

@Jirka001 Doporučuji např tuto: Guerlain Vetiver. Je to jedna z nejlepších pánských vůní. Není sladká, ani nedráždí ke kašli, nejde do prostoru, drží se u těla. Je vytrvale jemně cítit pouze v blízkosti člověka. Klasika pro všechny příležitosti.
http://parfemy.heureka.cz/…0-ml-tester/
Existuje ve dvou různých flakónech, použitelné jsou oba.

hafik 26.10.16 19:17

Mně osobně se velmi líbí Giorgio Armani Acqua di Gio Profumo, jak napsala jako první příspěvek Evička. To je opravdu velmi povedená pánská vůně :pankac: :pankac: :pankac:

chavah 26.10.16 20:16

Pane doktore, dovolím si mít jedno nesplnitelné přání - aby voněli též pacienti.Alespoň ti, kteří to mohou ovlivnit.Třeba tím, že se před neurgentní návštěvou lékaře umyjí a vyčistí zuby.

paty 26.10.16 21:23

*

Příspěvek upraven 16.11.16 v 14:53

Frankie 26.10.16 21:28

@paty
To je dnes už jen prostá syntetika, ačkoliv pod ní podepsána slavná jména.
Fuj a sorry.
Mimochodem i vzhledem k ceně, což může být diskutabilní, z ho… bič neupleteš…

paty 26.10.16 21:34

@Frantatata Možná je, ale mně to prostě vonělo, tak jsem si tak na to vzpomněla ;)
Každá máme naštěstí jiný nos a některé zde tolik vychvalované vůně jsou pro někoho nenositelné :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek