Pleťová kosmetika z Koreje

black angel 25.2.20 14:50

Pleťová kosmetika z Koreje

Chtěla bych vyzkoušet nějakou korejskou pleťovou kosmetiku - krém, čistící přípravky, séra atd. Ale v mém okolí se nemám koho zeptat. Nemáte tip na nějakou značku, kam se podívat, kde koupit? (no asi Ebay). Věkově jsem na cestě mezi 40 a 50, pleť mám spíš citlivou, samo vrásky. Tak jestli mi prosím můžete něco doporučit? Značku, případně konkrétní výrobek.
Předem díky.

Stránka:  1 2 Další »
MagnolieS 25.2.20 15:51

@black angel Něco malilinko je tady https://www.arome.cz/…-asie-48824/
a pak strejda G

black angel 25.2.20 15:55

@MagnolieS
Jj, tuhle diskuzi jsem našla, děkuju, ale tam jsem se nic moc konkrétního nedozvěděla.
A na googlu jsem už taky hledala, ale je toho hodně. A moc mě to už nebaví se „probírat" milionama příspěvků.

MagnolieS 25.2.20 17:25

@black angel Tak třeba se někdo s konkrétníma zkušenostma ozve :nevim: nebo si najít konkrétní blogerky, které ji testují, určitě mají na blogu i diskuze.

chimaera 25.2.20 18:06

@black angel Hm.. čím tak začít :think:
Asi tímhle - na k-beauty je nejdůležitější celý proces používání - až desetikroková rutina, kdy každý krok má svoje odůvodnění. Korejky jsou péčí o pleť posedlé, věnují jí opravdu hodně času každý den, pro ně je to už historicky daná „nutnost“, pro nás to už může vypadat jako posedlost (ale ta jejich pleť bývá úžasná, že:)?).
Důležité je, že ta kosmetika je vrstvení uzpůsobená a líp působí v synergii, přičemž není až tak (myslím si, trochu hereticky) důležitý přesný výrobek - zkrátka je důležitější použít nějaký toner než žádný.
Většina k-beauty produktů může být lepší než kdeco z naší drogerie (ta ten konkurenční tlak na firmy kvůli kvalitním výrobkům je prostě mnohem větší), takže není nic špatného třeba jen nahradit krém krémem, ale vždycky mi to přišlo jako škoda a nevyužití potenciálu..

Naštěstí vůbec není problém sehnat od kdečeho vzorky, asi bych začala tam.
Vůbec se nebojím doporučit třeba tuhle sadu: https://www.ebay.com/…312956309389?… . Hydratace je úplný základ a tahle řada od Innisfree je oblíbená už celá roky, a to už v neustále se rozrůstajícím světě k-beauty něco znamená (a ten lotion je prostě skvělý). Používá se to: skin - lotion - sérum - krém.

Oblíbený odličovač mám a mohu doporučit také od nich - https://www.ebay.com/…193152988547?…

U nás je hodně oblíbená a dostupná značka Mizon (také kvůli cenám), není od věci vyzkoušet něco od nich, třeba šnečí sérum, Missha má u nás zastoupení a těžší věci se kvůli poštovnému z Koreje občas vyplatí vzít od nich, mívají často slevy 20%. Parfumerky mají korejskou kosmetiku předraženou, nebrat, kdejaký tuzemský e-shop to také bere jako cestu k rýžování, chce to prověřit si ceny i třeba na e-bay.

Vzorky se z ebaye zas tak moc nevyplatí, pokud nechceš jen jednu věc (s výjimkou, zmíním níž). Od toho jsou fajn e-shopy jako roseroseshop.com, testerkorea.com a další, i lehčí věci se hodí brát odtam. Poštovné je dost drahé, s přibývající vahou rychle stoupá, ale ceny to vyrovnávají, pokud jeden trochu kalkuluje a naplní košík do oněch - zatím ještě pořád - bezcelních 22 eur.
Výjimka ebay - pokud si oblíbíš nějaký korejský hi-end krém nebo jinou věc, na ebayi se dá najít i padesát 1ml vzorků, které pořád vycházejí o dost levněji než celé balení (nehledě navíc na celní přirážky).

Jinak každý den přibývají nové a potencionálně dobré nebo výborné výrobky, bojím se, že když si chce jeden pro sebe vytřídit a vybrat to nejlepší v rozumné cenové relaci, neexistuje moc jiných cest než se probírat miliony příspěvků (nejlépe cizojazyčně) a třídit (a objednávat vzorky a zkoušet) :think: Nebo jich probrat aspoň zlomek a vyhmátnout stálice, které jsou pro svou kvalitu oblíbené dlouhodobě…
Hromada recenzí se dá najít třeba na makeupalley.com, lze je setřídit i podle hodnocení. (K zobrazování recenzí je možná potřeba mít založený účet.)

black angel 27.2.20 12:43

@chimaera
Děkuji moc :-*
Nějaké blogy jsem viděla, ale to jsou všechno mladé holčiny. To není asi ta správná recenze a doporučení pro mne.
Ta vícevrstevná péče mě trochu odrazuje.
Včera jsem navštívila prodejnu Missha na Václaváku. Tak jsem to tam okoukla. Něco jsem si i přinesla domů.
Ale rozhlížím se dál. :-)

chimaera 27.2.20 13:56

@black angel Mně je 42, mám pleť trochu problémovou, se zvýšenou deskvamací (takový předstupeň seberrhoické dermatitidy). Tím, jak se pořád olupuje, je vysušená (ale spíš dehydratovaná než suchá), víc se ucpávají póry, zlobí akné (celý život).. je to boj.

Blahoslavím současnou dobu, kdy se různě silné prostředky k chemickému peelingu dají sehnat už v podstatě kdekoliv, ale co se týče hydratace, je korejská kosmetika prostě top. Korejky jsou v tomhle vážně už trochu bláznivé, teď jsem četla historku, jako za známým dermatologem přišla žena s pohádkově krásnou pletí a chtěla ji mít ještě hezčí - a on jí neuměl nijak pomoci a vůbec ani netušil, proč by to mělo být potřeba. Evropanky dávají přednost kdečemu 10 v 1, ale ono to tak moc nefunguje. V podstatě se dá mazat celý život jen vepřovým sádlem, ale takových výsledků jako na fotce, kterou přikládám, tím jeden prostě nedosáhne (pokud nemá opravdu výjimečné genetické predispozice). Touha mít pleť jako miminko je už v Koreji překonaná, zářící pleť, která frčí u nás, už je taky passé, teď je in glass skin - pleť by měla být průhledná. :)
Měly by k tomu dopomoci nejrůznější věci, jako je používání plátýnkových masek každý den nebo nanášení toneru sedmkrát za sebou. Nevím, jestli jsem si to správně zapamatovala, ale Korejky stráví péčí o pleť hodinu a půl denně v průměru?

Takže pokud není potřeba mít výsledky naprosto dokonalé, jeden neudělá chybu, když do rutiny začlení aspoň některé produkty. Pravidelné čistění (nejlépe dvoukrokové) je prostě základ.
Myslím, že toner (nebo lotion) v korejském podání jsou tak báječné věci, že by si zasloužily každodenní používání. U nás jsou tonery často alkoholové, k dočištění pleti, asijské jsou jiné, lehounké hydratační emulze. Jejich výhoda je, že se nemusí čekat, až úplně vsáknou, lze během chvilky pokračovat dalším přípravkem a navlhčená pleť pomůže vstřebání dalších přípravků.
Za esenci nebo sérum bych se taky přimlouvala, aspoň navečer, kvůli velkému množství účinných látek. Sem tam maska je takové hýčkání pleti a zároveň předcházení případným větším problémům.
Speciality jako třeba spací maska jsou na zvážení - třeba spací maska slouží spíš k „zapečetění“ předtím použitých přípravků než jako samostatný zázrak.

black angel 27.2.20 14:25

@chimaera
Jj, to tonikum jsem si právě koupila. Mám moc příjemný pocit po použití. + krém
Sérum používám občas, měla jsem teď kys.hyaluronovu, no v mém věku (45) je jasné, že už to prostě potřeba je. Samozřejmě se každý večer odličuju a čistím, a ráno též ještě čistím pleť. Ale 11-ti kroků asi nedosáhnu nikdy :-D
Mockrát děkuji, objednám nějaké ty vzorky, moc se mi líbí ta cestovní balení. :palec:
No, pro mě je nejhorší možnost výběru. 8-)

chimaera 27.2.20 14:51

To znám:D S evropským boomem k-beauty se, přijde mi, vyrojila spousta nových firem a je opravdu hrozně těžké se v tom nějak orientovat.
Ale zrovna tu sadu od Innisfree můžu doporučit s úplně čistým svědomím, sérum a krém je sice hned pryč, ale skin (= toner) a lotion (= takové mléko, v podstatě toner s hutnější konzistencí) vydrží déle a pro nás jsou v podstatě zaměnitelné.
A Missha dělá taky moc dobré tonery;)

Nelly 918 27.2.20 16:45

Já jsem dlouhá léta používala kosmetiku od Julia temperance - prodávala ji moje kamarádka, takže jsem měla přístup k mnoha vzorkům. Za sebe mohu říct, že to byla dobrá volba. Je mi 46 a nemám téměř žádné vrásky krom pár mimických a celkově mi tato kosmetika dlouhodobě moc vyhovovala. Nemám nijak problematickou pleť, krom slabších žilek - na tvářích mi občas praskají - jsou viditelné. Teď jsem na pár let přešla na přírodní oleje, ale i když jsou fajn, vracím se pomalu k temperance kosmetice. Prostě mi vyhovuje víc a vypadám po ní lépe. Je pro mě teď už hůř dostupná, protože kamarádka ji už neprodává, musím objednávat přímo u nich, ale to zas není takový problém. Milovala jsem jejich původní aloe řadu - ale ta už je dnes jiná a není kompletní. Tak hledám místo ní náhradu vhodnou pro můj věk a testuju nové věci, které neznám - od nich.

black angel 28.2.20 09:57

@chimaera
A ještě se prosím zeptám, ten olejový odličovač, s tím si odličuješ celý obličej? Vč. očí?
A dává se na navlhčenou pleť a rukama nanést a pak spláchnout, nebo normálně na vatový tamponek a tím setřít?

chimaera 28.2.20 11:29

Emulguje, takže jsem ho dávala na navlhčený obličej a pak opláchla. Ten minulý čas mě mrzí, protože jsem ho vystřídala Rice Brightening Cleansing Cream-em od Skinfood a ne, že by byl úplně špatný, ale nebaví mě a nemůžu se dočkat, až ho vypleskám (a koupím nové balení oleje, i když je možné, že vezmu tentokrát jablečný:).
Na oči jsem ho nezkoušela, protože oči odličuji zvlášť a tam mám stálici chrpový odličovač od Yves Rocher :think:

black angel 28.2.20 11:46

@chimaera
Jj. chrpový od YR též používám. :-D
Mně právě slečna v Missha říkala, že tím olejem odličuje i oči. Ale moc se mi to nezdá.
Zatím jsem objednala tu sadu, cos mi dávala odkaz. Ale je tam strašná spousta věcí, co by se mi líbila a mám pocit, že je hrozně moc potřebuji mít doma :-D

chimaera 28.2.20 12:08

@black angel Asi by to šlo, myslím, že maminka (které jsem ho po jejím vyzkoušení taky koupila), říkala, že si oči odličovala, ale taky jsem ji zlomila na chrpový:D
Od Misshy jsem zkoušela tenhle (obrázek) a nijak zvlášť mě neohromil, ale ono všechno nemusí být automaticky super jen proto, že je to z Koreje.

@black angel píše: je tam strašná spousta věcí, co by se mi líbila a mám pocit, že je hrozně moc potřebuji mít doma :-D

Ani nemluv, vždycky se v tom ztratím, tolik zajímavých - a nových - složek a vůbec - nevím, co dřív, i když jdu třeba jen po vzorcích:) Ale i v tomhle na nás hodná EU myslela a od nového roku nás téhle starosti víceméně zbaví :-( (je nejpozdější termín pro zavedení nových celních předpisů - DPH a celní poplatky se budou platit i za centovou zásilku s poštou zdarma)

black angel 28.2.20 18:40

@chimaera No jo, něco o změně celních poplatků jsem zaslechla. Pak jsem to zase úspěšně zapomněla. :-(

Používáš i korejskou dekorativku?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek