Pocit sucha v krku po aplikaci parfému

gonza 22.09.14 00:40

Pocit sucha v krku po aplikaci parfému

Máte zkušenosti s intenzivním pocitem sucha v krku po použití vybraných parfémů? Už se mi to stalo u několika parfémů, zatímco u jiných takový pocit vůbec nemám. Tento pocit mě nutí pít vodu, ale stejně se nemohu pocitu sucha v krku zbavit. Možná jsem přecitlivělý na nějakou složku parfému, která mi toto způsobuje. Ale zajímalo by mě zda je tu více osob se stejnou zkušeností? Dávkování nijak nepřeháním, stačí 1 střik, nebo i méně.

Zcela konkrétně mohu vybrat překrásnou pánskou vůni L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme. Je naprosto úžasná a prim zde hraje kakao, ale ten pocit vyschlého krku je mi trochu nepříjemný.

Další vůni která mi způsobila pěkný „sušák“ byla také hezká vůně Shams Al Emarat.

Toto téma jsem se pokoušel najít v diskuzích bez úspěchu. Doufám, že nejsem jediný kdo toto řeší :P


Reklama

Isadorka 22.09.14 10:49

Já tedy nemám „pocit sucha“, ale úplně po všech Guerlainech, které mám (a miluju!) vždy začnu strašně pčíkat. Úplně nejvíc po Spirituese Double Vanile, Tonce, Cuir Beluga...... Už jsem se sama divila, že mi to dělají ty nejkvalitnější parfémy co mám. Trvá to vždy tak 3 minutky, pak to přejde a už dělají jenom radost :srdce:
(ale já jsem alergik - tak si to vysvětluji tím, že prostě obsahují nějaké složky, co nemohu…)

kamooo 22.09.14 13:37

Ja zvyknem mať po použití, hlavne drahších toaletiek, pocit sucha v peňaženke ;)

Lucinela 22.09.14 14:21

@kamooo
Tak s tím se naprosto ztotožňuji, ale jinak mám asi na některé vůně taky lehkou alergii, zatím jsem nepřišla, která složka je spouštěčem, ale taky po některách vůních kýchám a už se mi stalo, že se některá vůně stala spouštěčem atopického ekzému (s určitostí vím, že nemůžu ve vůních lípu, ač se mi moc líbí :nevim: ).

Brigancia 22.09.14 17:16

@kamooo Nejen ty :lol:

Ale k věci…já nemám pocit sucha v krku, ale některé vůně mě při aplikaci štípou v nose, např. Vanille Absolu, Insolence a to mám obě dvě ráda, jsou mi příjemné, Insolence momentálně patří mezi mé favority, ale při aplikaci holt pčíkám no :mrgreen:

Jadorka 23.09.14 10:20

Já mám zase jiný problém,mě štípou oči po Poisonu.Máte to taky?Po některých vůních?

Jadorka 23.09.14 10:22

Parfémy stříkám na uši a na dekolt.

gonza 24.09.14 21:33

já jsem se zatím s parfémem který by mi dráždil oči nesetkal. Ale na druhou stranu jsem moc parfému ještě nevyzkoušel (možná 30-40 pánských i dámských vůní dohromady).

Jadorka 24.09.14 22:41

Gonza

Já to mám jen u poisonu.U žádného jiného.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama