Poeme už není co bývala?

Ukulemba 26.06.15 22:32

Poeme už není co bývala?

Jaká se Vám teď zdá?
Měla jsem ji kdysi a měla fakt grády. Vyvážená, plná vůně, která opravdu držela jako přibitá.
Teď jí mám po letech znovu a jsem zděšená. Dostala jsem ji k narozeninám už v lednu, ale až teď jsem ji začala více zkoumat a zjišťuji, že voní tak nějak chemicky, vodnatě a po hodině úplně zmizí to, co Poeme dělá Poeme a zůstane jen taková nijaká skoro necitelná vůně, která nakonec rychle zmizí docela..Proběhla reformulací, případně máte někdo tušení kdy? Nebo už mám ten nos tak zblblej, jak pořád něco zkoumám? Nebo už prostě jen nesedí mé pokožce? :zed:
Je koupená v prověřeném e-shopu, rok výroby 2013.

Jakou máte s Poeme zkušenost teď?
Díky za Vaše poznatky. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Dalia 27.06.15 08:39

Vlastním Poême s rokem výroby 2013 a vnímám ji jako plnou květinovou vůni s dobrou výdrží. Mé dojmy z ní jsou tedy stejné jako z Poême, kterou jsem poznala mnohem dřív.

bab58 27.06.15 09:09

@Ukulemba
Jsem ráda, že jsi toto téma otevřela, mám totiž stejný dojem. Pořídila jsem si před časem z nostalgie sice jen odstřik, abych si oživila vzpomínky a případně si pořídila celý flakón. Moje rozčarování však bylo hodně veliké, … ta krásná Poeme se změnila z obdivuhodného siláka na „řídkou vodičku“ s mizivou výdrží, s příměsí něčeho rušivého, co neumím identifikovat.
Původně jsem si myslela, že je to jen tím, že od doby, kdy jsem měla Poeme poprvé, uplynulo téměř dvacet roků a mým nosem za ta léta prošlo spousty jiných krásných vůní, tudíž jsem její změnu přisoudila částečně změněnému vkusu a dílem i jisté otupělosti čichových buněk.
Vůně je jako droga, čím více si nos zvyká, tím více si žádá silnější a silnější, … zatím co dříve stačily 2-3 střiky, dnes … ale to zná asi každá z nás :hug:

Ukulemba 27.06.15 11:39

@Dalia @bab58
Holky děkuji za reakce.
Já jsem z toho pořád na rozpacích. Jestli to je teda nosem? Poeme je moje favoritka, potřebuju jí cítit.. :(
Já jí měla naposledy asi před 6 ti lety a tehdy jsem ještě nebyla parfémově tolik postižená, ale nechce se mi věřit, že bych si ten nos tak nadrogovala..
Zaráží mě, kromě výdrže hlavně ten začátek, pamatuji si jí jako silnou květinovou nálož, teď tak podivně čpí a je v začátku chemická taková..
No, zajdu si ji do Lancomu vyzkoušet u nich, potřebuju té záhadě přijít na kloub. :palec:

Dalia 27.06.15 11:45

@Ukulemba Na vnímání vůně má vliv celá řada skutečností. I samotný čas, s jehož postupem můžeš stejnou vůni vnímat jinak.
No, zajdi tam a uvidíš. Každopádně Ti přeji, ať máš z Poême radost i nadále. :kytka:

Verda2 27.06.15 13:58

@Ukulemba @bab58

Stejný dotaz jsem na arome dala cca před rokem, ale nikdo nereagoval, resp. jedna reakce s tím, že jsem zkoušela EdT, což je nesmysl, neboť Poême se vždy dělala pouze jako EdP a čistý parfém, který se ale již několik let nevyrábí.
Poême používám od uvedení na trh, což je cca 20 let a za tu dobu jsem spotřebovala x flakonků.
Všimla jsem si, že když je tekutina zlatá, jak vždy byla, tak je vůně OK, ale v kamenkách se začaly objevovat nové flakonky, které na pohled vypadají stejně, ALE se světle žlutým obsahem a TEN již voní jinak - pro mě nepěkně.
Takže zda se reformulovalo nevím, ale každopádně ta světle žlutá barva parfému rozhodně co se týká vůně, zdaleka neodpovídá původnímu zlatému obsahu.
Nevím, jak to jinak popsat, ale všimněte si barvy tekutiny!
Zlatá - OK, žlutá - nová a pro mě, bohužel KO :mrgreen:

domenica 27.06.15 15:00

@Ukulemba
Ne, není, co bývala. Znám ji od jejího uvedení v roce 1995, byla jsem dokonce v butiku Lancôme, v den jejího uvedení do prodeje. Když si na to tak teď vzpomínám, nadchla mě! Patřila ještě do pomalu odcházející vlny sytých, těžších, sladkých květinových vůní, měla nádherné promo s Juliette Binoche :srdce: … Nějaký čas jsem ji nosila, pak se s ní setkávala na kamarádce a pak jsem se jí přesytila. Její medovost, tíha a omamnost květin… ale i tak jsem ji měla svým způsobem ráda. Poême prošla několika reformulacemi, hlavně (razantněji) kolem roku 2000, ale i pak dál, v následujících letech. Teď jako by byla svou lehčí verzí. Ztratila na sytosti a omamnosti, včetně těch love/hate tónů, takže je jaksi „sterilnější“.

Příspěvek upraven 27.06.15 v 15:01

Ukulemba 27.06.15 15:01

@Verda2 Mám zlatou. Ale v parfums na Florenci mají tester uplně žlutý-nečichala jsem. Přikládala jsem to tomu, že stojí pod zářivkama, že chudák změnila barvu-možná i vůni už.. :think:

Ukulemba 27.06.15 15:04

@domenica Tak jsem ráda, že mne nešálí čich. I když podle roku co píšeš, (2000) jsem už původní Poeme pravděpodobně nepoznala. Leda že by ta má před 6ti lety byla z hooodně starých zásob, což asi těžko. Nicméně, pokud i nadále prošla nějakými změnami, pak chápu, že cítím rozdíl.. ach jo. :,( na její výdrž a siláž nezapomenu, to se teď nedá vůbec srovnat.. :cert:

Verda2 27.06.15 15:06

@Ukulemba

Mám taky ještě zlatou, naštěstí. Ale u nás ve všech kamenkách už jako testery mají
jen ty světle žluté :mrgreen:

Arome Holi 27.06.15 17:59

Používám Poeme EDP dlouhá léta, vždy ji mám prostě doma ke zvláštním příležitostem a někdy ,je-li chuť i na běžný den :-).Kupovala jsem nový flakon 100 ml EDP ( verze EDT se,myslím,ani nedělá)vloni v prověřeném e-shopu.Vše při starém, beze změn, ohromná výdrž,, stále stejná,poctivá, nádherná vůně. Voněla jsem se s ní na sobotní večer a přítel říkal, že ještě v pondělí ji cítil na svém oblečení:-).Jinak barva ve flakonu je stále stejně tmavě medová jako kdysi, žádná světle žlutá jak tu píšete.

ZorkaO 27.06.15 21:50

Poeme-telový krém

Pre mňa bol okrem vône Poeme nezabudnuteľný telový krém Poeme. Kúpila som ho raz, úplnou náhodou v zapadnutej, nenápadnej parfumérii,a odhalila som v tomto kréme tú najkrajšiu dimenziu celého Poeme. úžasná, neopakovateľná vôňa… Odvtedy som nikde na krém Poeme nenarazila…nikde som ho nedokázala vypátrať… ktohovie, či sa ešte vyrába…

Lucinela 27.06.15 21:54

„@Ukulemba“
Poeme jsem používala v devadesátých letech na výjimečné příležitosti. Prošla skutečně několika reformulacemi, dnes ji vnímám jako příjemnou vůni na každodenní nošení. Původní verze pro mě byla „zlatá“ omamná vůně.

gabica 28.06.15 18:16

Tak ja som dostala Poeme asi pred 1,5 rokom od jednej milej aromáčky a dlho-dlho som ju na sebe nemala, lebo posledná spomienka na ňu sa mi po rannom navoňaní(asi 3 streky)spája s celodennou bolesťou hlavy z jej omamnej a medovej vône…
No znova som sa na ňu začala tešiť a verím, že na jeseň príde jej čas

dzona 29.06.15 10:18

@Ukulemba
Tahle debata mě zaujala, takže jsem udělala takový pokus. Zastavila jsem se v centru Prahy a vyzkoušela dva testery. Jeden v Douglasu v Debenhamsu a druhý v Sephoře přes ulici. Takže jsem si je na ruce nastříkala zhruba ve stejnou dobu. A co je zajímavé - v Douglasu měli tester s Poeme jasně žluté barvy, v Sephoře verzi zlatomedovou. Ve vůních nebyl vůbec žádný rozdíl, byly totožné. Obě hodně silné, šířily se do prostoru a tak vydržely asi 4 až 5 hodin, pak se ztlumily. Zkoušela jsem pozdě odpoledne, takže večer chodila Poeme všude se mnou. Ráno po obou vzorcích zůstala vanilkově animální stopa, i ovoce ještě bylo znát.
Důvod k panice tedy nevidím, i přes reformulace je to pořád silná vůně. Asi by nebylo od věci vzít eshopový flakon a porovnat ho s testerem přímo v obchodě.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama