Pomůžete mi s článkem?

Blankamaro 31.3.14 09:59

Pomůžete mi s článkem?

Dobrý den, jsem tu nová. Jsem redaktorkou časopisu pro ženy a ráda bych napsala článek o parfémech. Mělo by to být trochu neotřelé, objevné a pro čtenářky zajímavé. Buď by to mohlo být o historii nějakého slavného parfému, nebo o lidech kolem parfémů, a nebo o výrobě. Je zde někdo, kdo by se do takového projektu rád pustil?
Děkuji předem za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Medojedka 31.3.14 10:38

@Blankamaro Články o parfémech píše Ada . Ale nechápu, proč chceš psát o parfémech, když o nich moc nevíš… :think:

barbucha 31.3.14 10:53
@Blankamaro píše:
Je zde někdo, kdo by se do takového projektu rád pustil?

Tady se, jak v recenzích, tak v hlavní diskusi, píše jenom o parfémech - tj. pustilo se do toho už poměrně dost členů, o Adě nemluvě.

Ale nechápu, proč by se měli „pouštět do projektu“, který budeš vydávat pod svým jménem, jako svou práci.

Informací zde najdeš dost (nakonec na internetu je stránek o parfémech dost a dost)… ale pozor na autorství 8)

  • Citovat
  • Nahlásit
Blankamaro 31.3.14 11:08

No, proto se na Vás obracím jako na někoho, kdo se o vůně a parfémy zajímá. Samozřejmě si můžu najít informace na internetu, tak to dělá každý. Je ji tu dost. Ale možná je někdo, kdo by uměl z takového článku na dvě strany udělat zážitek pro nezasvěcené čtenářky. Nejsem podvodník a ráda uvedu jméno opravdového autora. A pro někoho by to mohla být příležitost zviditelnit se v tištěném médiu. Časopis vychází v nákladu kolem 20. tisíc kusů a je distribuován v celé České a Slovenské republice…

Lavandine 31.3.14 11:18

Pokud chceš udělat „zážitek“ a pokud Tě to aspoň trochu opravdu zajímá, tak se vykašli na uzávěrku a piš o něčem jiném. Pak sem choď tak tři měsíce ve volném čase, čti si články a příspěvky ze všech témat, projdi si určitými psychologickými fázemi. A teprve pak má cenu něco psát - krátký článek, pokud chceš zůstat jen na povrchu. Jinak nemá vůbec cenu se do něčeho pouštět, pokud ovšem nechceš zůstat na úrovni příspěvků na úvodní stránce seznamu.cz :D To je asi nejlepší rada, kterou Ti v tuto chvíli můžu dát, a doufám, že ji taky v dobrém vezmeš. Jestli ne, nedá se nic dělat :lol: .

aangie 31.3.14 11:51

Strávit tři měsíce přípravou na jeden článek mi přijde jako moc velký luxus, nepíše disertační práci. :D Takovým tempem by si nevydělala ani na suchý chleba.

Ef 31.3.14 12:01

@Blankamaro "Buď by to mohlo být o historii nějakého slavného parfému, nebo o lidech kolem parfémů, a nebo o výrobě. " O cem bys psala nejradsi, co Te zajima nejvic?

Blankamaro 31.3.14 12:33
@Medojedka píše:
@Blankamaro Články o parfémech píše Ada . Ale nechápu, proč chceš psát o parfémech, když o nich moc nevíš… :think:

Moje práce je připravit a sestavit celý časopis. Vybírám a kombinuji témata tak, aby to celé bylo pro čtenářky zajímavé. Parfémy jsou skvělé téma a protože o nich nic nevím, zkouším to touto cestou.

Lavandine 31.3.14 12:37
@aangie píše:
Strávit tři měsíce přípravou na jeden článek mi přijde jako moc velký luxus, nepíše disertační práci. :D Takovým tempem by si nevydělala ani na suchý chleba.

Máš asi pravdu, ale bohužel o tom je dnešní doba. Na jedné straně jsou lidi, kteří mají hluboké znalosti a nevydělají si ani na chleba, na druhé straně „odborníci“, kteří se „dostali k lizu“ a píší o ničem, jsou to zbytečně vyhozené peníze i pro ty, kteří si takové tiskoviny kupují. Ideální je, když se někdo dlouhodobě zajímá o nějaké téma a pak produkuje kvalitní články. Není to fikce, znám jednoho pána, který se zajímá o historii a kulturu našeho regionu a první články publikoval už ve třinácti letech. Teď, po čtyřicítce, má na kontě už několik vydaných kvalitních publikací, které jsou nejen odborné, ale i čtivé pro širokou veřejnost. Myslím, že člověk má dělat věci srdcem, jinak to nemá cenu. Ale to je jen můj osobní názor. Stejně jako výše uvedená rada. Taky je fakt, že zmíněný pán odešel z památkového ústavu a šel dělat do televize. U nás jsou takoví lidé chudí, ale například ve Francii by myslím byl nejen vážený, ale i bohatý. Protože si tam lidi víc váží sami sebe a svého kulturního dědictví. Ale to už jsem se příliš vzdálila od tématu.

Unseen 31.3.14 12:44

@Blankamaro Článek „o parfémech“ je dost široký záběr. Pokud chceš pomoc, bylo by lepší, kdyby sis napřed ujasnila konkrétní téma (historie parfumerství, parfému, značky, radící článek, složky…). A samozřejmě uvést zdroj a spoluautorky.

Kolik na to máš času a o jaký časopis jde?

  • Citovat
  • Nahlásit
Blankamaro 31.3.14 12:46

No, moje práce ale není bádání - bohužel. Kdybych mohla publikovat jen věci, o které se hlouběji zajímám, už bych dávno neměla čím časopis naplnit. Líbí se mi mezi Vámi a asi se tu zahloubám, ale zasvěcený článek z toho nebude. Byla to jen pobídka, kdyby některá z Vás měla chuť něco předat dál…

aangie 31.3.14 12:47

@Lavandine
Jinak s tebou souhlasím. Mělo by to tak být.

Blankamaro 31.3.14 12:51
@Unseen píše:
@Blankamaro Článek „o parfémech“ je dost široký záběr. Pokud chceš pomoc, bylo by lepší, kdyby sis napřed ujasnila konkrétní téma (historie parfumerství, parfému, značky, radící článek, složky…). A samozřejmě uvést zdroj a spoluautorky.Kolik na to máš času a o jaký časopis jde?

Čas zatím mám - tak měsíc. Časopis je ke shlédnutí zde: http://www.pagegangster.com/p/sWWLB/#…

Lavandine 31.3.14 13:41
@Blankamaro píše: Čas zatím mám - tak měsíc. Časopis je ke shlédnutí zde: http://www.pagegangster.com/p/sWWLB/#…

No, měsíc zase není tak krátká doba (i když nepochybuji, že máš na práci i leccos jiného :D :D ). Možná by Ti někteří lidé byli ochotni předhodit pár nápadů :D .
Pokud jde o mne, tak mne tu zaujalo několik témat, která „vyčnívají“. Hodně se tu zmiňuje nízká hygienická úroveň české populace (viz téma Jak smrdí lidé na ulici), dodávám, že někde v Jižní Americe (zemi si přesně nepamatuji) je prý dokonce přísloví „smrdět jako Čech“ nebo „mýt se počesku“. Zadruhé, možná i jako dědictví komunismu, je u nás určitá nasměrovanost na mainstream, princip „davovek“. Shrnula bych to tak, že někteří lidé se například ze snobismu snaží napodobovat Pařížanky, a nejde jim to, protože - klišovitě řečeno - správná Pařížanka nenosí to, co je trendy (hrozné slovo), ale to, co jí sluší. No a takhle (třeba i pozitivněji :) ) by se dalo pokračovat dlouho. Každopádně bych řekla, že materiálu je tu spousta :D . Tak ať se Ti ten článek pěkně povede. :)

Unseen 31.3.14 14:19

@Lavandine
Témat je hodně, klidně by z toho mohl být parfémový seriál. A bylo by fajn, kdyby o vůních vyšlo něco, co jen nepapouškuje obvyklá klišé nebo není „nenápadný“ reklamní článek. :mrgreen:

  • Citovat
  • Nahlásit
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek