Poraďte Make-up

Scherie 10.07.18 11:19

@Venea - z drogérky mám Catrice kapátkový, míchám si tedy dva odstíny, zapracovávám houbičkou, do večera drží, do vrásek nezalézá - pleť mám smíšenou, přepudrovat během dne potřebuji. Co ještě nějaký Clinique?

Venea 10.07.18 13:31

@Scherie od Clinique jsem zkoušela jenom nějaké korektory, nějak mě ta značka neoslovuje, ale můžu zkusit…z drogérie jsem právě přemýšlela nad tím kapátkovým Catrice :-) možná ho teda zkusím, děkuji za zkušenost

nisa1981 11.07.18 14:32

Ahojte, ja teraz používam od Guerlainu LINGERIE DE PEAU AQUANUDE a som absolutne spokojná
napriek lahkej textúre perfektne kryje, vydrží bez problémov 16 hodín, neotiera sa, nemení farbu
nezvýrazňuje vrásky a neupcháva pory je naprosto úžasný.

Andrea MP 12.07.18 11:21

@hankaname fakt jo? Přiznám se, že dermacol mi často přijde jako taková navoněná bída a ceny jejich produktů mi někdy přijdou fakt dost - ten make-up stojí skoro 450,– tak jsem ho právě obešla s ohrnutým nosem ( za stejnou cenu pořídím v NYX) ale zkusím se na něj podívat ještě jednou. :-)

@Venea na UD Naked jsme měla zálusk, tak díky za tip. Já zkoušela od Too Faced, pleť dělá krásnou a jemnou, a projasněnou… ale jakmile je tepleji tak mám taky pocit, že ta výdrž jde dolu a začíná se oddělovat.

Přemýšlím nad tou Helen Rubinstein nemáte zkušenost s výdrží?

Supe rvýdež má třeba Double Wear, ale to je tak jednou za čas, jinak ucpává póry, asi právě tím, jak se drží zuby nehty.

Venea 12.07.18 14:14

@Andrea MP já jsem s tím UD byla spokojená v zimě, ale možná tím počasím jde prostě více vidět…už si ho koupím max znovu na zimu protože mají opravdu světlé odstíny…na HR color clone jsem slyšela dobré recenze, akorát jsem jej ještě nezkoušela, na netu jsem viděla jenom pár odstínu, ani nejsvetlejší odstín 13 prý není pro běloby jako jsem já, možná, že v sephoře je výběr větší…

Gosh 17.07.18 13:24

@Venea Ak Guerlain, tak skôr by som odporučila Tenue de Perfection. Lingerie nedrží ani 8 hodín, tak max 6 a to ja mám suchú pleť. Možno je to podkladom, ale mne sa separoval a vliezol do suchých miest. TdP drží výrazne lepšie. Ja sa nepudrujem, ale neseparuje sa a nevysúša mi pleť. Trošku sa otiera, ale rovnomerne, kryje v jednej vrstve tak stredne.
Mám druhú fľašku, čo sa teda často nestáva.
Elnino ho malo za cca 25 Eur, naposledy už prišiel v novej hranatej fľaške, žiadne staré zásoby.
Ja mám odtieň 12 Rose Clair, ktorý prekvapivo teda vôbec nie je ružový.
Som bleduľa a na zimu mi je trošku tmavý.

Venea 17.07.18 15:27

@Gosh Já Guerlain znám a mám nebo jsem měla všechny jeho makeupy. Lingerie de Peau je opravdu ten asi nejméně krycí (pro mě spíše tak o víkendu na doma, nebo pokud mám zrovna hodně hezkou pleť tak i jinam, ale ne na celý den, jak ostatně píšeš), naopak Tenue de perfection je nejvíce krycí, Parure de Lumiere je tak uprostřed. Kdyby si jsem měla Tenue de perfection a za mě je to teda ten makeup, který opravdu vyretušuje pleť jako ve photoshopu, ale jde to poznat - tedy ne že by zalézal do vrásek nebo tak něco, ale je všem jasné, že takhle vaše pleť vypadat nemůže :-D, a jde hodně do matna, což odpovídá i tomu, žes psala, že se nemusí pudrovat. Potrpím si na perfektní pleť ale paradoxně jsem tento měla jednou a zatím se k němu neplánuji vracet, maximálně do zásoby na nějaké hodně dlouhé pracovní dny nebo dny, kdy bude mít moje pleť do ideálu daleko. Ráda bych se propracovala k trochu přirozenějšímu vzhledu. Historicky jsem spotřebovala asi nejvíce balení Parure de lumiere, to mi přijde jako přiměřeně krycí makeup, který ještě na pleti, ale vypadá uvěřitelně a nepůsobí hned jako maska…

A ano, velký problém s Guerlain makeupy prodávanými u nás je ten, že odstín 1 je už docela tmavý a pro opravdové bledule rozhodně není. O čemž svědčí i to, že guerlain vyrábí i odstín 0, kterýbyl/ je ale dlouhodobě určen spíše pro asijský trh a u nás se objeví jenom občas spíše „omylem“ na eshopu nebo v Institutu na objednávku (teda minule byl jenom na objednávku), což ale znamená za oficiální cenu plus pražškou přirážku, tedy zhruba okolo 2000,–.

Já mám na guerlain makeupech ráda to, že jsou to vlastně jediné makeupy, po jejichž užívání mám pleť hezčí a hezčí a slyšela jsem to z více stran. Teď jsem od nich měla asi rok nebo dva pauzu, ale asi do nich znova půjdu.

Gosh 19.07.18 17:16

@Venea Hm.. a mne sa zdá TdP celkom prirodzený. Ja sa teda pod makeup musím poriadne nakrémovať a nanášam prstami v tenkej vrstve. Masku tiež neznášam a ani nepotrebujem plné krytie, lenže zase nechcem aby bol pooobede makeup úplne preč alebo zalezený v suchých šupinkách.
Tuším mám ešte z elnina tester Parure odtieň 31 pale amber, čo je žltý svetlý ásijský. Ten odtieň bol super. Ako vravíš v našich končinách takmer nemožné zohnať.
Lingerie de Peau ale distribuovali vo veľmi širokej škále odtieňov, takže nádej tam je.
Ale zase výdrž Parure tiež nebola bohviečo.. u mňa asi ako LdP.
Na zimu mi ešte sedí Artdeco Rich treatment ale otiera sa.

Niekedy mám pocit, že to, čo ja chcem od makeup-u, nikdy žiaden nesplní.
Lebo musí hydratovať, krásne vyzerať 16h, ale nevysušovať, takže bez tony alkoholu, a nesmie sa otierať na oblečenie.

Andrea MP 26.07.18 15:19

Gurleain vyhrál i tady v nějakém to make-up testu, nebo se podstat rovnal make-upům, co jsou v úplně jiné cenové relaci. Zkusím, normálně bych si od oriflame asi nic nekoupila…

Venea 26.10.18 11:23

protože jsem tady před časem psala a hledala nový makeup, pokusím sepsat pár zkušeností, které jsem od té doby nabrala.

Možná jsem to už psala, ale dříve jsem byla schopna dát za makeup fakt hodně (Armani, Sisley apod.), nyní si postupně říkám, že by to chtělo nějaký do tisícovky… a že ani ty levnější nejsou vždycky úplně špatné, takže stále hledám…největší problém mám od podzimu do jara, protože to jsem bílá jako Sněhurka a většina levnějších a drogerkových značek úplně světlé odstíny nemá, v létě makeup tolik nepotřebuju a hlavně mám lepší výběr odstínů, takže se to dá…

zkoušela jsem za poslední dobu

MUFE Velvet (novinka v tubě) - byla jsem docela skeptická, že bude hodně matující, ale nakonec je spíše sametový, ale je docela hutný a musíte si opravdu dát velkou práci s roztíráním, aby byl nanesen rovnoměrně, nenadchnul mě, ani nezklamal, takový průměr, co můžu pochválit je, že opravdu drží celý den, bohužel, jak jsem tušila, nejsvětlejší odstín, který se zatím dostal k nám do Sephory Y235 je moc tmavý, takže jsem ho uložila po pár týdnech používání v září, kdy jsem byla ještě trochu opálená, k ledu. U jiných makeupů této značky mají i světlejší odstíny, tak snad se časem dočkáme i u tohoto makeupu.

Estee Lauder Double Wear - možná to bude znít divně, ale nikdy předtím jsem ho myslím nezkoušela, v butiku EL mě od něj strašně odrazovali, že je hutný a tudíž pro mě nebude vhodný, no nakonec jsem řekla, že ho i tak chci vyzkoušet… musím říct, že konzistence, krytí apod. za mě top, i když kryl spíše více a pleť byla až „uměle dokonalá“…dostala jsem dokonce i kompliment, že vypadám nějak dobře 8-) , bohužel nedokážu natrefit odstín…ne že by nebyly dost světlé, ale všechny jsou hrozně do žluta a oranžova…upozornila mě na to kosmetička v jiné parfumérii, že makeup co mám na sobě mi úplně nesedí, že je moc oranžovožlutý a když jsem se na to pak více zaměřila a porovnala jsem ho s jinými, které používám, musela jsem jí dát za pravdu…zkoušela jsem odstín 1N1…takže mám asi smůlu…teplé podtony jsou hodně do růžova, a studené ještě více žluté…kdyby měl někdo tip na dobrý odstín, budu ráda…

Jinak mi v EL butiku říkali, že se přestala vyrábět odlehčená varianta „Light“, že ta je prý pro neproblematickou pleť lepší, ale že by ji snad měli brzo vrátit do výroby s novými odstíny…

Příspěvek upraven 26.10.18 v 12:29

Venea 26.10.18 12:26

dále jsem pak zkoušela

Dior Backstage - na ten jsem se nechala více méně ukecat, protože mi přišel málo krycí, nakonec musím říct, že nebyl úplně tak špatný, i cena by se celkem dala a je ho větší množství než klasického makeup, odstíny jsou i hodně světlé, takže si vybere fakt každý, není ani tak málo krycí, jak jsem si myslela a dá se docela dobře vrstvit, nicméně s ním mám problém v tom, že nevydrží celý den, při opakovaném přepudrování už nevypadá moc hezky a není vůbec odolný proti otěru…jakmile se náhodou dotknu obličeje, tak i sebemenším dotykem makeup setřu…zní to možná divně, ale přijde mi, že se mezi makeupem a kůži vytvoří jako by film a makeup se nespojí s pletí …a opravdu mi pak stačí vzít si ubrousek a jedním tahem setřu makeup z celého obličeje… :think:

Fenty beauty foundation - tuto značku jsem nejdříve nechtěla vůbec zkoušet, protože mi vadilo, že je to značka, kterou vytvořila Rihanna (nevím proč, nějak jsem si nedokázala představit, že by mi to sedělo), navíc barvy různých rozjasňovačů a stínů mi přišly strašně divoké, takže jsem si říkala, že to nemůže být nic pro mě…no a nakonec to je ze všech makeupů co jsem dneska popsala, asi ten nejlepší…má i hodně světlé odstíny, u každého odstínu je napsaná nápověda, pro jaký podton je studený/teplý/ neutrál…a jsem s ním fakt hodně spokojená…je pravda, že je matující až sametový, ráno nepotřebuje ani moc přepudrovat (já stejně ze zvyku přepudruju, ale nemusela bych), přes den se dá v pohodě přepudrovat a nevypadá to nijak zle, pro úplně suchou pleť bych jej asi nedoporučila, já mám smíšenou a nevysušuje mě…večer už malinko zalézá do pórů, ale to je asi jediné, co bych mu vytkla…fakt můžu doporučit a s 20% slevou v Sephoře vyjde okolo 600-700 Kč…

no a dneska mám na sobě nakonec Lingerie de Peau a testuju jak dlouho vydrží - podařilo se mi sehnat odstín 00N, moje zkušenost je taková, že lépe vydrží Parure de lumiere a že je i více krycí, ale přijde mi, že teď nějak mizí z obchodů, jinak Lingerie de Peau je lehký, přirozený, nádherně vonící makeup, nosila jsem ho většinou přes víkend, bez báze apod., vydržel tak půl dne…dneska testuji i s bází, pudrem a kompletním líčením, tak jsem zvědavá…jinak nejsvětlejší odstín 00N je stále docela tmavý, pro mě je tak na hraně, vypadám s ním sice zdravěji, ale můj odstín to úplně není, potřebovala bych ještě malinko světlejší…a i když je psaný jako neutrál, tak myslím, že je spíše do žluta, takže pro holky, které potřebují makeup do růžova asi úplně nebude…

P.S. Ještě mi prodavačka v Sephoře říkala o makeupu od Kat von D, že má hodně světlé odstíny, ale jinak mě od něj docela odrazovala, že je hodně krycí, hodně hutný, a že je hodně jako maska a nevypadá příliš přirozeně…

P.S. 2: zaujalo mne, že Maybelline začal dělat nové světlé odstíny korektoru i makeup Fit me matte and poreless, tak jsem si ten nejsvětlejší 100 objednala a uvidíme…

Anonymní 26.10.18 19:11

@Venea Díky! :palec: Ten Backstage je ta novinka? V Sephoře mají teď o víkendu akci 20% na všechno a budou ho tam prezentovat (teda myslím, že tento), tak jsem si říkala, že bych se na něj zajela podívat, miluju ty Airpudry. Ale jak to čtu, tak docela fiasko…mám mastnou pleť, všechno ze mne stéká, tohle teda bude asi úplně na :pudl:
Zkusím teda Fenty, já jsem si dosud myslela, že je to něco pro pubošky na úrovni Essence. :D

• Citovat
  • Nahlásit
MagnolieS 26.10.18 19:46

@Venea Parádně jsi to vše rozepsala :kytka: :-*

Nezlákala tě nová aromeakce kosmokritičky? :-D

Anonymní 26.10.18 20:33
@MagnolieS píše:
@Venea Parádně jsi to vše rozepsala :kytka: :-*Nezlákala tě nová aromeakce kosmokritičky? :-D

Zlákala, ale smazali jí příspěvek, tady jsou recenze, co mají hlavu a patu zakázaný pudlem. :-P

• Citovat
  • Nahlásit
MagnolieS 27.10.18 01:24

@Romana Frangipani.cz
Tak to mi uniklo, Jirku a tebe jsem stihla …
Njn začíná/lo nám :pudl:ákovo, chtělo by to čistku jako na magistrátu :think:

Stránka:  « Předchozí 1 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 Další »
Váš příspěvek