Parfém pro 27letou začátečnici

Pierrina 22.4.17 16:21

Poraďte parfém 27 leté začátečnici

Zdravím všechny vespolek,

je mi jasné, že zakládám zřejmě již třítisícté dvousté osmdesáté první podobné téma, navíc pro znalejší a znalé nijak nezajímavé, přesto budu vděčná každému z nich, kdo by měl chuť zde chvilku setrvat a zvěčnit svou stručnou radu.

Jak zřejmo z nadpisu, jsem sedmadvacetileté devče, znalostmi o parfémech téměř vůbec nedotčené, promiňte mi tedy místy snad neodbornou terminologii. Nedávno jsem dostudovala, nyní se snažím sžít s rolí dospělé ženy a ráda bych tento proces podpořila i pořízením svého prvního parfému. Když mívám cestu kolem parfumerie, občas se stavím a pár vzorků očuchám, bohužel tato metoda zatím nevedla k zamilování se a pořízení žádného z exemplářů, tedy bych zde ráda poprosila o pár tipů na vůně k vyzkoušení, které by mi pomohly z nekonečného moře nabídky snáze vybrat prvního favorita.

Povahově jsem v základu spíše jemná, romantická a ženská osobnost, ovšem základ místy podbarvují i prvky určitého rebelanství, mužské houževnatosti či jangového charakteru, chcete-li. Spíše introvert, raději nenápadný, než vyčnívajícíc z davu. Oblékám se ráda ležérně, jednoduše, do zemitých a pastelových barev, potrpím si na kvalitu a přírodní materiály, nikoliv však na luxus. Práci mám kreativní spojenou s občasným jednáním s lidmi. Jsem osobnost umělecky a spíš intelektuálně založená, volný čas trávím uměním a kulturou, cestováním, hudbou, místy sportem. Vůni bych ráda spíše lehčí, univerzálnější, na denní nošení, do práce, na jednání, na oběd s kamarádkou i odpolední kino s přítelem. Vůně mi lahodí květinové, citrusové, většinou mi voní i věci s těžšími zemitými tóny a kořeněné věci (santalové dřevo), ale nepředstavuji si, že budou tvořit většinový charakter vytoužené vůně. Sladké „jídlové“ tóny typu vanilka, kokos, čokoláda moc nemusím a co jsem zatím vypozorovala, na mně většinou ani libě nevoní.

Dá se na základě takvéhoto popisu poradit nějaká vůně, která se Vám asociuje? Nebo můžete doporučit nějaký jiný postup výběru vůně pro začátečníka? Kupříkladu začít očuchávat ze seznamu nejoblíbenějších vůní směrem odshora?

Za každé přečtení i radu, k tématu i mimo něj, předem srdečné díky!
Pierrina

Biely kvet 22.4.17 16:59

Pri čítaní príspevku ma napadla vôňa Miracle od Lancome alebo teraz na jar a leto možno Sunflowers, Green Tea alebo novinka White Tea od E. Arden… ;)

Tanulik 22.4.17 17:20

@Pierrina Skús kolekciu Jardin od Hérmes , možno niektorá sa Ti bude páčiť / ak ich už nemáš naskúšané / .

Le Jardin de Monsieur Li
Un Jardin Apres la Mousson
Un Jardin En Mediterranee
Un Jardin Sur Le Nil
Un Jardin Sur Le Toit
:mavam:

zitava 23.4.17 07:35

@Pierrina …k tým od Hermes by som možno ešte pridala Voyage /EDT/, Elixir des Merveilles, Kelly Caleche,príjemná je aj DSQUARED² She Wood ;)

Darya 23.4.17 09:12

Jemné citrusy a květiny jsou v Chanel Cristalle Eau Verte, případně trošku výraznější a možná „vážnější“ Chanel No. 5 Eau Premiere (obě lze vyzkoušet v parfumeriích). Mohly by vyhovovat i vůně o Acqua di Parma - ty květinové (Iris, Magnolia, Gelsomino, Rosa, Peonia), možná i některé z řady Blu Mediterraneo. Tato značka je v vyzkoušení v Praze v Ingredients Store (případně se odsud dají objednat vzorky).
Zajímavé jemné a vzdušné kreace mají i The Different Company a Atelier Cologne, obé k vyzkoušení v Sephoře (alespoň v těch velkých pražských).

Dayyo 23.4.17 10:52

Já to měla ve svých 27 letech mnohem jednodušší: vůní zde moc na trhu nebylo a v Tuzexu se dal sehnat Dior, Chanel, Nina Ricci :)

Navrhovala bych si pořídit pár vzorečků: z parfumerie, nebo i odtud z inzerce a zkoušet a zkoušet. Osobně mám zkušenost, že nikdy to není tak jak to na začátku vypadá: například : Aaaach to je nádhera, tuhle vůni musím mít, to bude ONA, ta pravá- se často po opakovaném zkoušení změní na: tak tohle ne, je mi protivná a nebo upadne prostě v zapomnění :D
Navrhuji začít třeba s lehkými odnožemi Chanelu No 5: Premiere, L'Eau
a pak ty některé Acqua di Parma, zmíněné výše.
Dále pak zvážit, zda se chceš vydat cestou mainstream nebo niché ;)
Ale nejlepší je zkusit vše a od všeho pak mít trochu.
Někde jsem četla, že žena má mít 12 vůní: na každé roční období alespoň 2: denní a večerní.
My tady na Arome máme vůní mnohem více,ale to už je úděl zdejší závislosti
Hezký den :kytka:

Lili1105 23.4.17 16:35

Pokiaľ ide o citrusové vône tak PODĽA MŇA je celkom fajn Dolce Gabanna Light Blu, to je vôňa ktorú som si prvý krát kúpila už ani nepamätám kedy ale vždy keď ku nej privoniam zisťujem, že ma vôbec neomrzela..

Ďalšia citrusovka čo mne osobne sedí je Guerlain Mandarine Basilie, príde mi šťavnatá doslova :palec:

Ďalšia vôňa ktorá osobne vo mne evokovala sviežosť a trochu aj citrusy bola Versace Versense

Ku kvetinovkám mne osobne sa veľmi páči a mám ju aj ja CK Eternity Purple Orchid.. Je kvetinová ale nie príliš čiže žiadny bolehlav ani nič extrémne výrazné a zároveň je trošku jemne korenistá až drevitá ale nie je sladká. Neviem ju príliš dobre opísať, na toto nemám talent :mrgreen:

Celkovo podľa tvojho opisu aj osobnostného a záujmového ktorý viac menej akoby sedel aj na mňa, som umelkyňa maliarka, by som ti odporúčala zamerať sa na Calvina Kleina Eternity Summer rady..Prípadne ani Bvlgari nie sú na zahodenie

Biely kvet 23.4.17 17:26

@Lili1105 Calvina Kleina Eternity som minule ovoniavala vo Viedni a veľmi sa mi páčila. Uvažujem aj o kúpe, ale teraz mám inú na muške… :jazyk:

Lili1105 23.4.17 17:30

@Biely kvet Ja mám vo všeobecnosti rada CK hlavne Eternity rady ;) Dosť mi sedia do môjho vkusu. Ale verím tomu že isto existujú aj vône ktoré by mi asi vyrazili dych.. Lenže ovoňať všetky vône na svete je asi nemožný sen :mrgreen:

Hanka H 23.4.17 22:59

@Pierrina
http://www.arome.cz/…u-de-parfum/

• najdeš ji v každé kamenné parfumérii, EdP je květinovější (na obrázku), EdT sušší a dřevitější, má černý flakón (a mně se líbí víc)
    :mavam:
Pierrina 23.4.17 23:21

Všem moc děkuji, jste úžasné! :)

vůni Sunflowers od E.Arden mám ráda a dokonce jsem ji měla, přijde mi, že ale voní tak trochu „obyčejně“, úplně mi nezapadá do té škatulky parfémů pro „velké holky“, mezi kterými bych ráda vybírala. Stejně tak Green Tea, vůně je to příjemná, ale pro mě na nošení taková příliš štiplavá a výrazná, nebo jak bych to nejlépe popsala.

Z ostatního doporučovaného určitě vyzkouším, sepíšu si nějaký seznam a myslím, že na další měsíc dopředu mám o zábavu postaráno. Zapomněla jsem zmínit, že jsem pražská, takže dojít si do velké Sephory nebo jiné místní parfumerie mohu kdykoliv bez problému.

Termíny jako ‚niché‘ jsou pro mě zatím jedna velká neznámá, ale do začátku jsem se aspoň dovzdělala. Vidím to zatím na mainstream, ale až bude stát na poličce aspoň ten první úlovek, možná se časem propracuji až k těm povinným 12 kusům a mezi nimi možná i k nějakým zajímavostem, kdo ví.

Nakonec tedy ještě poreferuji o svém včerejším výletu do Sephory. Vzala jsem to tentokrát od povinného poznávání klasiky a očuchala Chanel Coco a Chanel No. 5 EDP (u kterých se asi nemusím rozepisovat o tom, že jsou krásné, leč pro mne příliš těžké a elagntní), nejblíž představě se přiblížila Coco mademoiselle. Nejvíc mě ale za nos tentokrát vzala J'adore od Diora, takže jsem ji vyzkoušela i na sobě. Na rozdíl od papírku, na kterým jsem se libě usmívala až do pozdního večera, se mi ale na ruce rozvoněla do takové nepříjemně čpavé či mýdlové podoby (neposoudím, co to bylo za složku), takže ani tentokrát jsem nepochodila.

Příště tedy lehčí odnože Chanel, Hermès, CK ad. a časem zase přidám příspěvek do deníčku o tom, kterak jsem pochodila.

Zatím znovu všem díky a krásné jarní dny!

Jitka77 23.4.17 23:23

@Pierrina Coco Mademoiselle mě napadla, očichala bych i řadu Miss Dior :kytka:

Brach 24.4.17 09:19

@Pierrina po přečtení tvého příspěvku o návštěvě parfumerie mě ještě napadla EVE od Jil Sander

mimi 24.4.17 11:34

@Pierrina
na mne sa vela voni rozvonia bud do cpava alebo sa na mne „zlomia“ do drevita.
Takze, ked sa rozhodnem nieco kupit a prejde testom na zapasti, aj tak sa vacsinou vonavkujem na tricko/bluzku/kabat.

Váš příspěvek