Potřeba výpisu z katastru nemovitostí - prodej domu

tomulak 02.06.11 10:05

Potřeba výpisu z katastru nemovitostí - prodej domu

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat zda při prodeji domu potřebuji výpis z úřadu nebo stačí vytištěný z online nahlížení. Známá mi tvrdí, že stačí ten online vytištěný, ale myslím že je potřeba zajít na ktastrální úřad pro výpis od nich.
Co myslíte?

Díky moc Tom


Reklama

Alena 04.06.11 22:45

my tedy prodej neměli, ale měli jsme darování z rodičů na děti… šlo to přes notáře a ten si výpis z katastrálního úřadu zařídil sám… však to má taky královsky zaplacené :wink:

Mirka 04.06.11 23:19

Tome, potřebuješ nějak doložit vlastnicví té nemovitosti, což nejde jinak, než aktuálním výpisem z KN. Vzato kolem a kolem, je to blbost, protože to na tentýž KÚ potom dáváš na vklad, mohou si to tedy snadno ověřit sami, ale je to tak.
Prodej domu nemusí zařizovat notář. ale jinak už, bohužel, skoro všecko :angry:

hanak 05.06.11 09:47

Výpis z KN by ti měli udělat i na poště, kde mají Czech Point. Nemusíš kvůli tomu běžet na katastr.

ppjmh 06.06.11 08:01

Píšu kupní smlouvy docela často na stavby i jiné nemovitosti a pro vklad kupní smlouvy do KN list vlastnictví nepotřebuju. Nechám si ho vyjet ( většinou na MěÚ) v případě, kdy si potřebuji ověřit trvalé bydliště, rodná čísla apod a taky, kdy vlastník nemovitost nabyl. Pokud to totiž bylo před rokem 1993, musíš ke smlouvě doložit i ověřenou kopii příslušného nabývacího titulu, který ti zcela nesmyslně vydají na katastrálním úřadě a ty jim za to pěkně zaplatíš. Taky je dobré ověřit zda vlastník stavby vlastní i pozemek pod stavbou. Tedy v případě, že stavbu kupuješ ty.
Každopádně je lepší si LV z Katastru vytáhnout i když tě to bude pár korun stát, prostě pro jistotu. Nevím, jestli nemovitost kupuješ nebo prodáváš. Pokud kupuješ nechala bych si LV vyjet určitě, abys věděl, zda na nemovitosti neváznou nějaké dluhy nebo břemena.
Pokud prodáváš, je dobré LV ukázat kupujícímu, aby měl jistotu on. Ta stokoruna za to určitě stojí a může ti to ušetřit i nějaké ty problémy. Některé KÚ nechají třeba jen do KN nahlédnout a opsat si co potřebuješ.
Nevím, jestli jsem ti pomohla :wink:, každopádně ať vše dobře dopadne a hezký den :D

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama