Přírodní deodoranty

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
verunka2201 24.11.08 22:11
verunka2201 píše:
Bohužel, i tento obsahuje spooooustu hliníku :(

Tedy, 20% sice není zas tak moc :oops: , každopádně hliník to je a tudíž nic dobrýho pro tělo.

fiore 24.11.08 22:29

Ono je to fakt složitý, vždycky se něco v něčem najde :cry: Pokud můžu ještě něco dodat, tak moje mamina dea nepoužívala a stejně měla rakovinu prsu :?

verunka2201 24.11.08 22:58

fiore: to je mi líto, vím o čem mluvíš, babička si tím taky prošla a dokonce dvakrát (ale vítězně!) a to žádný tyhle kosmetický výmysly taky nepoužívala a nepoužívá… prostě rakovina je svině, nikdy nevíš kdy se objeví, ale tak nač ji ještě podporovat a připravovat příznivé prostředí?

PaK 27.11.08 13:11

Musím říct, že jste mne dost vyděsily. :?

Já jsem si ten krystal koupila kvůli tomu, že mi objevili zase další alergii, tentokrát na pakořínek irisu, který se používá jako přísada do parfémů a na chrom. Jsem už z těch alergií tak vyřízená a hlavně se chci zbavit neustálé vyrážky a suché kůže, že jsem vyřadila z běžného života snad všechno (možná i víc), co může i jen trochu vadit. Myslela jsem, že bude rozumnější vynechat i deodoranty a šla jsem teda do krystalu. O hliníku jsem vůbec neuvažovala.
Co má teda člověk (do prčic) používat? :twisted:

15.12.08 22:08
Širín píše:
Ve snaze být šetrná k sobě a k přírodě aspoň o maličko více, jsem si pořídila Bio deodorant. Četla jsem, že antiperspiranty nejsou dobré a doporučuje se používat jen deo.
Koupila jsem si od Santé Mild Wave. Hřeje mě ale jen to, že to je „zdravé“, protože účinek je absolutně nulový :shock: ! Jako kdybych žádný deo nepoužila !:
Zajímaly by mě vaše zkušenosti o bio deo. Velice ocením něco, co skutečně funguje. Nebo že by platilo, že příroda nemá na chemii :?:Díky

Také používám přírodní deo a teď zkouším deo krystal od Alva, mají na www.produktybio.cz

• Citovat
  • Nahlásit
15.12.08 22:15

Momentálně používám deo krystal od Alva a jsem velice spokojená!!! Mají na www.produktybio.cz

• Citovat
  • Nahlásit
griotka 26.1.09 12:58

Já si nedávno pořídila hned dva tuhé deod.(jeden s vůní léta a jeden neparfemovaný) od Kiss my face a jsem s nimi spokojená, ale faktem je, že namejí takovou výdrž - většinou se s ním našudlím ráno a pak odpoledně a je to v pohodě :) Ale třeba přítel nad tím neparfemovaným, co jsem se mu snažila vnutit, ohrnul noc, prý se nebude patlat stokrát denně když může s Rexonou jednou :x ach jo :? Deo stojí 130 Kč (70 g) takže i cena příznivá :) Objednávala jsem to (ještě s jedním krémem) na www.vnimejprirodu.cz a taky mi poslali hromadu vzorečků :D

Popelka 26.1.09 14:05

griotko a nelepí? Většina je lepkavá a dělá fleky,jakou máš zkušenost? :lol:

griotka 26.1.09 14:52

Popelka: nene, vůbec :) ta konzistence je tuhý průhledný gel - ale opravdu hodně tuhý; mě to vyhovuje - nemám ráda takové ty piplavé… Ani fleky, nic takového. Používám ho už asi měsíc a jsem s ním spokojená, a navíc ta letní vůně mi moc příjemně voní :) Faktem je, že opravdovou zátěž jsem mu ještě nedala - jelikož je zkouškový tak pořád sedím nad knížkama :x Ale mám v plánu posilovnu tak to bude zatěžkávací zkouška :lol:

Albeni 26.1.09 17:01

Já jsem používala přírodní deodoranty několik let. Po této době musím říct, že jsem se vrátila k chemickému antiperspirantu. Zkoušela jsem krystaly, různé značky, hromadu věcí. Všechno zprvu fungovalo, jak mělo, pak se to zvrtlo. Tak jsem zkoušela chemické bezhliníkové. Opět po nějakém čase problém. Takže jsem u chemie, ale nepřeháním to s ní.
Upřímně vám přeju, ať jste s přírodními prostředky spokojené více než já. :)

Za vyzkoušení rozhodně stojí.

Myskamauska 26.1.09 17:42

Taky jsem se z přírodních vrátila k chemickým.Mě prostě přírodní vůbec nepomáhají a zvlášť v létě ne. :cry:

shanin 26.1.09 17:50

Deodorant od pocení nepomůže, pouze antiperspirant.
Co se týče těch antiperspirantů obsahující sloučeniny hliníku - nikdy nikdo neprokázal škodlivost (možná alergie), souvislost se vznikem rakoviny, nic takového. To, co se po internetu šíří, jsou hoaxy a nepodložené fámy.
Nelze to samozřejmě vyloučit, nikdo to jednoznačně nevyvrátil. Ale ani nepotvrdil! NEEXISTUJÍ žádné studie, která by dokazovaly, že antiperspiranty způsobují to, o čem se zde hovoří.

griotka 26.1.09 20:00

Souhlasím s Shanin, to co kolovalo na netu (a čehu jsem se taky zrpvu zděsila) byl hoax, a ještě ke všemu tam byla od dotyčného uvedená reklama na jiné antiperspiranty (jako alternativa). Myslím že v dnešní době všelijakých testů, sdružení spotřebitelů a internetu ani není dost dobře možné, aby věc tak masově používaná, jako jsou deodoranty, byla zdraví škodlivá (aniž by o tom spotřebitelé věděli). Chtěla jsem vyzkoušet přír. antiperspiranty, pač jsem se celkově rozhodla přejít na přírodní kosmetiku, nicméně pokud s nimi v létě budu mít problém, tak se asi taky vrátím k chemii…Je to blbé, ale nechci smrdět jak cap :( Ale pořád do nich vkládám velkou naději, tak uvidíme :)

shanin 26.1.09 21:49

griotka: Tak jako čistě teoreticky by to nějak škodlivé být mohlo. Jak jsem psala - nikdo nedokázal, že to škodlivé není. Ale kdybych tak měla přistupovat úplně ke všemu, tak bych musela chodit oblečená v gumovém skafandru, abych se náhodou nedostala do styku s něčím nezdravým. Já jsem optimista, nebojím se toho. :-) V každém případě NENÍ pravda, že by nějaké složky antiperspirantů „ucpávaly lymfatický systém“, to opravdu ne-e.

yunnan 3.2.09 14:03

Po několika pokusech přejít na přírodní deodoranty apod. používám střídavě „přírodní“ deodoranty (spíš jen na doma :) a „chemické“ antiperspiranty (na ven a samozřejmě hlavně v létě). Řekla bych, že bez ohledu na to, jestli hliník nebo cokoli jiného v antiperspirantu škodí nebo ne, určitě neprospívá zdraví to, že se tělo přestane potit :?: . Pravda, zase to prospívá lidem okolo :lol: . Asi jde o to, zvolit správnou míru kompromisu ....... Co se týká toho Deo excipial forte, (jak psala Fiore), tak to už je podle mě hodně brutální, jestliže stačí použít 2× týdně a člověk se nepotí :roll: Pot má přeci taky nějakou očistnou funkci, kromě toho, že nevoní :?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek