Přírodní deodoranty

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Kamikaii 8.6.09 12:39

LuciaG to je fakt zajímavé :) a když to funguje :P

Někdy pomatlám vymačkaným citrónem a taky to funguje. :twisted:

Varianta pro chudé :D

Mám totiž ted´citrónové období. Takže střídám s Weledím citronovým deo.

Albeni 8.6.09 16:04
shanin píše:
jaký je skutečný důvod toho, proč pot v podpaží zapáchá narozdíl od potu na zádech.

To by mě taky zajímalo…prosím třeba jen několikaslovnou odpověď, já už nějak zbytek dohledám.
To se podpažím vylučuje něco jedovatějšího než zády?

zuz.ka 2.9.09 12:14

No, já teda nevím, jestli mám 100% pravdu, ale pot sám o sobě nesmrdí (je pouze slaný), ten smrádek snad zbůsobují baktérie, které ho rozkládají (prostě ho baští). A tak nějak selsky si myslím, že nejvíc jich bude tam, kde je největší přísun potu (podpaží, chodidla - mimochodem o těch se tu nikdo nezmínil). Určitě budou po celém těle, ale v těhle partiích jich bude enormě víc, takže jejich „činnost“ bude znát rychleji a intenzivněji. Takže výrobci antiperspirantů zabraňují tomu, že se k těm baktériím vůbec nějaký pot dostane, což je logické. Ničit baktérie asi nemá smysl, určitě budou mít nějakou užitečnou funkci v rámci kožního filmu. Tak si to myslím já. A doufám, že nedostanu DÚ od Shanin :D Ale teď vážne, moc by mě Shanin zajímalo, jak to je :wink:

Albeni 2.9.09 13:30

No já už na odpověď shanin čekám od osmého června :D ale je fakt, že jsem na to zapomněla a na netu moc nehledala… ale myslím zuzko že tvůj výklad bude správně, dík za informace :)

shanin 5.9.09 12:08

Albeni, zuz.ka: Vždyť už jsem tu o tom psala. Apokrinní vs. ekrinní žlázy. ;-) Proto děti nesmrdí a dospělí ano. http://cs.wikipedia.org/wiki/Pot

DÚ dostala vrzi proto, že tu tvrdila to s těmi „toxiny“. :-)

zuz.ka 5.9.09 12:34

Rozumím, teď v tom mám 100% jasno :)

barbucha 5.9.09 15:08

No prosím - člověk se furt učí.
Doteď jsem si myslela, že podpaží smrdí nejvíc proto, že se prostě neodvětrá-neodpaří tak dobře, jako třeba zádíčka…dtto chodidla v botkách.

• Citovat
  • Nahlásit
Alka 30.9.09 11:54

Já už přes rok používám DEO Salbei od firmy Just, je to bylinkový deo sprej. Nezamenzuje pocení, ale zamezuje zápachu.
Jsem s ním strašně spokojená, i když voní po bylinkách, tak se to nijak netluče s parfémy :D .
Obdarovávám s ním i rodinu, a všichni si ho hrozně chválí

LuciaG 7.5.10 23:04
Vrzi píše:
LuciaG , jak jsi spokojená po delší době? Já jsem si objednala kakaové máslo a čekám na něj, tak jsem zatím nevyráběla.

Zasa som experimentovala so svojim receptom na deodorant. Ten, ktorý som mala, som roztopila v MW rúre a naliala do prázdneho obalu od kupovaného deodorantu. Dala som ho do chladničky a cca po hodine som ho vybrala. Ale, nešiel mi vysunúť :angry: . Asi som ho mala dať nie do chladničky, ale do mrazničky. Takže zasa som to roztopila a vyliala do krabičky od malého cestovného balenia krému, ktorú som najskôr vyložila potravinovou fóliou. Dala stuhnúť do mrazničky, potom fóliu vybrala a vznikla mi taka malá „kocka“ ktorou si podpazušie ráno potriem. Nemusím teda deodorant naberať prstom a vtierať do podpazušia, ale ho ním iba potriem. Keď mám pocit, že po nejakej dobe ten deodorant už nefunguje a začínam sa potiť, prestriekam sa deodorantom Alverde šalvia-limetka a super!!! Vôbec sa už do večera nespotím, ak sa príliš fyzicky nenamáham (cvičenie, tlačenie kočíka do kopca a podobne). Toľko môj home made deodorant update :D

Marianna 8.5.10 07:24

To je zajímavé, mě to z obalu od starého deodorantu šlo vysunout úplně v pohodě. Myslím, že jsem ho měla v lednici, určitě ne v mrazáku. Home made deo stále chválím, určitě si vyrobím další. Pokud nemám nějakou velkou fyzickou zátěž či stres, tak mokré podpaží za celý den nemám. Na ten deo od Alverde šalvěj-limetka se podívám. Doufám, že mi bude příjemně vonět, protože teď momentálně vyhrává to, co pokud možno nevoní vůbec nebo velmi velmi přírodně (květiny, hlína apod.).

barabizna 27.5.10 17:24
Vrzi píše:
shanin píše:
Vrzi píše:
Je sice pravda, že pot vylučuje celé tělo, ale podpaží „nevoní“ z celé kůže nejvíc, protože hlavně tudy se vylučují toxiny.
He he, to sis teď vymyslela. :-) To je samozřejmě nesmysl. S tím žádné toxiny nemají nic společného. Co pořád máte s těmi toxiny?
Za domácí úkol si zjisti něco o apokrinních a ekrinních žlázách a o významu těch apokrinních.
Ok, tak já vrátím diplom :D

No samotný pot nesmrdí, ale jen ty bakterie co se v něm namnoží. Pravda je, že společeně s potem odcházejí z těla toxiny a ionty. Proto by se měly pít při větším pocení minerálky…

barabizna 27.5.10 17:35
zuz.ka píše:
No, já teda nevím, jestli mám 100% pravdu, ale pot sám o sobě nesmrdí (je pouze slaný), ten smrádek snad zbůsobují baktérie, které ho rozkládají (prostě ho baští). A tak nějak selsky si myslím, že nejvíc jich bude tam, kde je největší přísun potu (podpaží, chodidla - mimochodem o těch se tu nikdo nezmínil). Určitě budou po celém těle, ale v těhle partiích jich bude enormě víc, takže jejich „činnost“ bude znát rychleji a intenzivněji. Takže výrobci antiperspirantů zabraňují tomu, že se k těm baktériím vůbec nějaký pot dostane, což je logické. Ničit baktérie asi nemá smysl, určitě budou mít nějakou užitečnou funkci v rámci kožního filmu. Tak si to myslím já. A doufám, že nedostanu DÚ od Shanin :D Ale teď vážne, moc by mě Shanin zajímalo, jak to je :wink:

je to přesně tak, jak píšeš, mám diplom z přírodovědného oboru, tak doufám, že budu ušetřena DÚ :D :D :D stačí těm bakteriím nebo plísním vyrobit špatné podmínky - změnit PH, vytvořit sucho… a jsou v pytli, zejména u chodidel

shanin 31.5.10 13:29

Bakterie nesmrdí. ;-)

barabizna 3.6.10 12:51

Voní? Co používají? :P

shanin 3.6.10 16:17

Nesmrdí ani nevoní. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek