Přírodní prací prášky a aviváže

Majla 16.03.10 18:11

přírodní prací prášky a aviváže

Ahoj, chtěla bych znát vaše zkušenosti s přírodními pracími prášky. Ráda bych nějaký pořídila, ale bojím se, aby přes svou přirodnost také pořádně vypraly. :roll: Neperu nějak extrémně špinavé prádlo, ale přece. :conf:Zajímala by mě třeba zkušenost s ořechy na praní.Díky za rady a zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

evik77 16.03.10 22:35

Zkoušela jsem je, stejně jako mýdlové vločky. Na ponožkách bylo vidět, jak se prádlo nevypralo. Vyndala jsem je ve stejném stavu… Akorát tedy byly mokré. :? Návod jsem dodržela.

Fay 16.03.10 22:54

Používala jsem nějaký čas Ecover, ale mívám oblečení vcelku čisté… :D Expřítel to ale odmítl používat, že to pořádně nepere. Ořechy za mě dobrý, on to ale taky nebral za dostatečný. Takže asi tak.

ppjmh 17.03.10 10:14

V mýdlových ořechách peru skoro rok a nemůžu si stěžovat. Je pravda, že skrvny od různých mazadel z dílny to nevypralo, ale to ani běžný prášek. Myslím, že pokud se pere normálně špinavé prádlo z běžného nošení, tak mezi ořechy a práškem není žádný rozdíl. Na organické skvrny je dobré přidat bělidlo na bázi kyslíku, které se přidává i k bílému prádlu ( teď nevím, jak se jmenuje, ale název je napsaný v návodu na použití ořechů v každém e-shopu, kde se ořechy prodávají).
Právě dnes jsem si objednala další balení a na vyzkoušení ještě gel na praní z mýdlových ořechů a prostředek na nádobí z mýdlových ořechů, který jsem už jednou měla a myje dobře a dlouho vydrží:).
Jinak k mýdlovým ořechům přidávám voňavý olejíček, protože sami o sobě nijak nevoní a místo aviváže trošku octa, výsledek je fajn. Za zkoušku to určitě stojí.

evik77 17.03.10 14:19

Já bych řekla, že my máme normálně špinavé prádlo z běžného nošení. 2 dospělí + 2 děti. Běžná špína, žádné speciální fleky od chemikálií a podobně… Za sebe říkám ne.

Majla 17.03.10 14:32

JÁ jsme přemýšlela o zakoupení Ecoveru. Mám taky klasicky špinavé prádlo,takže by snad vyprat měl.

Bianca 17.03.10 19:53

Peru už dlouho v Ecoveru, prádlo, nádobí, nějaký písek na vany, aviváž voní docela příjemně, ne jako ty chemické z drogerky, které mi natahujou. Do bílého prádla přidávám ten bělící prášek z Ecoveru a když se podaří nějaká brutální skvrna, tak na ni liju jakýsi „superčistič“ od Arielu, ale to stejně nepomůže.

Barbarra 20.03.10 22:14

Na praní používám gel a aviváž Ecover a jsem spokojená. Poslední dobou mi začaly aviváže taky natahovat a vrcholem bylo, když jsem se po jedné osypala.

Garfield 21.03.10 00:07

Mýdlové ořechy mi nevypraly všechno.Ecover se mi zdá, že pere stejně jako klasický prášek.

Majla 23.03.10 20:24

Dnes jsem narazila na zajímavý článek http://www.biomamka.cz/…-pradla.html. Je to o výrobě vlastního mýdlového slizu. Zaujalo mě to, protože je to prostředek vlastnoručně vyrobený, ekologický a ekonomicky výhodný.Otázka je zda to pere opravdu dobře. Jako aviváž tam doporučují kapku esenciálního oleje.

Garfield 23.03.10 20:32

Jejda, mýdlový sliz na praní si myslím vyrábí ségra :conf: Zkusím se informovat jak je spokojená…

Bianca 23.03.10 20:43

Než jsem začala používat Ecover, tak jsem si strouhala mýdlo s jelenem. Ale nedělala jsem sliz, jen jsem ho nastrouhala do krabky a pak přidávala do pračky. Fleky to samozřejmě nevypere. Používala jsem jen na prádlo pro děti a sebe, na manželovy monterky používám ty drogerkové dreky. Teď už bych se vyp*dla strouhat mýdlo, mám dost jiné práce, liju Ecover.

Majla 23.03.10 20:48

Ten sliz se vyrábí z lepšího mýdla, i když u jelena to taky jde.Lze ho koupit i nastrouhaná­.Přijde mi to jako dobrá alternativa.
Garfielde kdyby sestra řekla jak je spokojená, bylo by to fajn.Pro mě by byl akorát problém do čeho si ten sliz dělat. Asi bych musela udělat menší dávku, protože kýbl tady nemám :DAle malou koupelnu jo.

Bianca 23.03.10 21:09

Bleee! Kýbl se slizem v koupelně :speechless: Už vidím, jak v tom mám utopený děcka. A jak se to blembdá do pračky? Jsem přírodní člověk, ale toto už ee.

Majla 23.03.10 21:28

Já si představuju, že se to nabírá klasicky nějakým dávkovačem na prášek, nebo prostě kelímkem. No a není podle mě zas takový rozdíl, jeslti máš v koupelně krabici prášku, nebo kyblík slizu, i když to zní divně. :whistle: K obojímu by neměly přijít děti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama