Proces odrůstání blond vlasů aneb cesta k přírodní barvě

EmmaLark 21.6.18 18:34

Proces odrůstání blond vlasů aneb cesta k přírodní barvě

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli tady náhodou nenatrefím na někoho podobného jako jsem já.
Svou barvu mám světloulince hnědou, spíš tmavší blond s různými odlesky, na sluníčku trochu do zrz. Takový barvy se dle mých zkušeností nedá dosáhnout. Od 14 let jsem si barvila vlasy a vystřídala jsem snad všechny barvy od blond přes červenou, modrou, fialovou, růžovou až po černou. Asi 10 let jsem si nechávala dělat blond melír a sem tam přeliv, který mi chytal všelijak a ne vždy se vymyl. Po tom, co mi naposledy kadeřnice naprosto zkazila vlasy jsem si řekla, že už na to nemám nervy a nechám blond odrůst. Je to skoro rok a já mám něco kolem 11cm odrost, někde víc, někde míň. Teď už to začíná konečně vypadat jako ombré.
Prošel si tu někdo procesem odrůstání? Jak dlouho to trvalo než to celý odrostlo? Braly jste nějaký vitamíny na růst? Nebo máte zkušenosti s nějakou fajn kosmetikou na růst? Díky moc všem za vaše příspěvky. Budu se na ně těšit. :rose: :kytka: :unicorn:

Lucy Liu 26.6.18 09:42

Ahoj :) mám za sebou podobnou cestu zkoušení barviček - teď jsem zrovna v procesu „zbavování se“ červené barvy :D Viděla jsem různé návody, jak se barvy zbavit (moc to nepomáhá), ale nechat je přirozeně odrůst je nejlepší. Na podporu růstu vlasů beru klasický biotin z lékárny a taky používám olejíček (zkouším různé přírodní). Jejich přínos je diskutabilní :-(
Abych tu červenou trochu stáhla, tak jsem ji po vymytí přebarvila trochu tmavší hnědou, než je ta moje, a pak ještě jednou o odstín světlejší. Teď už to při odrůstání není skoro vůbec vidět :D Takže jsem si obarvila vlasy na (skoro) svoji přirozenou barvu a mám klid :D
Asi jsem moc nepomohla, tak snad se najde někdo, kdo poradí víc :think: :lipstick:

Mseminka 27.6.18 16:04

Tiež som tým prešla a nešlo nič len vydržať a čakať. V podstate ma do toho rozhodnutia dokopalo tehotenstvo, kedy som si prestala farbiť vlasy aby sa náhodou niečo nedostalo k mimi. Následne i kojenie a chodím v ombré štýle a tvárim sa, že to tak chcem mať :-D

Blaninek 9.7.18 10:38

Já jsem teď ve fázi, kdy si vlasy nebarvím. Zatím mám svoje tmavě hnědé vlasy a dokud se neobjeví šediny, tak to ani řešit nebudu. Mám za sebou etapy barevných (černých, červených, fialových) vlasů a přestalo mě to bavit :lol: Maximálně si dám jednou za čas přeliv, když už jdu ke kadeřnici, ale to je třeba jednou za rok nebo dva.
:cut:

EmmaLark 7.8.18 11:35

Já právě teď uvažuju, jestli nenabarvit ty blond konce přelivem (jen ty blond konce, vršek ne), aby se ten přechod sjednotil a nebyl tak ostrý nebo jestli to mám nechat tak a stříhat jen ty blond konce. Mám strach, že mi to kadeřnice netrefí a stejně to půjde vidět. Ale zase na druhou stranu si říkám, že tmavší přeliv se z blond vymyje. Fakt nevím. :-) Teď beru Veniru asi tejden a jsem zvědavá, jestli mi to k něčemu bude a jestli se růst zrychlí.

Anonymní 8.8.18 19:33

Já jsem si nechávala naposled odrůst chemicky ošetřované vlasy,přešla jsem 100% na ayurvedu. Trvalo to asi dva roky, měla jsem vlasy nad lopatky. O barvení v průběhu psát nebudu, henna není pro každého. Ale to samotné mytí ayurvedskyma bylinama raketově zrychlilo růst vlasů + kvalitu, hustotu a zbavila jsem se kožních problémů /což byl ten iniciační důvod/. Mám za to,že je to díky zdravé pokožce hlavy. Dodnes mi vlasy rostou strašně rychle, nosím delší mikádo a když mi to kadeřnice střihne víc, tak se nevzrušuju, za měsíc jsem na svým.

• Citovat
  • Nahlásit
EmmaLark 9.8.18 18:03

@Romana Frangipani.cz Mohla bys mi k tomu napsat prosím víc?

Anonymní 11.8.18 10:06
@EmmaLark píše:
@Romana Frangipani.cz Mohla bys mi k tomu napsat prosím víc?

Já ti dám asi odkaz na blog, kde jsem o tom podrobně psala. Začínala jsem jednodložkovýma věcma typu Shikakai, Aretha atp., což je levná, fungující, ale otravná verze vzhledem k tomu, že jsou hrubě mleté a špatně se s nimi pracuje, nejde to pořádně vymýt a měly by se míchat/střídat.
A skončila jsem u Eliah Sahilu, k němuž mám tedy výhrady ohledně změny složení a špatné dostupnosti, ale je to to nejlepší, co znám. Směs bylin, ideálně namíchaná, aby posloužila jako šampon i kondicioner. Mimo toho už nepoužívám vůbec žádný přípravek (jen hennu na barvení). Vlasy jsou pevné, super lesklé a zdravé, nepotřebuju žádný styling, stačí vyfoukat.

Pročti si to tady: https://parfumerka.wordpress.com/…eliah-sahil/ (články jsou seřazené od nejmladšího, takže číst odspoda)

Ptej se, jestli tě něco zaujme. :-)

• Citovat
  • Nahlásit
EmmaLark 12.8.18 13:07

@Romana Frangipani.cz

Píšeš moc hezky. já jsem na no poo byla asi čtvrt roku a bohužel se mi udělaly na hlavě boláky. Zkoušela jsem žitnou mouku, banánovou, shikakai, neem, jíl, reethu, oplachy, bylinky ze zahrádky a nějak jsme si neseděli. Teď dobabrávám ještě nějaký pytlíky, který jsem si koupila z nopooshop.cz, tak uvidím, jestli to bude lepší. Vlasy mi míň padaly a taky hrozně rychle rostly, ale ta pokožka prostě svěděla a bolela.

Anonymní 12.8.18 15:32

@EmmaLark
Hm, tak to je škoda. :( Asi alergie?
Ta ayurveda není v pravém smyslu slova no poo. Ty byliny obsahují přírodní saponiny, které fungují jako chemie, ale slaběji + nemají konzervanty a silikon, takže pěstí pokožku a kořínky.

Nezkoušelas náhodou šampony Litofyto? https://www.biooo.cz/…p-11398.html
Mne to láká, ale nemají vzorky a zatím vždycky, když jsem experimentovala, tak to byl průšvih. :) A recenze neexistují…

• Citovat
  • Nahlásit
EmmaLark 12.8.18 20:11

@Romana Frangipani.cz Jj, ale mají toho trochu společného. Třeba ta reetha má v sobě saponin a docela pění. Aspoň teda jedna, co jsem měla z toho nopooshop. Pak jsem měla od YellowBlue a ta nepěnila vůbec a nedělala vůbec hezký vlasy.
Nezkoušela a vypadá to dobře, ale zase ta cena… Ale nalákala jsi mě spíš na ten Eliah.

EmmaLark 19.11.18 18:14

Tak jsem vážně smutná, holky. Jakmile jsem si řekla, že fakt nechám odrůst tu blond, tak se budu muset barvit nebo odbarvovat, protože jsem si našla šedej vlas. Přitom už mám fakt krásnej odrost (cca 17cm), takže to vypadá jako ombré. Zkusím asi první Subrina přelivy a pak uvidím, co budu dělat. S tímhle jsem nějak nepočítala. :-)

Chupita9 9.10.19 14:30

Musím říct že nejlepší co můžeš udělat, je počkat až to odroste. Nemyslím si, že vitaminy nebo něco podobného může růst vlasů zrychlit. Teď je ombre v módě takže to není nic hrozného:)

EmmaLark 9.10.19 16:02

Už je to dva roky a dva měsíce a, světe, div se, ještě jsem neměla potřebu si vlasy nabarvit nebo namelírovat. Vlastně jen stříhám ty blond konce, který se mi ulamují a jsou vysušené. Na rozdíl od mých přírodních vlasů, které jsou krásně lesklé, jemné a hlavně zdravé. :) Ještě mi zbývá 16cm blond konců, ale teď se ty vlasy dostaly do fáze, kdy to už opravdu vypadá jako ombré a mně se to vlastně i docela líbí. Teď jsem ale vyhrála barvící masku na vlasy a mohla jsem si vybrat odstín (vzala jsem si Nut - plavou barvu do hněda) a dneska jsem ji poprvé vyzkoušela, sice je brzo dělat nějaký závěry, ale jsem spokojená. Rozdíl mezi mojí a tou blond už není tak výrazný. Možná ještě najedu na nějaký šampony na hnědý vlasy, to by mi mohlo nějak pomoct tu barvu sjednotit.

Váš příspěvek