Prodavačky v parfumerii

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
kalla 20.10.13 22:03

prodavačky v parfumériích

Vůbec se nedivím, že máte takové „zajímavé“ zkušenosti v parfumériích.U nás ve Fannu prodávají slepičky, které tam přifrčely rovnou z fabriky od pásu a taky to podle toho vypadá.Jestli si někdo myslí, že stačí takové „umělkykně“ poslat na školení a bude to supééér, tak to je fakt velký omyl, protože „z trabanta mercedes neuděláš“, to je o celkové osobnosti a inteligenci personálu.To jejich zbožíznalství je taky často „trága“.Ještě si mnohdy myslí, že když prodávají předražené parfémy, na které ani samy nemají,/ proto asi ten nedostatek vzorečků/, tak jsou jako něco víc,nebo nadřazené, takže to IQ je taky často pokojové teploty. Taky pracuji s lidmi a vím velmi dobře, co to obnáší, proto nemám ráda omluvné řeči typu:„ona neměla svůj den, asi má nějaké problémy, oni je špatně platí, atd.“,ale koho to zajímá?!Nedávno jsem četla jeden příspěvek, kde nějaký školitel uváděl úsměvnou příhodu ze školení prodavaček, kde on zdůraznil, že zdravení je v prodejnách problém, načež se postavila jedna z prodavaček a řekla:„jo, zdravení je opravdu problém, oni nás zákazníci skoro vůbec nezdraví…“ :potlesk: :mavam: takže to asi nejlépe vystihuje úroveň personálu v našich prodejnách…

drobececek 21.10.13 22:02

IQ se měří teploměrem? http://yoursmiles.org/…er/m1433.gif

• Citovat
  • Nahlásit
tinapods 22.10.13 08:37

Ja som 1 x vstupila do ozajstnej parfumerie ked som bola v Nemecku pred 15 rokmi a poviem Vam ze u nas toto nebude asi nikdy.Uzasna bezprostredna komunikacia so zakaznikom,ved vlastne o nic neslo-co tam po parfemoch,dolezity je zakaznik! Ale takyto pristup bol aj v pekarni,a vlastne vsade.Panie predavacky mali uzasny prehlad o produktoch,ale nijak zvlast sa neobdivovali a neprezivali. U nas mam pocit ze ked vojdem do parfumerky so zasklenymi vonami tak predavacka sa tvari ze ,,Ted kralovnou jsem jaaa,, a zakaznik musi zobronit o vyskusanie,pricom SBS ho pozoruje ako hladaneho zlocinca. :zed:

asperula 22.10.13 09:36

no ona je taky otázka, k čemu je nutí a nenutí vedení prodejny. jestli jim třeba, co já vím, nepodávají instrukce typu: jeden zákazník = tři střiky a pak už ho hezky vypakujte. do toho zkrátka nevidíme. podle mě je nejlepší prodavače motivovat a osobně zainteresovat, nabídnout mu třeba určité procento z prodeje nebo odměnu za určitý počet odprodaného zboží.

pozn. no a vlastně to nemusí být jen finančně, stačí jen, aby si zaměstnavatel vážil svého zaměstnance, dodal mu pocit, že oceňuje jeho práci a že součástí jeho týmu, kdoví jak se chovají k těm řadovým zaměstnancům manažeři z vedení

kalla 22.10.13 13:40

Prodavačky v parfumérii

Taky si myslím, že je vedení k tomu nutí, aby oslovovaly zákazníky, ale tam je právě ten kámen úrazu, kde chybí ta inteligence, aby prodavačka poznala, kdy kdo potřebuje poradit, kdy přijít za zákazníkem. U nás je běžné, že buď, se na Vás vrhnou hned u vchodu aspoň dvě, anebo Vás ignorují. Jednou jsem byla svědkem, když se zákaznice ptala na nějakou řasenku a prodvačka jí odpověděla přez rameno:„nevííím, já ji nepoužíváááám“… :mrgreen: Já osobně už léta nakupuji na inetrnetu jak parfémy, tak kosmetiku. Nebudu nakupovat někde, kde si zákazníky neváží, nebo doufat, že se zeptám zrovna na přípravek, který taky používá i „madam“ prodavačka… 8o

coconut 22.10.13 18:50

@kalla No neřekla bych, že to vždy bude o inteligenci, ale že prostě to dělat musí, i kdyby samy nechtěly. Ten z vedení, kterej takový strategie vymýšlí, asi nikdy nebyl nakupovat :lol:

Halbuska 22.10.13 19:59

Já třeba vím, že v elektru mají prodavači striktně nařízeno, který výrobek zrovna mají nabízet - takže musí nabízet tenhle typ žehličky, i když jsou přesvědčeni, že není nejlepší. Syn jedné mojí kamarádky se proti tomu ohradil a jako prodavač moc dlouho nevydržel. Prodavačky v parfumeriích jsou na tom podle mě stejně. A není prodavačka jako prodavačka. Jsou i takové, které neví, jaký sortiment parfémů mají. A když jsem jedné takové mladinké slečně řekla v domnění, že mě navede na podobné vůně ,že mám ráda Gucci by Gucci - s hrůzou vyvalila oči a odvětila, že tohle je tedy ale hrozně těžká a orientální vůně a chtěla mi vnutit Escadu. :)

Kačka89 22.10.13 20:22

Mám zkušenost, konkrétně v parfumerii Douglas. Vejdu tam, že si chci ovonět určité vůně od Guerlainu, a paní prodavačka mi začala namlouvat, že tyto vůně se pro mě nehodí, že jsou příliš těžké (je mi 24 let a vypadám celkem mladě na svůj věk), a začala mi nabízet toaletky CK, které měly zrovna v akci. Kdyby mě alespoň navedla, kde požadované vůně mají, ale ona ne. Odešla jsem celkem znechucená. :roll:

Margaritta 31.10.13 12:01

Prodavačky z Fannu

Taky nevím ,kam na ty nány chodí, je to jak přez kopírák. Nedávno mi povídala jedna známá, že zavítala do parfumérie Fann,/ podotýkám, že paní vypadá už od pohledu, že by si ten obchod mohla koupit i těmi prodavačkami/, načež byla poučena namistrovanou a asi i „proškolenou“ prodavačkou/asistentkou :mrgreen:, že „Oni“ jsou tady vyšší cenová kategorie, což si samozřejmě dotyčná paní přeložila tak, že ji mají za socku a odešla bez nákupu a už tam nikdy ani nevkročí.Pak se nedivím, že si někdo radši nakoupí všechno na internetu.

KBettyna 29.1.17 22:50

@asperula Presne tak. Od prodavacky ocekavam mile jednani a profesionalni pristup, na druhou stranu je ale pravda ze my nevidime co je uvnitr firmy za tlaky a pak staci jeden zakaznik ktery si mysli ze muze poucovat a problem je na svete. Vzdy je to o obouch stranach zakaznik/ prodavac ale chapu ze prodavac ma zachovat profesionalitu at je jakkoliv zajaznik protivny. I takovych co jdou delat chytraky presvedceni zas o sve pravde jsem par videla a ne z pozice prodavace takze asi tak. Zazila jsem kdyz se snazila prodavacka neco vysvetlit zakaznici a ta si jela sve,dokonce prodavacku neustale opravovala a doslova se z prodavacky snazila delat neznalou vubec ale vubec nemela chudinka potuchy ze to ona mele nesmysly kterymi jeste poucuje. Takze ano profesionalni prodavacka si musi umet zachovat dekorum ale nedivme se ze je to obcas tezky. Nevo jineho je vsak kdyz vlezete do obchodu a tam se tvari jako by jste spadli z marzu a koukaji zda se vam vubec venovat jestli si vubec neco koupite aby jejich aktivita nebyla zbytecna. Obcas je to hruza tak i tak.

KBettyna 29.1.17 22:58

A co by podle vas mela splnovat idealni prodavacka parfemu. Nemyslim ted usmev a prijemne vystupovani to je asi zaklad ale co dalsiho konkretneji?

Rosa N. 30.1.17 02:03

Měla by mít pěkné čisté šatečky. ;)

KBettyna 30.1.17 06:57

@Rosa N. To nektera nema?Nebp to myslis ironicky :D

Rosa N. 30.1.17 08:46

@KBettyna :palec:
myslím to z legrace (protože mě nic chytrého nenapadlo) :kytka:

Lavandine1 30.1.17 09:37
@Rosa N. píše:
Měla by mít pěkné čisté šatečky. ;)
:hug:
  • Citovat