Program pro výběr parfému

haschm 26.7.15 15:39

Program pro výběr parfému

Ahoj, nejsem parfémový specialista, ani programátor,mám zcela odlišné zaměstnání, ale mám rád vůně, jenže....... .
Zkuste zajít do jakékoli parfumérie - většinou jsou tam jen prodavačky a o parfémech toho moc nevědí, neporadí -alespon mě ne. Vyzkoušet třeba 10 vůní v parfumerii taky nejde , nic z toho člověk nemá. Tak jak nkupovat to co chci, co mi sedí? Většinaz nás určitě kupuje na netu, ale z monitoru nic nestříká a nevoní. Tak jsem dostal takový nápad, který kdybychom rozjeli třeba zpočátku jen v rámcu komunity a fungoval by, dalo by se to rozšířit globálně. Je jasné, že máme každý trochu jiný nos a jiný vkus, ale pokud bychom zadali do výběru hodně vstupních parametrů, mohl by se výběr zúžit např. na 5 parfémů a ty by se pak dali ochutnat v rámci vzorků za směšný peníz. A člověk by pak cca po 5 dnech věděl co by si dal! Pro příklad : Jsem učitelka, chodím ráda do přírody, čtu hodně knihy před spaním, mám dvě holčičky, ráda v létě k moři a v zimě na lyže,nosím ráda sportovní oblečení, volnější, jsem štíhlé postavy, ráda jím steaky a zeleninu .....atd,atd… Pokud by každý v komunitě zadal např. 30 parametrů a pak používané oblíbené parfémy na konkrétní situace a došlo by k určité shodě - mohlo by to fungovat. Věřím, že by to šlo ( já např. kupuju parfémy manželce podle mojeho vkusu, ona do parfumerií vůbec nechodí a vždy je vůní nadšená ) . Pokud se někomu z vás nápad líbí( čím více tím lépe ) mohli bychom to zkusit. Pracovalo by na tom pár lidí, sbírali bychom data třeba i od dalších známých atd. No a pak to prodáme do světa a budeme na sebe stříkat už jen zadarmo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ( Beru si 50% za nápad :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

ippolita 26.7.15 16:07

Hoci je to trochu siroky a nie uplne spolahlivy sposob, je to podla mna celkom dobry napad pre bezne parfemovo neznale obecenstvo. Usudzujem podla toho, ze kolegyne a ludia ktorych poznam idu po tych istych typoch parfemu, prave novinkach, ktore ‚letia‘, a nemaju potuchy, ze existuju a dlhsie uz existovali klasiky, alebo menej zname vone, len preto, ze z nejakeho dovodu nedosiahli popularitu tych prvych. Ludia okolo sa vacsinou vsetci zhoduju na klise mysleni typu napr: La Vie est Belle je to najlepsie, co bolo vytvorene, alebo ze ak vlasnis nieco od Gucci, je to kvalita… Same steretypy.
Myslim, ze je to dobry napad, a mozno by to bol aj dost uspesny projekt, neviem, ci by ludia za to platili.

haschm 26.7.15 16:43

Já bych to viděl tak, že by bylo odlišeno zda jsou znalci či běžní konzumenti. To všechno je možné zaleží na vstupních datech. Proot bych byl rád, kdyby se se mnou toho projektu chtěli zúčastnit tak 5 lidí ( ale naplno ), ti co jsou kreativní mají nápady na vstupní data, rozumí parfémům atd. Lidi za to rozhodně platit nebudou, to by mě ani nenapadl, ale prodejci parfémů ano :mrgreen:

Sasa 4.8.15 10:39

@haschm
Kdo by tu databázi programoval?

  • Citovat
  • Nahlásit
haschm 4.8.15 14:44

Nad tím jsem ještě vůbec nepřemýšlel,to si myslím je ten nejmenší problém :P ,takových běhá po světě plno :) Nejnáročnější je sehnat data, sladit data , vyzkoušet zda to alespon trochu funguje atd....... Zatím čekám zda to někoho osloví

Lucinela 4.8.15 23:01

No, já jsem skeptik, miluji sice „velké“ silné vůně, ale co se vůní týče jsem mírně řečeno, coura, zalíbí se mi svěženka, chypré, aldehydovka, já bych se do kolonek nevešla :mrgreen: . Ale je spousta lidí, kteří v kolonkách žijí a vyhovuje jim to, nápad skvělý, jen ne pro mě.

haschm 4.8.15 23:24
@Lucinela píše:
No, já jsem skeptik, miluji sice „velké“ silné vůně, ale co se vůní týče jsem mírně řečeno, coura, zalíbí se mi svěženka, chypré, aldehydovka, já bych se do kolonek nevešla :mrgreen: . Ale je spousta lidí, kteří v kolonkách žijí a vyhovuje jim to, nápad skvělý, jen ne pro mě.

D9ky za názor, jsem taky dost mimo nebo alespon se snažím být. Splynutí s davem ať v čemkoli je pro mě trestem :) Nicméně přiznejme si že 90% je z té kategorie. Nehledám nikoho, kdo by určil tu nebo kterou vůni, ale 1. toho kdo parfemum fakt rozumí, víc než co si najdu na netu 2. toho, kdo by sestavil vstupní data, 3. toho, kdo by to vypustil do davu( musí být data od 10-100 tis. jedinců -t.j. i v zahraničí 4. a toho kdo to nacpe do softwaru. Vždycky bude odchylka ale je třeba ji minimalizovat :P

bab58 5.8.15 01:52
@Lucinela píše:
No, já jsem skeptik, miluji sice „velké“ silné vůně, ale co se vůní týče jsem mírně řečeno, coura, zalíbí se mi svěženka, chypré, aldehydovka, já bych se do kolonek nevešla :mrgreen: . Ale je spousta lidí, kteří v kolonkách žijí a vyhovuje jim to, nápad skvělý, jen ne pro mě.

Pod toto se podepisuji i já, voním se vždy podle to jak se vyspím, na co mám zrovna chuť a pro jakou příležitost, jsem parfémový barbar, nezřídka sáhnu do police synovi, takže jsem kolonkově nezařaditelná :roll:
Při nákupu nových vůní, se občas nechávám inspirovat v tématu http://www.arome.cz/…h-znacek-51/

@haschm Hledat parfém podle tebou vyjmenovaných atributů je srovnatelné s hledáním tmavovlasého blonďáka ;) , ale dobročinnosti se meze nekladou, a bude-li taková databáze vytvořena, ráda jí budu navštěvovat, stejně jako ostatní jiná parfémová témata :hug: .

Váš příspěvek