Prohibice v ČR

FlirtBoy 16.09.12 17:32

Prohibice v ČR

Popravdě mi tuhle akci hlava moc nebere, a to z následujících důvodů:

1. Co prohibice řeší? Zakáže se dočasně prodej tvrdého alkoholu, prodavači lahve strčí na týden pod pult/do skladu, za týden je vyndají a někdo si je koupí o týden později. Pokud mezi nimi budou ty závadné, tak je jen někdo vypije o týden později, ale vypije - nemyslí si snad někdo, že tu vznikne nějaká „komise“, která obejde všechny večerky apod. a zkontroluje detailně etikety a kolky na každé lahvi, že ne? :mrgreen:

2. Pozoruhodné je, že prohibice se vztahuje hromadně na všechen tvrdý alkohol, byť ty závadné byly (aspoň zatím, pokud je mi známo) výhradně z místní produkce a pouze určité typy lihovin. Popravdě by mě docela pobavilo, kdyby někteří ze zahraničních výrobců/dovozců alkoholu hromadně ČR zažalovali za ušlý zisk (a zcela oprávněně), protože takhle se zkrátka problémy neřeší - to je zase jen (typické české) zametání pod koberec a tváření se, že „něco děláme“

Nutno podotknout, že tento příspěvek píšu s chladnou hlavou - já MÁM zásoby :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Alena_In 16.09.12 17:47

Taky mi to hlava nebere.

Každý rok se zvyšuje prodej nelegálního alkoholu, odhaduje se, že v současné době 20% prodaných lihovin je z nelegálních palíren či stáčíren. Ale konat, ať už jakkoli, se něco začne, až je dvacet mrtvých.

Nesnáším takové to házení do jednoho pytle. Takže teď se plošně zakázal prodej všude a výsledek? Prodejci a restauratéři, kteří nakupují pouze kolkované lihoviny od legálních distributorů, jsou biti. A tuším, že v různých „nálevnách“ a trafikách se bude nalévat dál, jen pod pultem a jen známým zákazníkům.

Navíc mi to celé přijde zase jako nedodělek. Lihoviny se nemohou prodávat konečným spotřebitelům, ale výrobci je mohou dodávat do velkoskladů.
A pokud si hosté donesou vlastní lihoviny do restaurace (třeba na svatební hostinu), hrozí provozovateli vysoké pokuty. Pokud se však oslava koná mimo jakékoliv stravovací zařízení, je to v pořádku.

A co mě pobavilo - ministr Heger zvažuje o zvýšení daní na alkohol. OPravdu si myslí, že tohle přispěje k omezení nelegálních výrobců a prodejců?

A zásob máme doma taky dost, takže mě osobně by to mohlo být jedno. :mrgreen:

holka hnědooká 16.09.12 17:47

@FlirtBoy Já zásobu nemám a budu potřebovat rum do cukroví na Vánoce :mrgreen:

FlirtBoy 16.09.12 19:21

no, jestli to vydrží, začátkem prosince ti rád přenechám lahev rumu výměnou za ten Ajmal, co máš na poličce :mrgreen:

Pafqua 16.09.12 19:28

Já pracuju v hotelnictví a hosté z ciziny se, myslím, nestačí divit, když přijdou večer na bar a tam jim nabídneme tak čaj a v lepším případě pivo… :mrgreen:

Lady A 16.09.12 19:31

Prohibice je proto, aby se neotrávili další lidi, než se zjistí zdroj. Nejde to holt udělat jinak - říct ve stánku ne a v baru ano. Nechápu tu hysterii, lidi nemůžou chlastat tvrdej alkohol a jsou z toho hotový. A to, že jsou prázdný bary, to je prostě riziko podnikání.

bagheta 16.09.12 19:32

A mně prohibice vůbec nevadí - naopak :mrgreen: . Nejtvdrší co piju (mimo letního Mojita) je portské víno a to má do 20% :lol: …konečně mě nemůže nikdo tahat na panáka a říkat mi, ať nedělám Zagorku, že tvrdej nepiju :lol:, kéž by to pár měsíců vydrželo …jediný problém bych měla s tím, že bych nevěděla, co kromě vůně koupit taťkovi a strejdovi k vánocům :think:

berush 16.09.12 19:36

Vzhledem k tomu, že plníme už 3 bečku kvasem, a to máme sklizenu tak třetinu, doufám, že nezakážou pěstitelské pálenice. Tady u nás je slivovice jako lék a nechlastáme ji jak mužik samohonku :-)

Frankie 16.09.12 19:42

@bagheta
Mně osobně taky prohibice nijak nevadí, mám to stejně jako ty, mojito v létě a jinak víno, portské mám taky ráda, nejraději mám Royal Oporto Tawny.

Někdy si dám i tequilu, ale sama si ji nenaliju, vždy s někým, a většinou k nějaké slavnostní příležitosti.

@FlirtBoy
To je dobrý nápad, měnit tvrdý chlast za voňavky, taky mám doma letitý zásoby. A v podstatě je to alkohol za alkohol :mrgreen:.

barbucha 16.09.12 20:12
@Alc@ píše:
Prohibice je proto, aby se neotrávili další lidi, než se zjistí zdroj. Nejde to holt udělat jinak - říct ve stánku ne a v baru ano. Nechápu tu hysterii, lidi nemůžou chlastat tvrdej alkohol a jsou z toho hotový. A to, že jsou prázdný bary, to je prostě riziko podnikání.

Myslíš, že se všechny ty flašky (teď uklizený) vylejou?! Nebo že bude jedna každá načnutá a zkontrolovaná, než se vrátí do regálu?

holka hnědooká 16.09.12 20:19
@berush píše:
Vzhledem k tomu, že plníme už 3 bečku kvasem, a to máme sklizenu tak třetinu, doufám, že nezakážou pěstitelské pálenice. Tady u nás je slivovice jako lék a nechlastáme ji jak mužik samohonku :-)

http://www.novinky.cz/…-oslave.html
Tak už i domácí slivovice..

holka hnědooká 16.09.12 20:20
@FlirtBoy píše:
no, jestli to vydrží, začátkem prosince ti rád přenechám lahev rumu výměnou za ten Ajmal, co máš na poličce :mrgreen:

Yearn nedám, to se bez těch vosích hnízd obejdu - ale bude to krutýýýýýý :lol:

Zyra 16.09.12 20:41

Bacha holky, aby Vám chlapi doma nezačali z nedostatku alkoholu chlastať parfémy :mrgreen:

Camellia 16.09.12 20:44

Vloni jsem koupila půllitrovou flašku rumu na rumové kuličky. Ubyla decka, takže pro mě za mě může prohibice trvat ještě čtyři roky. ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama