Prosím, doporučte parfém na léto na běžné nošení

svetluska136 20.04.18 23:50

Prosím, doporučte parfém na léto na běžné nošení

Ahoj / dobrý den,

chtěla bych poprosit o doporučení parfému. Nejsem moc znalec, tak mi to moc pomůže.

Co by mohlo výběr ovlivnit:

• jsem maminka 14měsíční holčičky
  • spíš přírodní typ
  • nejsem moc na extravagantní parfémy
  • zároveň mě ale ani neoslovují nové parfémy pro mladé - takové ty, co jsou si často podobné. Nějak pro mě nemají hloubku.
  • zajímal by mě nějaký lehčí parfém na jaro / léto - třeba sladší, květový, pudrovější, čistý / mýdlový - ale není to nutné
  • ráda bych ho využila i jako signature, nemám potřebu parfémy moc střídat
  • líbil by se mi nějaký, co už má tradici, není úplnou novinkou
  • ideálně něco, co koresponduje se „zralejší“ ženou (36 let)
  • prima by bylo, kdyby byla vůně malinko originální, často se mi stává, že mi přijdou vůně hodně podobné jedna na druhou.
  • raději bych vybírala někde ve střední třídě - tj. tak nějak mimo Avon a Oriflame a tak.
  • a super by byla určitá přírodnost - ne nutně složením, ale spíš, aby nebyla vysloveně „umělá“

Co se mi dosud líbilo pro jiné příležitosti, i když nespadají do popisu výše:

• na zimu třeba Vanilla Fields nebo Dolcelisir od L`Erbolario - ty jsou ale oba celkem těžké, pak třeba Pure Purple od Hugo Boss
  • na léto třeba Ancient Rose od Durance, Rose od Roger & Gallet, ale i So Lovely od Elode
  • jako signature v minulosti třeba Chloé Chloé (ale ten je na mě už právě trošku moc umělý a tuctovější)

Říkala jsem si, že třeba Calvin Klein by nemusel být marný. Ale moc se fakt nevyznám. Jo a pardon za můj neodborný slovník, snad jsem to popsala nějak srozumitelně, i když laicky.

Pokud mám představu úplně mimo, nebojte se mi to taky napsat ;-)
Díky moc! :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Jitka77 21.04.18 01:21

Napadá mě značka Acqua di Parma - asi bude cenově trochu vysoko vzhledem k zadání, ale stojí myslím za prozkoumání

lenka trnka 21.04.18 11:25

@Jitka77 Tato značka mě už delší dobu láká k prozkoumání. Jaké vůně bys, Jíťo, doporučila? Také bych chtěla něco netuctového na léto.

mmaat 21.04.18 12:24

@lenka trnka jestli můžu já, tak za prozkoumání stojí rozhodně celá řada Blu Mediterraneo. Mám vyzkoušené a nosila jsem nebo nosím Mirto di Panarea (bylinkovo - citrusová), Mandorlo di Sicilia (kávová zmrzlina), Bergamotto di Calabria a Arancia di Capri (citrusové). Ostatní moc načichané nemám.

Jitka77 21.04.18 12:28

@lenka trnka Na tuhle značku jsou tu určitě větší odborníci (a nejspíš i samostatné vlákno) :-) Z modré řady je zajímavá třeba Mirto di Panarea nebo Fico di Amalfi; Mandorlo taky, ale mně osobně k létu moc nesedí. U květinových (Magnolia, Rosa, Iris…) záleží na tom, co máš ráda…

lenka trnka 21.04.18 12:59

Děkuji @Jitka77 za odpověď. Nejvíc mě láká ten Iris. Nejsem milovnice květinových vůní, nebo jsem spíš zatím nenarazila na takovou, která by mi po nějaké době nezačala vadit. No nezbyde mi, než vyzkoušet :-)

lenka trnka 21.04.18 14:22

@mmaat Děkuji. Určitě vyzkouším, zní to zajímavě :-) až na tu kávovou zmrzku :think:

mmaat 21.04.18 14:37

@lenka trnka i ta je moc pěkná, jen ne úplně do horka, spíš na letní večery. :-)

Monika89 24.04.18 14:13

Zdravím milé aromačky,
doufám, že nevadí, když se připojím k této diskuzi, ale jsem v koncích a ráda bych vás poprosila o radu. Potřebuji vymyslet nový letní parfém. Z mé poličky přichází v úvahu pouze Artemisia jako letní parfem, ale potřebuji ještě jeden, který bude na všední den. Taková klasická polívačka. U mě to je tak, že nemám ráda léto, nemám ráda horko. A za léto beru pouze červenec a srpen, tudíž si nechci kupovat parfem za 2000 jen na dva měsíce, protože pak na něj už nejspíš nesáhnu. Nemám ráda čistě květinové vůně (nemám ráda vůni květin, protože jsem alergička) a nerada bych něco sladkého. Chtěla bych příjemnou svěžejší vůni (ale ne citrusovou). Jako první mě napadl Tresor in love a Chanel Chance (snad všechny odnože), ale tam cena už je vyšší a bojím se výdrže. Teď k těm které jsem měla a buď se k nim nechci vracet a nebo jsem je používala „z donucení a nesedly mi“ :-D - Bright crystal, coco mad., j'adore (moc květin), Sí, miss dior edp, eternity, CK beauty (zas ty květiny), roses de chloe (prostě růže), peonia nobile, eternity now (moc sladká), envy (zas květiny)… Chápu jak je to těžké, někomu v tomto radit, ale třeba znáte nějaky parfem, který by mohl sedět. Když jdu do parfumerky, tak mám pocit, že už všechny parfemy znám. Předem moc děkuji. Děkuji i těm, kteří si vůbec příspěvek alespoň přečtou. :-) Hezký den.

Monika89 24.04.18 14:21

@Frankie děkuji, ten jsem zkoušela a vůbec mi nevoněl. Když už, tak je lepší IN2U… bude to oříšek

danaada 24.04.18 14:21

@svetluska136 Calvin Klein by opravdu požadavkům mohl odpovídat, zkus třeba pro začátek CK One (klasická jde do pudrova), v podobném stylu vyzní i nová Obsessed for Women nebo moc pěkná je Euphorii Blossom (jemná květinová vůně).

Monika89 24.04.18 14:55

A neznáte třeba Balmain Ivoire? Podle ohlasů by možná šla. Ale sama ji neznám

Biely kvet 24.04.18 15:26

@Monika89 Veľmi dobrá na leto je Aqua Allegoria Mandarine Basilic. :-)…alebo Bergamote Calabria alebo aj ostatné Aqua Allegorie…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek