Prosím o pomoc!

rocky 06.12.08 21:57

Prosím o pomoc!

Náš psíček yorkšír před chvilkou si zlomil nehet u přední tlapky. Zlomil si ho přímo u kořínku a krvácí. Zkoušela jsem mu to ustřihnout, ale chudák strašně naříká. Při manželově asistenci jsem myslela že to zvládnu, ale bohužel budeme muset na veterinu. Existuje nějaký lék proti bolesti, nebo něco aby se mu ulevilo?


Reklama

chavah 06.12.08 22:25

asi spíše fixace, aby se mu to nehýbalo.

Veverka 06.12.08 22:29

Tady by poradila katerinka, ale asi není na foru :?

Alena 06.12.08 22:33

já bych mu zavázala celou tlapičku, aby o ten ulomený nehet nezadrhával a každopádně bych to nechala taky na veterinu… dneska jsem zrovna naší holce stříhala drápky a to bylo nářků, jako když jí vraždím:-) ale je to stará hééérečka, minule jsem jí nechala ostříhat u veterináře, když jsme byli na očkování a ani nehlesla! dokonce se mi zdálo, že mu dobrovolně podává tlapky :-) takže se prostě úplně umím vžít do Tvé kůže :-(

rocky 06.12.08 22:52

Já vím, je to na veterinu, ale náš psíček zrovna by teď určite dostal šok. Navíc máme veterináře, který mu to bez narkózy strhne, a já když budu u toho, budu omdlévat. Dnes rozhodně nechci nic podnikat. Zkusím tu tlapku zatím zafixovat, ale na tu veterinu budu muset. Psíček má ten nehet zlomený u lůžka, nedá se nic dělat. Je to takový ten pátý drápek co je na boku tlapky. Je to náš velký naříkávač :cry: . Děkuji za rady. Dobrou noc.

chavah 07.12.08 07:45

tak co pejsek ?Jaká byla noc ?

Popelka 07.12.08 13:44

Jé to je mi líto, taky mám yorkšíra ale čubinku a jelikož je to takový plašan na zatrhávání drápků trpí velice často.Většinou si je utrhne až do živého.Bohužel nic jiného než návštěva veterináře se dělat nedá.Pejskovi to zmrazí a uštípnou nebo vytrhnou.Pokud se jí toto stane, omývám hodně studenou vodou a pak stáhnu obinadlem.Doufám že už je psíček v pořádku :lol:

rocky 07.12.08 13:52

Rocky

chavah píše:
tak co pejsek ?Jaká byla noc ?

Děkuji za optání, už je to o.k.. Včera večer jsme mu odtrhli zbytek drápku, protože mu už jenom plandal a vyčistili ranku. Nesl to celkem špatně a dost hysterčil, ale bylo vidět, jak se mu pak ulevilo. Řval jako tur, ale řval spíš ze strachu. Po zákroku už byl ve svém živlu, hned se najedl a šel odpočívat. http://img.enter4u.eu/…8030r884.jpg

Arome Lada. 08.12.08 01:51

Nevím, jaký je teď trend, ale když byla naše 12,5 letá Zora štěňátko, tak bylo zvykem malinkým štěňátkům ten pátý boční drápek uřezával i s tou kůstkou( nejsem odborník,vyjadřuju se laicky), aby se jim o něco nezachytával, neulamoval se, nezavazel.Zní to asi dost drasticky, ale mělo to své důvody a výhody. dnes se to prý ale nedělá.

Alena 08.12.08 07:59

my máme 3letou fenečku a nechali jsme jí to udělat, ale prý se to dělá jen na zadních tlapkách, takže na předních je pořád má..

Popelka 08.12.08 12:26

naší čubině je 13let a je stále takový pošuk, takže každý rok si ty drápky nalomí úplně u lůžka a nikdy nám doktor nic takového nenabídl,takže do teď jsem ani netušila, že to jde úplně odstranit. Každý rok trpíme s ní.


Reklama

 Váš příspěvek

Další témata z kategorie


Reklama


Reklama