Pryskyřice, kadidlo

aprazanda 29.09.11 23:29

Pryskyřice, kadidlo

Jsem nováček, moc se ve vůních ještě nevyznám. Hrozně mi voní Ricci od Nina Ricci a Mirage od Oriflame. Ráda bych zkusila něco podobného, tuším nebo tipuju, že v obou cítím něco jako kadidlo nebo pryskyřici. Parfém bych chtěla na běžné nošení do práce a do školy, navíc jezdím busem, tak aby to s lidmi okolo mě neseklo.
A ještě dotaz - santalové dřevo a pryskyřice mají něco společného nebo je to jen můj dojem?


Reklama

aprazanda 01.10.11 19:07

Hm, tak nikdo mi neporadí… Při hledání jsem často narazila na Gres Kabaret. Přemýšlím o něm. Jak vám voní? Je z něj opravdu hodně cítit to kadidlo?

drobececek 01.10.11 19:43

Ne. Cabaret je dřevitý voní dost suše - vyschlé (ale zároveň trochu zatuchlé) dřevo a (sušené) růže. Něco jao interiér starého divadla.

Pokud ti voní Mirage, můžeš zkusit třeba Amarige Mariage. Je v ní santalové dřevo a benzoin a zároveň to není žádný ultradriák (jen se nelekni pomerančového syrupu na začátku…). …nebo pokud bys chtěla něco dřevitého a zároveň slaďoučkého, můžeš zkusit Sensuous od Esteé Lauder.

RoSa 01.10.11 20:39

Krásné, a relativně lehké a jemné kadidlo jsem našla ve vůni Elixir od Penhaligon's.

http://www.arome.cz/…ns/elixir-2/

Sára 04.10.11 18:57

Velmi příjemná, jemná a na běžné nošení vhodná, líbivá ale ne nudná vůně s kadidlem je Narciso Rodriquez Essence Musc Edp. Kadidlo je spíš jen na dokreslení, mošus dominuje.

Elvira 04.10.11 22:02

Za zkoušku (minimálně) stojí Parfum Sacré.

aprazanda 05.10.11 11:50

Díky všem, pokusím si sehnat vzorečky doporučených vůní a budu zkoušet.
A co prosím vás vyčnívá v Nina Ricci Ricci? To je to santalový dřevo? Je to nádhera, pořád očuchávám vzoreček a fakt že vydrží vonět dlouho.
Taky jsem našla, že je kadidlo v Gres Cabotine Moonflower… Neočuchal jste někdo tuto vůní, jestli je tam kadidlo znatelně cítit?

caciare 06.10.11 00:13

Mrkni sem: http://www.arome.cz/…adidlo-8336/

Podobných témat je tu vícero, stačí použít vyhledavač :-) Za mne doporučuji také Parfum Sacre a Shalimar, ale nevím kolik máš načicháno, nejsou to žádné lehké svěženky :wink: Pryskyřici cítím v Tolu, ale tu u nás neseženeš.

Ještě mě napadla Bois d'Arménie Guerlain. Skvělá vůně!!!

chasseur 07.10.11 10:36

Pryskyřice mi v surovém stavu velice voní (ale když už byla řeč o Shalimaru, na papírku mě dost zklamal).

kiam 07.10.11 10:51

Black Pearls od Elizabeth Taylor je zo začiatku kadidlová, nie je to však žiadna moderná vôňa

aprazanda 07.10.11 14:18

Tak už mám vzorky.
Sensueus je nádherný, zavřu oči a jsem na Šumavě.Dost dobře i na mě drží, moc ráda bych se s ním přímo stříkla pro ten celkový dojem.
Cabaret tenhle parfém je velice, velice zvláštní, je to taková vůně, kterou bych si nikdy jako parfém nedovedla připustit. Přesto mi voní, dokonce tak nějak víc a víc, taky bych se moc ráda stříkla pro celkový dojem. Je pro mě zajímavější než dva vzorky od Diora - na to jsem byla taky moc zvědavá, bylo to pro mě panické přivovění k Diorovi, ano krásné vůně, držáky, ale voní tak nějak hezky, jednolitě hezky, jako bych na nich neměla co objevovat. Jsou jako krásná modelka, kdežto Cabaret je jako průměrná žena, na které ale objevujete pořád něco krásného, všimnete si, že má krásný úsměv, že přitažlivě mnhouří oči, snad víte, jak to myslím…

ijáček 08.10.11 00:56
chasseur píše:
Pryskyřice mi v surovém stavu velice voní (ale když už byla řeč o Shalimaru, na papírku mě dost zklamal).

Na Shalimar je nutno si zvykat, ale po čase a na kůži, ne na papírku, teprve objevíš jeho krásu.

derad 08.10.11 23:35
aprazanda píše: Cabaret je jako průměrná žena, na které ale objevujete pořád něco krásného, všimnete si, že má krásný úsměv, že přitažlivě mhouří oči…

to je perfektní charakteristika Cabaretu :-)


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama