Řecko - kde je krásně - tipy na dovolenou

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Evian 20.08.10 23:00
janicka24 píše:
Jo jo větřík byl příjemný,ale jeden den se téměř nedalo být na pláži…Na výletě jsme narazili na pohádkovou opuštěnou pláž,byly tam ohromný vlny…snad 2 hodiny jsme v nich blbli…a taky pláž,kde byla ve skále sluj :lol: a v ní ohromný bar a všude podušky na sezení :D to byla pohodička…frapíčko :D …Na vlastní pěst jsme byli na ostrově Kalymnos,moc pěkný…Turecko je pro nás hrozný-ty vedra!!!

Jejda, na Turecko nedám dopustit, moc se mi tam líbilo a když srovnám počasí, tak letošní Řecko šílené tropy, Turecko, taky v hlavní sezonu, horko, ale pofukoval větřík, tak-že bylo velice příjemně……. člověk si nevybere…. :roll:

Do Turecka se ráda vrátím, hotel, služby, strava naprosto skvělé, památky, mešity…..je na co se dívat, Kleopatřina pláž v Alanyi perfektně udržovaná, moře křišťálově čisté……vím, že jsem v řeckém vlákně ale pár tureckých foteček k nahlédnutí…. :wink:

""http://img.janforman.com/th/snimek194kopiemjs9.jpg:http://img.janforman.com/…opiemjs9.jpg
http://img.janforman.com/th/snimek342kopiew2dg.jpg:http://img.janforman.com/…opiew2dg.jpg
http://img.janforman.com/th/snimek381kopieq6le.jpg:http://img.janforman.com/…opieq6le.jpg
http://img.janforman.com/th/snimek391kopieprlp.jpg:http://img.janforman.com/…opieprlp.jpg
http://img.janforman.com/th/snimek499kopief8wd.jpg:http://img.janforman.com/…opief8wd.jpg

Kerze 02.01.11 19:47

…je leden, tak jsem objednala na first moment letní dovolenou… :P …a projela fotky z loňské - zahřejte se taky, alespoň pohledem - Rhodos je nádherný !
http://img.janforman.com/th/DSC09032v0qv.JPG:http://img.janforman.com/…9032v0qv.JPG
http://img.janforman.com/th/IMG6354k5rs.JPG:http://img.janforman.com/…6354k5rs.JPG
http://img.janforman.com/th/DSC09427gy19.JPG:http://img.janforman.com/…9427gy19.JPG

Tigra 02.01.11 20:12

My jsme nejkrásnější dovolenou v Řecku zažili předloni v srpnu, nebo kdy, když je teď novej rok. Chtěli jsme vidět Meteoru a Rilský monastýr, tak jsme jeli autem, spali jsme v Budapešti, v Bělehradě a na řeckých hranicích (ve Skopje jsme nenašli ubytování), takže jsme toho spoustu viděli už po cestě. Z Meteory jsme jeli do Volosu, což je takové ne moc známé letovisko, takže tam nebyla ani noha ruská či německá, bylo tam jen pár Řeků na dovolené a nějací snad Amíci nebo Angličani. Nazpátek jsme jeli přes Bulharsko, zase jsme měli nějaké cíle po cestě, spali jsme v Sofii. Senzační!
http://www.ketry.cz/…ile10848.jpg

http://www.ketry.cz/…ile10772.jpg

http://www.ketry.cz/…ile10775.jpg

http://www.ketry.cz/…ile10778.jpg

http://www.ketry.cz/…ile10817.jpg

http://www.ketry.cz/…ile10846.jpg

Tigra 02.01.11 22:54

Koho by zajímalo víc fotek, tak Volos je tady http://www.ketry.cz/viewtopic.php?… a Meteora tady http://www.ketry.cz/viewtopic.php?… i s povídáním. :)

Renama 02.01.11 23:00

Tigro moc krásný fotky!

Tigra 02.01.11 23:02

Renamo, moc díky, mám z pochvaly radost, protože moc fotit neumím, ale vybíráme si pro dovolenou fotogenická místa :).

Kerze 03.01.11 07:49

J, j, hezké fotky. V téhle oblasti jsem ještě nebyla (alespoň si to nepamatuju :P ), my bereme všechny země od jihu na sever s tím, že ten sever je blíže, tak si ho necháme až bude problém se hýbat… :D To cestování autem jsme kdysi také hodně praktikovali. Jeli naslepo jen s pár svršky, pasem a kreditkou, spali podle potřeby kde jsme sehnali ubytování a bylo to moc fajn - strašně moc jsme viděli, ale co máme děti, tak se mi takto už cestovat nechce. Mladší mladá nevydrží v autě ani hodinu. Jen cestou k našim do Slezska musíme dělat tři hodinové zastávky nebo přespat u známých v Brně… :roll: :D

Ale zase jsem přišla na chuť leteckým zájezdům v dobrých hotelích se zapůjčením aut na místě - člověk toho taky hodně zkoukne. Den na pláži, den na výletě, eventuelně - manžel s dětmi na pláži, maminka na výletě… :P

Tigra 03.01.11 11:33

Tak jezdíme taky, že si půjčíme auto až na místě, třeba Turecko je takhle fajn, to je daleko a je otrava tam dojet. Blbý je to akorát s děckem, kvůli sedačce. Obyvkle jsme tři na výletch - den na pláži. Vždycky toho nachodíme tolik, že se třetí den nemůžeme hýbat. Starý kosti. :D

Jenomže Meteora je ve vnitrozemí, poblíž není žádná turist. oblast, kam by se dalo doletět a hlavně by nešlo projet to Bulharsko a Makedonii… jezdíme takhle docela často, projeli jsme Rumunsko, chystáme se i s malým na Ukrajinu, letos nebo napřesrok.
My se v podstatě těm turistickým oblastem vyhýbáme. I když někam do hotelu letíme, tak si půjčíme auto a zdrhneme na několik dní. A teď už jsme se naučili koupit si jen letenku a ubytování v zemi podle potřeby a podle cestovního plánu.

Kerze 03.01.11 16:42

…nedá se doletět do Soluně ? :conf: Ale to byste fakt zas neviděli tu Makedonii, Rumunsko a Bulharsko. Poslední jmenované jsem projela ještě za totality křížem krážem, takže tam už nesměřuju. Mám kamaráda, co sám letí na místo a auto si nechává poslat vlakem. Prý to nevyjde draho… :D

Taky nemám ráda turistické oblasti, ale jsem už hrozně zhýčkaná a potřebuju kvalitní hotel, jak člověk jednou vyzkouší fakt dobrý hotel, tak není cesta zpátky. :? :D Ale dají se vybrat dobré hotely mimo hlavní turistické zóny. Třeba na tom Rhodosu jsme byli skoro na samotě v klidném hotýlku, ale do města to bylo autobusem 5 minut. Bydlet ve Faliraki, tak to bych asi nezvládla. :D A půjčit si auto i se dvěma dětskými sedačkami není nikde problém.
Ale stejně asi zas vyrazíme autem do Itálie. Včera byl dokument o Pompejích a Herculaneu, taky jsem koukala na ten seriál Spartacus a zase vzpomínala na Capuu a Neapolský záliv…Byla jsem tam snad už 5×, ale některé věci se neomrzí… :D

Mně už stačí jezdit jenom do Řecka a Itálie, občas odbočka do Francie a Španělska…nic jiného nepotřebuju… :D

Tigra 03.01.11 18:57

Dá, jenže co v Soluni? To radši 2 týdny v komatu než týden v Soluni… :o Dá se letět i přímo do Volosu, jenže to je úplně jiný typ dovolené, než jsme chtěli absolvovat - chtěli jsme vidět Meteoru a ty ostatní věci, a to pokud možno příjemnou cestou, ne ráno se hnát 200km půjčeným autem někam a druhý den 200 km nazpátek. Jezdíme do míst, kam se turisti půjčeným autem nedostanou, takže tam nebývá nátřesk a viděli jsme věci, které v průvodcích nejsou a nebudou, protože jsou daleko a po blbý cestě.
My si užíváme i tu cestu. Třeba Rumunsko se ani jinak navštívit nedá - pobřeží je o ničem, zajímavé je vnitrozemí a Banát a tam se dá jedině dojet přes Srbsko, nejbližší letovisko je asi 1000 km u ČM. Hotely většinou potkáme po cestě, Accor a Clubmed hotely jsou skoro všude a všude vypadají stejně. A v Banátu jsme spali u domorodců, to byl mazec! Ježišikriste, já když si na to vzpomenu, suchý záchod…já jsem se tam ani nemyla, měli tam pavouky, chodila jsem ráno po cestě do potoka a dva dny jsem nebyla na záchodě.:D

Ale jsou místa, kde je auto k ničemu, třeba teď ten Istanbul, tam se chodí všude pěšky nebo tramvají. Tam jsme pro změnu měli objednaný hotel, což byla výhra, protože jsme si vybírali po netu podle výhledu na Bospor.

Kerze 03.01.11 19:09

Tak sem s fotkama Zlatého rohu z hotelové terasy… :D

Od doby, co jsem četla Waltariho Šťastnou hvězdu to chci vidět. :D

Tigra 03.01.11 20:47

Týjo, já jsem zatím se dostala akorát ke stažení fotek z karty! :( Mám nádherné fotky Bosporu z Topkapi, ale než se k tomu prohrabu…

Kerze 03.01.11 21:21

Hmmm, začíná to dobře… :D …máš i Serail a Sofiinu mešitu ?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek