Reformulace pánských vůní z let cca 1975-1995 ?

FlirtBoy 16.10.18 14:48

Reformulace pánských vůní z let cca 1975-1995 ?

Chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti s reformulací starších vůní, které máte z poslední doby…resp. zajímalo by mě, zda jste narazili na něco, u čeho reformulace dramaticky nezměnila původní vůni. Asi je zbytečné zmiňovat se o špatné zkušenosti s Drakkarem, poslední dobou jsem narazil i na „nové“ verze Bijan Men a Van Cleef Arpels pour Homme, naopak celkem zdařilá mi přijde nová verze Kourose (není to dokonalé, ale mohlo to dopadnout hůř). Proto mě zajímá, zda jste v posledních měsících/letech prodělali nějakou podobnou, ať už příjemnou či nepříjemnou, zkušenost… Díky :orange:

Stránka:  1 2 Další »
morricone2209 16.10.18 18:53

spíše negativní :-(
Abercrombie - Fierce z EL nina - já už tu vůni dokonce nepoznávám

Příspěvek upraven 26.10.18 v 12:54

MilanTr 17.10.18 15:42

Osmdesátky (a starší) byly po dlouhá léta mojí srdeční záležitostí, vlastnil jsem desítky vůní, Aramisem a Azzarem počínaje, Caronem pokračujíce a YSL konče. Teď už jen „dospotřebovávám“ stávající sbírku a nové kousky už nekupuji. Nedávno zakoupený aktuální Caron Yatagan a Le3 Homme byl obratem vrácen zpět, zcela jiné vůně. Černý Van Cleef & Arpels pour Homme, zakoupen před pár měsíci, opět vrácen, zcela jiná vůně. Guy Laroche Drakkar Noire nemá smysl komentovat, to nemá s reformulací nic společného. Ted Lapidus pour Homme to samé, opětovně jsem ho po odzkoušení již nekupoval. Naopak stále dobré mi přijdou věci od Aramise, Azzara, Loewe Esencia a Pour Homme, Tsar od Van Cleef & Arpels, Red for Men od Giorgio Beverly Hills, Knize Ten, Houbigant apod. Quorum je stále ještě nositelné, i zde mám však pocit, že se opět reformulovalo. Bylo by to na dlouhé psaní, ale obecně mohu sám za sebe říci, že je rok od roku stále těžší a těžší sehnat nezprzněné a „čichatelné“ osmdesátky.

Příspěvek upraven 25.10.18 v 17:00

FlirtBoy 17.10.18 16:17

„obecně mohu sám za sebe říci, že je rok od roku stále těžší a těžší sehnat nezprzněné a „čichatelné“ osmdesátky“

bohužel mám podobný názor, a ač se snažím taktéž nahrazovat aktuální produkcí, právě proto se ptám…s Loewe i Tsarem souhlasím, Quorum mi připadá taky pořád relativně stejné, ale pokud ho na sebe nenastříkám „kýbl“, výdrž za moc nestojí…zatím jsem nezaregistroval problém s Lapidusem, což může být tím, že mám zásobu asi 3 tester flakonů koupených před několika lety, v jejichž případě je projekce i výdrž monstrózní…kaž­dopádně díky za tipy

MilanTr 17.10.18 17:01

„@FlirtBoy“ V předchozím příspěvku jsem ještě zapomněl uvést Oscara de la Renta Pour Lui, to pro mě bylo opravdu velké zklamání.

Příspěvek upraven 25.10.18 v 16:59

MilanTr 21.10.18 08:42

Pro milovníky vůní let osmdesátých níže uvádím dvě novinky, a to reedici Rochas Moustache a stále sehnatelnou Loewe Esencia, nyní však ve verzi EdP. Moustache jsem včera zaregistroval na letišti v německém Hannoveru, cena za 75ml = 45€, 125ml = 60€. Loewe Esencia EdP je limitovaná edice, cena za 100ml = 155€.

Rochas Moustache 2018 (EdP)
https://www.parfumo.de/…au_de_Parfum

Loewe Esencia (EdP)
https://www.parfumo.de/…au_de_Parfum

FlirtBoy 21.10.18 09:08

díky za tipy, to vypadá zajímavě, snad dorazí i do ČR za nějakou normální cenu (původní Moustache jsem měl a mám někde ještě tu novější verzi v matném hranatém flakonu, Esencia taktéž patří ke stálicím na mé poličce, u té parfémové verze bych se snad jen trochu bál, aby to nebyla klasická EdT, do které někdo napumpoval koňskou dávku cedru :) )…a snad to nebude podobný případ jako parfémovaná verze D&GpH, já byl popravdě trochu zklamán výdrží u parfémové verze Dolce Gabbana pour Homme Intenso

MilanTr 21.10.18 09:37

„@FlirtBoy“ :palec:

FlirtBoy 31.10.18 20:07

přidám čerstvou zkušenost s Boucheron pour Homme EdP:

starší verze (flakon cca z r. 2013): výrazný citrus, drydown ve stylu Jazzu/Tsaru, projekce silná, výdrž (1 střik) 12-14h
novější verze (flakon koupený letos, jiný font písmen na flakonu/výrobce: Interparfums): citrus tam je taky, ale překvapivě ten začátek působí daleko víc „oldschoolově“ než ta starší verze (ke které člověk mohl přičichnout naslepo a hned věděl, že je někde na přelomu 80./90. let). Tahle novější je něco ve stylu Chanelu pH nebo Eau Sauvage (ne identická, jen vyznění), a chápu konečně i recenze na fragrantice, které jej přirovnávají k Cerruti 1881, ta podoba tam je, hlavně po rozležení, celkově působí mnohem „krotčeji“ (v pozitivním slova smyslu)…výdrž (3 střiky) 8-10 hodin, projekce střední.

Finální verdikt: rozdíl tam je, taky je dost znatelný, naštěstí ale nejde o případ, kdy by ta reformulace vůni totálně pohřbila…

Když už jsem u toho, zeptám se, zda tu někdo náhodou nemá zkušenost s novějšími flakony pánské CK Obsession (z dostupných recenzí mi nevyplývá, že by to byla nutně katastrofa a mám i před časem koupenou vodu po holení, která hravě zvládá vonět i po pěti-šesti hodinách)

FlirtBoy 08.11.18 10:18

Edit: ještě k tomu Rochasu Moustache…až teď jsem si všiml, že jsou dokonce dva - kromě EdP ještě i Moustache Original 1949

https://www.fragrantica.com/…m-11557.html

P. S. přidávám pozitivní zkušenost s Armani Eau pour Homme (2013), která má, alespoň na mé kůži, k originálu z r. 1984 velmi blízko a výdrž je obdobná (cca 6-8 hodin)

Chandler 08.11.18 14:45

Mohu potvrdit, že povedené reformulace jsou u Aramisu (prakticky celá řada je v docela zachovalém stavu, kromě klasiky Aramis for men, který je pro mě v reformulaci nenositelný).

Také Giorgio Beverly Hills (Giorgio i Red) jsou na tom dobře.

Lapidus pour homme mám v dárkovém setu a přijde mi dost dobrý. Někde se tady řešilo, že toaletky prodávané v sadách jsou z nějakého nevysvětlitelného důvodu lepší, než samostatně prodávané a Lapidus byl uváděn jako zářný příklad tohoto jevu.

Velmi dobře na tom byl cca do roku 2012 i Caron. Ale jak správně píšete poslední reformulace stojí za prd.

Při poslední reformulaci si podle mne polepšili Cartier Santos a Lagerfeld classic. Sice z hlediska vůně jde spíše jen o jakési reminiscence, ale jsou pro mě nositelné (na rozdíl od mnoha jiných „reformulací“).

Podle mého názoru docela dobře dopadly i reformulace Dunhill for men (1935) a Dunhill Edition.

Také Lauder for men dopadl celkem dobře.

Další celkem povedená reformulace je Maxims pour Homme.

Špatný není ani Oscar de la Renta Oscar for Men.

Docela dobře jsou na tom taky reformulace od D´Orsay.

Nakonec i YSL Pour Homme (včetně Haute Concentration) si nevede po reformulaci úplně špatně, stejně jako Rive Gauche pour homme.

Teď mám na cestě nejnovější testery Guerlain Habit Rouge a Vetiver, tak jsem zvědav.

Dolce Gabbana pour homme je k poznání až do made in germany verze. Jakmile vzali výrobu do ruky Angláni, nestojí tahle klasika skoro za řeč. O Drakkarovi snad ani radši psát nebudu. :-(

Nicméně pořád podle mě pořád platí, že pokud má někdo nějaké velmi oblíbené 80-tky, pak jediná cesta, jak si je skutečně užít, je číhat na ebay na vintage verze za rozumnou cenu. Chce to ale trpělivost a výsledek je nejistý.

FlirtBoy 08.11.18 16:13
@Chandler píše:
Někde se tady řešilo, že toaletky prodávané v sadách jsou z nějakého nevysvětlitelného důvodu lepší, než samostatně prodávané a Lapidus byl uváděn jako zářný příklad tohoto jevu.

tohle, řekl bych, souvisí s tím, že ty sady se nekupují tak moc často jako jednotlivé toaletní vody, tudíž trvá déle, než se vyprodají, a tak se leckde ještě povalují ty „starší“ verze…

Habit Rouge EdT jsem si vyzvedl předevčírem a za sebe jsem spokojen, byť jsem se bál, že za tu cenu to nebude žádná velká hitparáda…mám starou AS a vůně je dost podobná, výdrž nic zvláštního, ale jako skinscent voní moc hezky 10 i víc hodin…s těmi YSL souhlasím (pokud máš na mysli ty verze La Collection v hranatých flakonech), stejně jako si nemůžu stěžovat na vůně od D´Orsay ani na Lauder for Men.
Neshodneme se úplně v názoru na reformulaci Dunhill for Men, ačkoliv tady je otázka, co je považováno za originál a co za reformulaci, pamatuju si, že jsi mi dával vyzkoušet nějakou opravdu „vintage“ verzi a v té jsem dost cítil hřebíček, který jsem v žádné z novějších verzí výrazněji nezaznamenal…pokud jde o ty novější verze (viz foto), tak tam hraje rozdíl místo výroby, Made in Germany je ok, Made in USA je citrusová voda s lehkých nádechem původní vůně a s mnohem slabší výdrží…na léto fajn, ale jinak nevím nevím

Chandler 08.11.18 16:59

Dunhill for men vintage je samozřejmě o dost lepší, než reformulace. Myslel jsem tím jen to, že existují reformulace, které jsou únosné a reformulace, které jsou zničující. :-)

Dunhill for men mám ve 4 verzích.

Úplně totál vintage snad z třicátých let (ta je super, ale to stáří samozřejmě nemůže zůstat úplně bez následků).

Pak mám klasickou verzi někde z 80-tých let (tahle je označována jako vintage a je podle plně srovnatelná s totál vintage).

Následuje Made in germany EDC. Ta je výborná, i když jí zřejmě něco chybí (nejspíš ten hřebíček).

Poslední verzi mám Made in U.S.A. (tuším) a ta je v EDT. Tahle toaletka je taky fajn, i když je nejdále od původní vůně, avšak ne zas tak daleko, aby člověk nepoznal, že jde o tuto vůni. U téhle verze se znovu objevil ve složení oakmoss.

Kromě uvedených verzí existují samozřejmě ještě další. Ty jsem ale nezkoumal. :-)

Chandler 08.11.18 17:04
@FlirtBoy píše:
tohle, řekl bych, souvisí s tím, že ty sady se nekupují tak moc často jako jednotlivé toaletní vody, tudíž trvá déle, než se vyprodají, a tak se leckde ještě povalují ty „starší“ verze…

To je docela pravděpodobná teorie. Sady leží, zatímco samostatné toaletky se vyprodávají. Obdobně by to mohlo platit pro 30ml balení, které vycházejí cenově vždy nejhůře. A taky, že jo. Teď si vzpomínám, že jsem relativně nedávno koupil v elninu 30ml Quorum, které mělo copyright s odkazem na rok 1993. :-) To samé se mi stalo u 30ml balení Zina, kde jsem dostal vintage verzi (to bylo myslím pro změnu v Notinu).

Otavak 08.11.18 17:32

U Quora se mi to stalo také a taktéž na El ninu. Před 2 lety jsem tam kupoval 50 ml balení a také přišlo s copy 1993 a vůně byla naprosto super :palec: Mé nadšení neznalo mezí, tak jsem hned druhý den objednal 100 ml do zásoby a ejhle, vůně byla jiná. Řekl bych taková vodnatá a s menší vydrží. Copyright na krabičce byl už 2011 :-( Prázdný flakonek toho 50 ml balení jsem si nechal a čas od času k němu přičichnu.. No krása!
Jinak třeba současná verze Antaea se mi nezdá vůbec špatná. Dostávám z ní pohodlně 10+ hod. dlouhověkosti se slušnou projekcí. I vůně samotná je taková plná. Pravda, vintage jsem nepoznal, ale ta současná mi fakt vyhovuje. Nosím ji rád.Hlavně teď od podzimu do jara.
A nevíte prosím vás jak si vede současná formulace Polo Green? Máte někdo osobní zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek