Regenerace čichu

Jirka84 30.4.18 14:28

Regenerace čichu

Toto téma jsem zde nenašel (pokud jsem hledal špatně, předem děkuji za nasměrování ;-) ).

Za posledních několik let jsem snad neměl jediný den, kdy bych dal svému nosu „voraz“. Většinou mu ale dávám zabrat mnohem více - jedna vůně ráno, odpoledne změna vůně a večer (někdy i během dne) testování dalších a dalších vůní (na papírek, na zápěstí, na manželku atd…). Někdy si připadám jak magor a mám pocit, že musím během chvilky aspoň na chvíli ucítit všechny moje nejoblíbenější parfémy :lol: :think: . Myslím, že i nos ale potřebuje jednou za čas prostor pro regeneraci. Včera jsem si poprvé dal cílenou pauzu a pokud nepočítám syntetický sajrajt, co jsem cítil z jedné paní ráno v MHD, držím to doteď (i když to fakt není jednoduchý a už asi vím, co zažívají alkoholici na odvykačce 8-) ). Nevím ale, jak dlouho je to nutné (pokud vůbec je to nutné) držet dále, aby to mělo nějaký smysl…

Dáváte si čas od času parfémový celibát? Pokud ano, jak dlouho? Vnímáte pak vůně intenzivněji?

Předem díky všem za jakoukoli zkušenost či radu :mavam: ;-)

Jirka84 9.10.19 15:55

Tak letos první celibát, zatím držím třetí den… Loni jsem vydržel 2 dny a vím, že to stálo za to, i když jsem ho od té doby ještě nezopakoval… :think: 8-)

Medojedka 9.10.19 16:08

@Jirka84 Nevím, jestli se jedná o regeneraci, ale velice zostřuje čich půst, po 3 dnech cítím i to, co nechci. Umělci používají půst pro zostření vjemů.
Jinak pobyt v čistém prostředí - na horách, u moře. Také u sportovců při fyzické zátěží probíhá lépe a rychleji regenerace sliznic.

alibi 9.10.19 16:56

@Jirka84 myslím, že pokud nemáš potřebu parfémového půstu, tak si ho programově dávat nemusíš ;) jenom používání jedné vůně pořád dokola může způsobit, že už ji přestaneš vnímat. pak je na místě odpočinek od té konkrétní vůně.

ale za mě - občas je fajn, vyjít si do přírody a vůni lesů, polí a luk nepřebíjet parfémem :D

Váš příspěvek