RENOVALITY - Kosmetické oleje

Makulenka 11.9.18 08:57

RENOVALITY - Kosmetické oleje

Zdravím, chtěla bych se zeptat - a prodiskutovat vaše zkušenosti s přírodními oleji české značky Renovality :kytka:
Osobně se mi ta myšlenka přírodní a biokosmetiky bez čehokoliv zbytečného přidaného líbí, takže jsem si postupně koupila už 4 lahvičky, výsledek ale nemám úplně jednoznačný.
Kolem očí používám Hyaluronové sérum - to si myslím, že je super.
Místo krému na pleť jsem si pořídila Šípkový olej - a tady si právě nejsem úplně jistá - poslední dobou se mi začaly hodně dělat pupínky a hlavně takové ty „vnitřní“ boláky. Zkusila jsem vyměnit pleťovou vodu (pořídila jsem na doporučení ze zdejších diskuzí Weleda), ale reakce pořád stejné, čili mám opravdu podezření na ten olej. Proto jsem ho poslední 2 dny zkusila vyměnit za Arganový a zkouším, co to udělá. Doufám, že to pomůže a nebudu muset zase měnit značku :think:
Jinak cíleně na ty pupínky dávám Tea Tree olejíček.
Jinak mám pleť spíše suchou…

Blaninek 14.9.18 10:02

@Makulenka Po jejich produktech už delší dobu pokukuju, ale zatím jsem si od nich ještě nic nepořídila. Mám mandlový olejíček od Weledy a Saloos a z těchto dvou musím pochválit spíše Saloos. Na ty pupínky bych vyzkoušela od Mediku SOS proti akné které tady holky dost chválí.

Makulenka 17.9.18 09:16

Po týdenním zkoušení arganového oleje (místo toho šípkového) musím říct, že se pleť dost zlepšila…

CathB 2.11.18 13:21

Osobně už mám od nich vyzkoušeno asi milion věcí a mám jich tu ještě další mrak.

Za sebe mám otestováno:

• Šípkový olej
  • Moringový olej
  • Okurkový olej
  • Renohair
  • Šalvěj
  • Levanduli
  • Malinu
  • Hyaluronové sérum
  • Opuncii
  • Choco balzám
  • Baby balzám
  • Tea Tree
  • WrinkO

A mraky dalších.

Zatím se mi ani u jednoho oleje nestalo, že by mi nesedl. Naopak všechno mi sedlo hned na první dobrou. Zásobuju oleji i mámu, sestru i kamarádky. Všechny si to taky moc chválí. Jen tedy v jednom případě mám info, že moringa u kamarádky vyvolala alergii. Může se to stát. Silice v oleji jsou silné (i když jsou přírodní) a jedná se o hodně exotický strom. Proto je někdy lepší to zkusit nejprve na ruce, zda vám to bude po všech stránkách vyhovovat.

Jinak s výrobci se znám i osobně a musím říct, že na všem co vyrábí si dávají fakt ohromně záležet. Pokud váháte, určitě do toho běžte. I kdyby to mělo být něco úplně obyč (jako třeba argan nebo jojoba).

Jinak podotýkám, že mám docela suchou pleť a strašně dlouho jsem hledala něco, co mi pomůže ji dostat alespoň trochu do pořádku. Za 2 roky používání olejů bych se ke krémům už jen tak nevrátila.

Váš příspěvek