Reportáž o ľudskej vynaliezavosti

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

ankaj 13.07.10 22:08

Reportáž o ľudskej vynaliezavosti

Je leto, prázdniny sa rozbehli, študenti brigádychtiví sa chytajú akejkoľvek príležitosti, ako si - v tejto dobe krízy - zarobiť nejaké tie „chechtáčiky ".
No a zase podnikatelia, alebo skôr podnikavci, vymýšlajú nové variácie na tému - ako oblbnúť svojho blížneho a vytiahnuť z neho nejké to "euríčko“.
Dnes dopoludnia som čakala na námestí… na manžela. Nechodil - ba ani dovolať sa mu nedalo - nedvíhal mobil. Ale mala som mu zavolať - tak som sa ponevierala po námestí a občas týrala mobil. Upútala som pozornosť mladého muža - (no, nerobím si ilúzie, nie svojím zjavom, ale vytipoval ma ako vhodnú obeť) - prosím Vás, Vy ste odtiaľto? A ja - naivná, že potrebuje poradiť - prisvedčím, že áno. A už spustil - dobrý deň, ja som…predstavil sa, podal mi ruku - a že:- nakupujete v hypermarketoch - Tesco, Kaufland, a podobne? Robíme prieskum, viete, uvádzame ne trh nové výrobky…so špeciálnymi cenami. Rapotal naučený text - a ja som bola trochu zvedavá, čo z toho vylezie… Naraz kdesi z nenápadnej tašky na pleci vytiahol voňavky v spray-i - a vraj - je to nová značka, už ani neviem od akej firmy, francúzskej, samozrejme - a vyskúšajte,– aký ste typ, romantický alebo energický?…bla, bla, bla… A už som mala na jednom i druhom zápästí nastrieknutú vzorku…a pánsku vôňu vyskúšam ja - a dám Vám ovoňať… akú cenu by ste si predstavovali - my navrhujeme- 80 €. Zatmelo sa mi pred očami a habkám - to je snáď predsa priveľa. Tak koľko - povedzte si - neviem, strelila som od boku - 30? (mala som na mysli 10, ale aby som neurazila..) - a ktorá sa Vám viacej pozdáva ? Naverímboha som označila pravú ruku. -No vidíte - A MY VÁM DÁME TENTO PARFÉM AKO DARČEK !
A ja na to nevinne - zadarmo? A už uvažujem ako zdvorilo povedať, že ani zadarmo ho nechcem… - no a vo vašej domácnosti je viacej pánov alebo dám? - Nuž, keď Vás to zaujíma - viacej mužov. -Tak vám dáme ešte túto pánsku vôňu - za 20 euro. Je to mimoriadna akcia, výhodné - tú prvú dostanete ako darček a tú druhú iba za 20€ - a vyťahuje z tašky dve nové krabičky s „voňavkami“ …

• Ale ja nemám potrebu kupovať nijaké vône, sama ich mám toľko, že by som mohla predávať!
  • Tak ako darček pre niekoho - skúšal to znova. (No, môjtysvete, komu by som mohla
    darovať taký smrad, takého nepriateľa našťastie nemám) - ale to som už nepovedala, len som kategoricky odmietla.
    Mládenec sa zdvorilo rozlúčil - podal mi ruku (vlastne aj na úvod to urobil - ako ich to v tom kurze zrejme učili) - a išiel to skúšať na niekom inom.
    Ja som si opäť pričuchla k ruke - a „vôňa“ sa rozvinula so skutočne otrasného kalibru. Našťastie som na námestí zamierila k fontánke s pitnou vodou - a tam som si ruky dôkladne poumývala.
    A poobede som sa znovu tárala po meste - mám dovolenku, tak prečo nie - a nesmelo ma oslovila mladá slečna - s taškou na pleci - prosím Vás, vy ste odtiaľto? - Nie - odvetila som - a kým stihla zareagovať - ponáhľala som sa preč. (Nech oblbuje niekoho iného)
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

RainyWeather 14.07.10 08:53

Pěkné :) Mám podobný zážitek. I když jsem o parfémech a o Arome tehdy neměla ponětí, také jsem naštěsí vyvázla bez újmy. Styl: „Máme tady nové luxusní :!: vůně. Každá stojí 800 Kč, my vám je dnes nabízíme za 400“. „Ne děkuji, nemám v plánu kupovat vůni“. „Dobře, nevadí. A mohu se jen tak mezi námi zeptat, která se vám líbí víc“. „Ta na pravé ruce“. Přikrčí se a šeptá: „Tak víte co, když to na mě neřeknete, nechám vám jí za 200“. Nesnáším tyhle marketingové kecy, navíc když je to tak průhledné. S díky jsem se otočila a šla. Naštvaná, jak si může myslet, že jsem tak blbá…

Dělat bych to nemohla a je mi líto těch lidí, co se na to chytí, třeba jen proto, že jim přijde neslušné několikrát za sebou odmítnout, nebo těm, co se v daných produktech neorientují :?

marge 14.07.10 09:14

V Praze teď probíhá celkem slušná masáž podobných brigádníků. Spolubydlícímu strkali do ruky parfémy a krémy zadarmo, on nejdřív, že nic nechce. Pořád mu to strkali do rukou a opakovali, že je to zadarmo, že to má od nich jako dárek… Tak řekl OK, pobral, co mu dávali a začal odcházet :lol: . Což je dost překvapilo, prý za ním vystartovali, že ne, že to není úplně zadarmo, že si musí koupit nějakou další toaletku za 800 a pak to bude mít zadarmo. Asi je dobře vyděsil.

Na mě to zkoušeli asi 8 let zpátky a ještě byla ženská naštvaná, že jsem jí odmítla. Teď, když je někde vidím, nasazuji nepříjemný pohled.. Už mě neoslovujou.

Myskamauska 14.07.10 09:53

V Tescu se mě to stalo několikrát a dokonce za mnou jednou vlezli i domů,do druhého patra a nutili mě to mezi dveřmi. :speechless:

Marianna 15.07.10 14:57

Jj, taky už mě to potkalo. Bavila jsem se v duchu na účet slečny vnucovatelky a ona si můj (poťouchlý) úsměv vyložila jako zájem a radost! Dobrá byla věta: Támhle se na mě dívá můj šéf, tak mě prosím vás nechte aspoň vykecat. :speechless:

Hailstone 15.07.10 20:06

Asi jsou to smrady, ale já byla strašně překvapená před TESCEM, protože jindy to tam šíleně páchne a najednou jsem cítila vůni. Rozhlížela jsem se , hlava mi lítala, čichala jsem i k sobě.
Už jsem přemýšlela, že napíšu sem, co mě parfémově překvapilo…několik vonících lidí po ránu..A když jsem přišla blíž, zjistila jsem, že tam postává několik prodejců a šplíchají po lidech vůně, které měli v kabelích.
Pravděpodobně jsem jim nepřipadala jako vhodná oběť..nechali mě v klidu projít.. :D

Gita 16.07.10 11:10

Také jsem byla „poctěna“ u Kauflandu dealerkou. Utíkala ke mě až k autu :roll: a nabízela něco v růžovém provedení ve skleněné vialce… Prý to běžně stojí 1500 Kč :lol: Tak jsem odpověděla, že tohle bych zaplatila za 50ml Dior… Ona, že je to stejná kvalita… No comment… Vonělo to, jako vodou propláchnutý flakon od živých květů…

barbucha 16.07.10 21:18

Mě to rozčiluje…prej běžná cena! A kde, smím-li se optat?

Dobrej nápad, s tím popadnutím dárků zadarmo …děkuji pěkně… :lol:

Gita 16.07.10 22:25
barbucha píše:
Mě to rozčiluje…prej běžná cena! A kde, smím-li se optat?Dobrej nápad, s tím popadnutím dárků zadarmo …děkuji pěkně… :lol:

Obávám se, že „běžnou cenou“ je myšlena parfumerie… Asi :conf: Je to hnus a ke všemu smrad… Jen lituji dobrodince, co se nechají nachytat…

Evian 24.07.10 21:42

Mě takhle drapli nedávno na benzince, pár ve středním věku a prý origoChanely, za 400 kč, pak za 200 kč...... :speechless: jsem musela na ně rázně, byli až neskutečně vlezlí :smack:

Svatka 16.08.10 22:20
barbucha píše:
Mě to rozčiluje…prej běžná cena! A kde, smím-li se optat?Dobrej nápad, s tím popadnutím dárků zadarmo …děkuji pěkně… :lol:

Tohle provedl jednou můj muž v Tescu. Už toho měl plné zuby. Pokaždé, když jsme tam byli na nákupu, tak to dáma vystřelila proti naloženému vozíku: Máme tu pro vás parfém zadarmo.
No a tak ten můj to drapl a řekl: Dík! Dáma za náma běžela, ten můj se mohl uchechtat (samože jí to vrátil). Od té doby si nás asi pamatuje a nevyráží s lahvičkou v ústraty.

derad 04.09.10 10:08
svatka píše: ..dáma vystřelila proti naloženému vozíku: Máme tu pro vás parfém zadarmo.
No a tak ten můj to drapl a řekl: Dík! Dáma za náma běžela, ten můj se mohl uchechtat (samože jí to vrátil).
:lol:
manolia 05.09.10 16:07

Dnes v Hypernově číhali, prý sbíráme názory, no radši ho nechtějte vědět :whistle: obcházím je velkým obloukem, ale vzít zadarmo a jít je moc dobrý nápad, jen už pro ten jejich výraz......

haifa 20.09.10 21:24

Jojo u nás v Tescu ihned naproti našemu krámu se špeky postavili brigádniky s parfémy a je to vám takový smrad :speechless: , že to se nedá za 11 hodinovou směnu vydržet .

Hrůza

jerry 20.09.10 21:28
haifa píše:
Jojo u nás v Tescu ihned naproti našemu krámu se špeky postavili brigádniky s parfémy a je to vám takový smrad :speechless: , že to se nedá za 11 hodinovou směnu vydržet .Hrůza

Kdybych nevěděla, kde prodáváš, tak bych to tipla na řeznictví :lol: :lol: :lol:

Kouzelný překlep…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině
Přidat nové téma

Reklama

Návštěvy uživatelů

Hailstone , 14.08.17 13:52
Romana2 , 17.02.17 16:07
Brach , 17.10.16 09:51
Al , 21.09.16 18:03