Šampon - jaký používáte?

Stránka:  « Předchozí 1 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Frankie 31.10.18 13:15

Nyní používám tento Avon (šampón):

Mirika 12.12.18 12:09

Používate některá tuhý šampon? Doporučila mi ho kadeřnice, že prý i dlouho vydrží, ale jsou pěkně drahé. Tak mě zajímá názor

EmmaLark 13.12.18 16:25

Z tuhých jsem měla dvakrát Ponio (stojí okolo stovky), Navia (taky okolo stovky), od Lili-En Homemade Cosmetics (150,– velká bábovička), teď mám Alverde (120,–), Lush (250,–). Určitě záleží na tom, jaký máš, ale mi vždycky vydržely jako 250ml šampon. Kupuju kvůli Zero Waste životnímu stylu. Bacha na tuhý šampon X tuhé mýdlo na vlasy (musí mít kyselý oplach na vyrovnání Ph - to mi nevyhovuje, měla jsem Caltha a pak ještě dva, jeden z Fleru a jeden přes swap v našem městě).

phulosoraptorka 13.12.18 23:25
@EmmaLark píše:
Z tuhých jsem měla dvakrát Ponio (stojí okolo stovky), Navia (taky okolo stovky), od Lili-En Homemade Cosmetics (150,– velká bábovička), teď mám Alverde (120,–), Lush (250,–). Určitě záleží na tom, jaký máš, ale mi vždycky vydržely jako 250ml šampon. Kupuju kvůli Zero Waste životnímu stylu. Bacha na tuhý šampon X tuhé mýdlo na vlasy (musí mít kyselý oplach na vyrovnání Ph - to mi nevyhovuje, měla jsem Caltha a pak ještě dva, jeden z Fleru a jeden přes swap v našem městě).

A šla by na ně napsat nějaká krátká recenze? Já mám malou koupelnu a tak mi ty tuhé vyhovují skladností.

EmmaLark 17.12.18 13:34

Začnu od toho nejlepšího a půjdu k nejhoršímu:

MSM Lili-En Homemade Cosmetics - bábovička vydrží opravdu dlouho, takže si stačí objednat menší velikost. Dá se použít na celé tělo včetně obličeje, takže je super na cestování. Vejde se do hlubší plechovky od Ponio. Manipulace s ním je trošku horší kvůli větší velikosti. Ale chce to cvik. Super pění, vlasy jsou nadejchaný, lesklý, nemastí se. Voní jemně, ale vůně nejde z vlasů cejtit po uschnutí. Vlasy jsem měla hezky pevný. Naprosto super.

Shikakai Lili-En Homemade Cosmetics - pění trošku méně, trochu hůř voní a má v sobě takové malinkaté částečky působící lehce jako peeling. Vlasy jsou zase hezky nadejchaný a nemastný. Paní moc doporučuju, je to nadšenkyně do přírodní kosmetiky a poradí šampon na váš typ vlasů a pokožky.

Ponio kopřiva - taky fajn šampuk, ale byl o dost menší než výše zmíněné dva. Malinko vysušoval, takže se spíš hodí na mastnou pokožku. Manipulace s ním byla easy, je to menší puk, se kterým se všude snadno dostanete. Vlasy se tak nemastily, ale občas mě po něm svědila hlava.

Alverde kokosový - je trošku větší, skvěle pění a je jemný k vlasům i k pokožce. Bohužel se mi po něm víc mastí vlasy. Nesvědí mě po něm pokožka. Dá se s ním krásně umýt celý tělo. Vůbec nevoní po kokosu. :-D Nevoní totiž nijak.

Alverde mandarinka a bazalka - vlasy jsem po něm neměla nic moc. Hned byly mastné, zplihlé, bez objemu. Hezky voní po mandarinkách a taky skvěle pění a dá se použít na mytí celého těla bez dráždění.

Lush New - nebyl to vyloženě propadák, ale obsahuje SLS. Měla jsem po něm hezké vlasy, nadýchané, lesklé, vůbec se mi nemastily. Má šíleně silnou vůni ze kterého se mi až někdy motala hlava. Když jsem si ho brala s sebou na cesty, tak po něm všechno moje oblečení vonělo. A to jsem ho měla uložený v plechovce od Lush. Cenově je dvakrát dražší než ostatní zmíněné. Plus to jejich poštovné mě taky štve.

Ponio zinek - jelikož trpím občas na svědění pokožky vlasů a na stroupky, koupila jsem si právě tento. Vyléčil mi vlasovou pokožku, žádné svědění se nekonalo, ale vlasy byly nemastné neslané. Zplihlé, bez objemu, hned mastné. Ta jeho vůně je šílená. Přijde mi, že takhle smrdí mokrá omítka. :-D Na vyléčení pokožky je úžasnej, ale krásné vlasy neudělá. Jo a hodně se rozmáčí i když jsem ho měla samozřejmě v suchu (nižší Ponio plechovka).

Navia vzácné dřevo - taky se hned rozmáčel a přišlo mi, že byl k ničemu. Vlasy mi skoro neodmastil, měla jsem je nehezké.

Toto byly šampuky. Mezi nimi vidím rozdíl. Líbí se mi jejich skladnost, bezobalovost (dodávají se v papíru) i to, že se na vlasy už nemusí nic dávat. Oproti tomu jsem měla i tuhé mýdla na vlasy a to byla katastrofa. Rozdíl mezi nimi téměř žádný. Nejsem chemik, takže nevím, jestli se vyjádřím úplně přesně, ale mají zásadité Ph, takže je pak třeba vyrovnat Ph pokožky kyselým oplachem (ibišek, jablečný ocet s vodou nebo citron s vodou). Ať jsem zkoušela tyto tři varianty, vždycky jsem měla mastné pramínky jako bych byla nějaký santusák. Jen občas vlasy vypadaly docela dobře, ale určitě ne skvěle. Neměly by se navíc používat pravidelně, protože narušují z dlouhodobého hlediska vlasy. Hodnoceno na jemných vlasech, které jsou nahoře nebarvené, konce mám blond. Rychleji se mi mastí a trpím na svědění hlavy. Jinak mám vlasy normální a zdravé.

EvulinkaH 17.12.18 19:23

@Mirika , Já mám zkušenost s Lushem (New, Karma Komba, Godiva)-všechny intenzivně voní, slušně pění i po lehkém přetření, všechny mi vyhovovaly/vyhovují. Pak jsem zkoušela Tigi a ten nic moc, stejně jako od Naturinky- kofeinový, mátový-po těch se mi rychle mastily vlasy.
Ještě mám v zásobě tuhé od Bomb Cosmetics, které vzhledově hodně připomínají ty z Lushe.

phulosoraptorka 19.12.18 23:27

Děkuji za recenzi, hlavně jsem ušetřila za ty tuháče od Alverde, když se mi potvrdilo, že jsou dost průměrné…

Petrisaneckaa 09.01.19 21:21

Jeeee, lidičky, vy vypadáte, že máte hodně zkušeností. Mohli byste mi poradit ohledně BIO šampónů? Dostala jsem na ně tip od kamarádky, říkala, že je to totálně nesrovnatelné oproti těm z normálních obchodů. Jenom je jich tam strašný výběr a taky cenový rozptyl… Nemáte někdo s některým z těchto https://www.alza.cz/…18866426.htm zkušenost? Budu ráda za jakoukoli odezvu :-)

Ingrid 09.01.19 23:57

Momentálně používám MATRIX pro blond vlasy a tak dobrý šampon jsem už dlouho neměla. Moje jemné vlasy jsou po něm pevnější, hladké, nezatížené a zdá se, že i vyživené.Mám vlasy přirozeně světlé, ale myslím, že i zesvětleném vlasům by udělal dobrou službu.

Magnolie1 10.01.19 08:24

Já nedám dopustit na šampony italské značky Insight, všechny, které jsem měla včetně doplňkové péče, byly pro mé vlasy super.

EvulinkaH 10.01.19 09:21

@Petrisaneckaa mám vyzkoušený Natura Siberica rakytníkový šampon na mnormální až mastné vlasy. Mám superjemné vlasy a byla jsem spokojená. Pěkně čistí, nevysušuje, dělá objem, nezjemňuje a nemastí vlasy. Líbí se mi na něm taky, že je hodně hustý.

EmmaLark 15.01.19 21:09

@Petrisaneckaa Bio z těchto imho není ani jeden. Pokud chceš opravdu NT složení u šamponů, koukej po Khádí, Urtekram, Ponio, Navia. Ty mě teď napadly, ale je jich samozřejmě víc.

kaatik 21.01.19 16:18

Já celkem trpim na lupy, takže mi nějaké normální šampony moc nevyhovují, navíc mám ještě spíš mastnější vlasy. Docela dobré zkušenosti mám s vichy dercos anti dandruff. Žádné svědění pokožky hlavy a mnohem účinnější než co jsem doposud používala. Taky trochu přidává na objemu.

Stránka:  « Předchozí 1 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Váš příspěvek