Šampon - jaký používáte?

Elvira 8.12.21 13:16

Teď používám asi rok tento: https://www.paulmitchell.cz/…ty/tea-tree/ Přímo Tea tree, je na barvené vlasy. A vegan. Sice je dražší, ale stačí použít málo.

jarkya 15.2.22 10:15

Přírodní šampon

Zdravím, doposud jsem používala dost obyčejné šampony, protože jsem s vlasy neměla žádné problémy. Ale poslední dobou se jejich kvalita hodně zhoršila a začaly mi i vypadávat. Chtěla bych přejít na nějaký přírodní šampon, abych vlasům trochu ulehčila. Je mi jasné, že si trochu připlatím ale s tím počítám. Nejlépe kdyby i pomohl s růstem vlasů a zastavil vypadávání, ale to bych asi chtěla moc. Máte nějaké doporučení na něco ozkoušeného?

@jarkya
Jo, jedině ayurvéda, Shikakai, Amla, anebo komplexní výrobek Eliah Sahil, nic víc přírodního neexistuje. Toto je opravdu pouze přírodní, a dělá přesně to, co popisuješ, podporuje růst, zastavuje vypadávání i šedivění, zcela zregeneruje pokožku hlavy, ale i obličej, ramena a dekolt zbaví podráždění a pupínků.
Používám to už asi 10 let, tady jsem to sepsala: https://frangipani.cz/…co-jo-co-ne/

Tady je popsaný i nějaký přírodní styling, moc toho není s opravdu přírodním složením: https://frangipani.cz/…y-a-styling/

annnaa 15.2.22 19:31

Ahoj všem, zajímalo by mě víc o tom, proč a jakou používáte přírodní kosmetiku (i vlasovou). Sdílím tak dotazník k mé DP a prosím o vyplnění. Předem moc děkuji. :pray: O výsledky se ráda podělím. https://www.survio.com/…6T4G5F4H7W7V

nikiska1 14.4.22 15:39

@jarkya Běžně používám šampon s kopřivou, který mi vlasy drží jakžtakž při životě. Obecně vám mohu doporučit i kofeinový šampon, nebo šampony z bylin jako máta, lípa, chmel apod. Teprve nedávno jsem zkoušela přírodní přímo na podporu růstu vlasů - https://www.vlasimo.cz/…rustu-vlasu/ a byla jsem příjemně překvapena, když mi vlasy nabyly ráno na objemu. Je tam hodně bylinek a účinných látek. Růst vlasů mám docela ok, ale pociťuji, že při používání tohoto šamponu rostou rychleji.

@nikiska1 Bežně používáš jakýkoliv šampon. Díky za doporučení. :pudl:

Danilejka 16.4.22 08:35

Přidám svojí troškou do mlýna :-)

Poslední dva roky jsem se natrápila. Nevím, čím to je, ale trpím na nadměrné pocení hlavy na zátylku se mi pak dělají bolavé krusty, hlava svědí a občas se objevily lupy.

Foukat, nefoukat, nic nepomáhalo.

Před pár týdny jsem už nešťastná pročítala diskuze a dopátrala se, že bych mohla mít seboreu.
Všemožné šampony můj problém jen zhoršovaly. Přesto, že jsem vybírala ty bez sulfátů a silikonů. A pak jsem se dočetla o tomhle malém zázraku z DM.

Proč je zázračný? Protože je to první šampon, který mi umyje pokožku hlavy a vlasy jsou po něm vláčné a lesklé bez toho, aniž bych musela používat kondicionér. Moje suché, nepoddajné roští je najednou jemné a poddajné, jako bonus.
To nejdůležitější je, že mě hlava už po dvou týdnech používání přestala svědět a stoupky se přestaly tvořit.

Šampon je bez vůně, příjemně pění, přesto používám na dvakrát. Poprvé umyju, spláchnu, proces opakuji. A vážně, vlasy se po něm hezky rozčešou i bez kondicionéru.
Svůj svatý grál už jsem našla, tak jen doufám, že se nepřestane prodávat.

Hermesfan 16.4.22 08:46

Poraďte niečo na rozlietané zelektrizované vlasy, ktorým nepomáha ani kondicionér, ani tužidlo, vlasový olej či lak na vlasy.

Marusia 16.4.22 08:47

@Danilejka , mám taký istý problém ako ty, tak vyskúšam aj tento šampón. :rose:

Přeju, aby vám to vydrželo, ale myslím, že nevydrží, bohužel. Jakýkoliv tekutý šampon obsahuje konzervanty a gely, které způsobují ty problémy, co popisujes, podobné seborhoie. A všude tam, kde šampon teče, nejen vzadu pod vlasy, ale taky záda, prsa, boky obličeje, pod bradou… Taky jsem tím trpěla a změna šamponu vždycky pomohla jen dočasně. Asi nejlepší z tekutých byl Urtekram. Asi 8 let používám Ayurvedu -szchou - a nejen, že se mi vyléčily všechny ty pupínky a podráždění všude na těle, ale má to i jiné benefity, jako kvalita vlásu, dobarveni sedivejicuch a tak.

@Hermesfan Bezbarvá henna. Ona obalí povrch vlásu vrstvou, která vyrobí úplně jinou kvalitu vlasů.

Hermesfan 16.4.22 11:49

@frangipani_romana

Dík, vyskúšam určite.

lilithc 16.4.22 15:29

@frangipani_romana @Hermesfan S hennou mám teda úplně jiné zkušenosti.Tedy až v posledních letech kdy mi vlasy začaly hodně šedivět.Dříve jsem hennu občas použila na ozdravění vlasů ale naposledy jsem si po použití vyrobila z vlasů seno.Henna ty suché vlasy vysuší ještě více.Ale třeba mám tu zkušenost jen já.

Hermesfan 16.4.22 16:07

@lilithc

už som gúglila, to je henna neutre, celkom iný pôvod ako klasická farebná henna. Ale ja mám tiež sivé vlasy, tak fifty fifty krásny prirodzený melír a nechcem ho farbiť. Tak neviem lebo referencie uvádzajú že neutre farbí sivé vlasy dožlta (slamová žltá)

lilithc 16.4.22 16:38

@Hermesfan Už je to delší doba co jsem to naposledy s hennou zkoušela,tak nevím co to bylo za značku,ale ta nebarvila.Vím,že jsem ji nedávno viděla v naší drogerii,tak až tam příští týden půjdu tak se podívám.Třeba by stálo zato vyzkoušet na pramenu vlasů.

Stránka:  « Předchozí 1 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další »
Váš příspěvek