šarm, pražský, brněnský ... ?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
blackdakini 18.8.09 09:22
:D :D :D

To sedne (na mnohé Pražandy určitě)!

evixx 18.8.09 09:30

… tady u nás ve Zlíně, mě vždycky překvapovala, asi dík studijním oborům, absence typické „VŠ bohémy“, … vysokoškolský klub se tvářil jako koktejlová diskotéka plná „starých mladých“ … ale vidím určité zlepšení 8)

barbucha 18.8.09 10:38

Řekla bych, že my v Praze, až na pár mocně vystajlovaných blondýn, jsme takové ležérnější…čím blíž (s prominutím) k Východu, tím se tetiny víc snaží o tzv. ženský vzhled…sukýnky, šatičky…
Trávívala jsem prázdniny u kroměřížské babičky, a neexistovalo, vzít si „do města“ kalhoty - na rozdíl od Václaváku, kde byly džíny povinné :wink:

O Slovenkách ani nemluvě - ale musím říct (což potvrzuje moji úvahu o Východu), že jsou ještě notně pozadu třeba za Ukrajinkama: naši mladí žili dva roky v Kyjevě, a za mých návštěv jsem vždycky fascinovaně zírala, jak se místní pěknice broděj po kolena v rozbředlým sněhu, na rozmláceným chodníku - ovšem v minisukni, výstřihem až na pupek a na velmi vysokých jehlách…

• Citovat
  • Nahlásit
Kerze 18.8.09 11:18

To potvrzuju - pro Brňačky je typické to, co tady stále popisuje Ada - solárková, vystajlovaná hawaj s dlouhými umělými nehty, vyžehlenými vlasy buď vyřvaně blond nebo úplně černé (často blond melír), nápadný make up a vždy podpatky.
Je to dáno tím, že tam ženským jde především o to urvat chlapa, který by je živil. Brno je velmi konzervativní a minimálně poznamenáno stěhováním za prací. Zachovává nejvíce klasický model rodiny, že muž živí a žena pečuje o děti a domácnost. Chlapi tyhle typy hodně rádi. :D

Aby nedošlo k nedorozumění - všechny ženy chtějí muže, který je uživí, ale třeba ty v Praze, to berou jako pojistku pro rozvoj vlastních možností, jsou více feministicky založené.Tak to alespoň vidím já. :D

Violette 18.8.09 11:42

No nevím, sice občas takové vystajlované typy v Brně potkávám, ale v mém širokém okolí příbuzných, kamarádek a známých se nenachází ani jedna. Ono to s námi nebude až tak hrozné. Já mám pocit, že nejvíc ten vystajlovaný outlook vyznávají náctileté. Toho si všímám v MHD. Nastoupí, stoupne si tak, aby ji všichni viděli, a sleduje, jestli si ji všichni prohlíží, jak je úžasná a in.

janamarie 18.8.09 11:56

No to mě zase překvapuje, že se tento typ chlapům líbí, pohybuju se převážně mužském prostředí, ale neznám nikoho komu by se líbil. Jak vidí někoho s dlouhýma umělýma nehtama, obarvené vlasy na havraní černou (vypadá to jako kdyby dotyčné spadl na hlavu kbelík s barvou) a na oblečení hooodně moc nápisů značek tak se sice otočí, ale hrůzou.

Luna 18.8.09 12:03
Kerze píše:
To potvrzuju - pro Brňačky je typické to, co tady stále popisuje Ada - solárková, vystajlovaná hawaj s dlouhými umělými nehty, vyžehlenými vlasy buď vyřvaně blond nebo úplně černé (často blond melír), nápadný make up a vždy podpatky.
Je to dáno tím, že tam ženským jde především o to urvat chlapa, který by je živil. Brno je velmi konzervativní a minimálně poznamenáno stěhováním za prací. Zachovává nejvíce klasický model rodiny, že muž živí a žena pečuje o děti a domácnost. Chlapi tyhle typy hodně rádi. :DAby nedošlo k nedorozumění - všechny ženy chtějí muže, který je uživí, ale třeba ty v Praze, to berou jako pojistku pro rozvoj vlastních možností, jsou více feministicky založené.Tak to alespoň vidím já. :D

No chtěla jsem se urazit, páč to co tadyk Kerze hrne, mně prve přišlo jak pěkný békoviny, ale jak se tak zamyslím, tak je to vlastně pravda. Brno je trošku takové konzervativní a více domácké než ostatní města. Přijde mi, že se tam každej zná a celý mně to tady přijde jak taková „šolichačka“ mezi uzavřenými skupinami lidí. No ale za těch sto let co tu žiju jsem si tak nějak zvykla…Do Prahy se nechci přestěhovat už z toho důvodu, abych měla kam jezdit „do velkoměsta“. Pražáci už nemají kam jinam v rámci republiky jet, leda tak na „lont“ (česky venkov) :D

A další věc je ta, že ať se vydám kamkoli mimo Brno, okamžitě mě každý identifikuje a má z mojí mluvy neskutečné kino…a to se snažím mluvit spisovně :lol: :lol: :lol:

evixx 18.8.09 12:09

… mně Brno tak hrozné nepřijde, ale asi právě z důvodu, že s přesně takovýma slečinkama se u nás roztrhl pytel … vlasně kabelča …

barbucha 18.8.09 12:16

Kerze, vidím to velmi podobně :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
Kerze 18.8.09 13:39
evixx píše: … mně Brno tak hrozné nepřijde, ale asi právě z důvodu, že s přesně takovýma slečinkama se u nás roztrhl pytel … vlasně kabelča …

Já myslím, že jsou všude, jen někde je jich větší koncentrace a někde více „vyniknou“ v kontrastu s okolím.
Zas ale musím uvést, že já proti tomuto stylu nic nemám, není to myšleno nijak pejorativně - být o 20 let mladší, jdu do toho taky… :P

Chlapům se to líbí rozhodně, jen to moc nepřiznají. Vždyť tento styl lichotí jejich mužské ješitnosti - je to pro ně jasná výzva:„Všimni si mě, ulov si mě, ukaž jaký jsi chlapák…!“ :D

A ani na tom, že jižní Morava je konzervativnější, což je jednoznačně dáno vztahem k půdě, která se neopouští a spravuje pro další generace, není nic špatného, přece - proto se neurážejte… :wink: :D

evixx 18.8.09 13:58

… tak tady ( v Gottwaldově :D ) v to bylo dáno spíš vysokým podílem lehkého průmyslu, který zaměstnával převážně ženy … prostě přebabíno … prvoplánová ženskost ve vysoce konkurenčním prostředí

berush 18.8.09 15:09

no pokud se jako reprezentativní vzorek moravského šarmu bere již jinde zmiňovaná paní Fibingerová, tak tedy potěš pámbu… jednak ta dáma o šarmu nic neví, druhak mě to uráží, protože bydlíme ve stejném regionu… Zlín /evixx/ a Hradiště se až tak moc neliší, i zde mnohde k vidění kýčovitá Havaj s hrdě vystavenými produkty plastické chirurgie na splátky

barbucha 18.8.09 15:11
Kerze píše:
Chlapům se to líbí rozhodně, jen to moc nepřiznají. Vždyť tento styl lichotí jejich mužské ješitnosti - je to pro ně jasná výzva:„Všimni si mě, ulov si mě, ukaž jaký jsi chlapák…!“

Líbí, určitě. Akorát jsem pořád v úžasu, že snad věřej tomu, že ta dvacítka s plnejma trojkama, holým plochým pupíkem a blond ohonem, čouhajícím vzadu z kšiltovky, by se po nich vinula co liána i přesto, kdyby jí nekoupili toho džípa :twisted:

• Citovat
  • Nahlásit
Ronna 18.8.09 15:13
Kerze píše:

Konzervativní sice jsme, ale tohle co popisuješ tu tak výrazné vůbec není. Chodím přes město každý den a holky tu jsou normální. Jsme univerzitní město a tak je tu všude pořád plno mladých lidí a studentky takto nevypadají.

Luna 18.8.09 15:27

Ty vystajlovaný koc, s těma gelovýma nehtama a černobílou řepou ala tchoř v Brně jsou hodně, ale mezi studentkama se téměř vůbec nevyskytují. Typické je to u prodavaček drogerie, kadeřnic, (ty mají nevím proč většinou ty nejhorší účesy) nebo to jsou taky často servírky z takových těch hospod „Starobrno bez stylu“ a většinou chodí po pracovní době fandit na Kometu :lol:

Pak je jiný typ, to jsou rádoby nóbl fifinky, tam už studentky patří. Především studentky práv nebo ekonomie. (tedy ty, co vám když je učíte na gymplu, řeknou: Proč ste studovala takovou kravinu, když ste mohla dělat práva? :roll: ). Tak ty mají bohaté rodiče, jezdí do školy autama a nosí v odhaleném pupíčku malinký briliantík od „svého kolouška“…(samozřejmě pěkně kecám, znám i hrozně moc fajn studentky práv :D )

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek