Sedací souprava - kůže nebo látka ???

Perla 18.3.09 15:22

Sedací souprava - kůže nebo látka ???

Prosím o Vaše zkušenosti s koženou sedací soupravou a přítomností psíka v bytě, někde jsem slyšela, že to není moc vhodná kombinace, poškrábání apod. :) Kupujeme novou a nemůžem se dohodnout, já jsem pro látkovou, z kůže nejsem zrovna moc odvázaná, v létě se mi zdá nevhodná, ale možná bych se nechala ukecat :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Aimirin 18.3.09 15:50

u nás došlo k některým poškrábáním i v důsledku běžného užívání několika dospělými. A to je na velké části sedačky přehoz.

Já bych to s kombinací pejska nezkoušela, pokud teda není perfektně vycvičený, že na gauč nesmí

Alena 18.3.09 15:51

tak mně se kožená vždycky líbila, ale bohužel jsme se na ní doma neshodli :cry: dvě moje známé mají velké psy a obě mají kožené sedačky, na které nedají dopustit! po 7 letech používání jak majitelů, tak psa je sedačka pořád jak nová. Jen podotýkám, že to nesmí být ekokůže, ale kvalitní kožená sedací souprava, co stojí kolem 70 litrů :cry:

Aimirin 18.3.09 15:54

my přesně takovou měli a stačilo mít domácnost bez pejsků, aby se sem tam něco poškrábalo. S pejsky si to nedovedu představit, a to to byla velmi kvalitní kůže

Alena 18.3.09 15:58

mně se hrozně líbí sedačky z ekokůže na kovových nožičkách, šílela jsem z meruňkové a pak taková světle zelená, nááádhera! jenomže nebyly rozkládací a přesně ta samá reakce manžela - v zimě studí, v létě lepí!!
ale já bych jí brala hned :wink:

Svatka 18.3.09 19:39

My máme dvě: nejprve koženou (bílou!!! byla v akci, meruňkovou máme tapetu za ní) Dobře se udržuje, přehoz žádný nemáme, v létě nevadí Jen je večer na nahý nohy chladnější. Jen kočku jsme museli usměrnit. Pak jsme dokoupili látkovou (nemáme si kam lehnout u bedny!). Ta se nedá tak lehce utřít. Ale je fakt, že nám dalo docela fušku naučit kočku, že na ní (kožené) smí jen ležet. Teď preferuje látkovou.

Perla 18.3.09 20:34

Díky za názory, já to vidím v kombinaci s psíkem taky na tu látkovou :)

Dino11 14.3.11 17:28

Určitě se se psy kožená lépe udržuje. Ale chce to koupit opravdu kvalitní koženou sedací soupravu , pokud možno tak z hladké kůže. Máme velkého i malého psa, poškrábaná opravdu není, písek se z ní smete smetáčkem s lopatkou, bláto otře vlhkým hadrem. Textilní byla nevyčistitelná. Taky záleží, zda bydlíš v bytě (kde si pejsky ošlapou písek na chodbě cestou k němu) nebo v baráku jako my, kdy máš přímou linku 8mi tlapek plných písku rovnou zvenku.

  • Citovat
  • Nahlásit
plevanka 14.3.11 17:29

Se psem jedině sedačka z plechu. Kůži podrápe a na látce se chytají chlupy, mluvím z vlastní zkušenosti :D

FlirtBoy 14.3.11 21:08

teď mě napadlo, zdali by pes vlezl na sedačku ze psí kůže…

to by mohla být dobrá alternativa, ale nejspíš těžko sehnatelná :roll:

Zyra 14.3.11 21:21

Odporucam kozennu, kvalitnu. Mame bielu a aj psov. Poskriabana neni a da sa krasne cistit. Navyse pouzivam biele deky z Ikey, aby v zime nechladila, v lete nelepila. Deky kazde dva tyzdne perem a po case vymenim za nove.

Ingrid 14.3.11 21:34

Nejdříve dvě kočky,teď kocour a odjakživa kožená sedačka,v patře jsem měli i látkovou a ta lákala k broušení drápků,kožená ne,vysavačem přejedu drobky,jednou týdně ji očistím ubrouskama na kůži a sedačka je pořád o.k.Přežila i psa,kterého jsem hlídala tři týdny kamarádce,zahrabával si na ní buvolí ouško a sedačka to ustála bez ztráty kytičky,ale záleží vážně na kvalitě kůže a deka nebo přehoz se přes ni na chvíli dá hodit vždy a pejsek se dá možná líp usměrnit,než kočka,aby nepáchal,co nemá.

Ingrid 14.3.11 21:42

Ale určitě bude záležet i na velikosti a rase pejska a hlavně na jeho temperamentu a jak se chová ke stávajícímu sedacímu nábytku,jestli drápe,skáče na něj rovnou z venku a podobně,podle toho bych se asi rozhodla.

Svatka 14.3.11 22:17

No, naše sedačka kožená, vanilkově bílá, utrpěla dost, ale spíš díky naší liknavosri. Teď mě napadlo, že koupím bílej krém na boty, aby ty drápance nebyly tak vidět.
Na látkové je zas plno chlupů (obzvláště teď, co má dlouhou srst) a takky je tam vidět každej flek a špina.

RoSa 15.3.11 08:37
svatka píše:
No, naše sedačka kožená, vanilkově bílá, utrpěla dost, ale spíš díky naší liknavosri. Teď mě napadlo, že koupím bílej krém na boty , aby ty drápance nebyly tak vidět.

Já bych to teda krémem na boty nedělala - bude Ti to pouštět na oblečení!

Co třeba nějakou barvu na kůži? U ševce nebo v nějakým kutilovi či výtvarných potřebách by to měli mít. Lahvička vypadá jak lak na nehty, nanášení štětečkem. Já jsem si takhle jednou opravovala černou kabelku.

Jinak k tématu: mám bílou koženou rohovou sedačku a psa 40kg - vše OK.
Nedovedu si představit látkovou :speechless: V určitých ročních obdobích (jaro, podzim) mi Sára kolikrát přinese domu mezi prstama tolik hlíny, že bych mohla sázet rajčata… a na to je ta kůže super: smetáček, vhlký hadřík, a je jak nová … :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek