Sedací souprava - kůže nebo látka ???

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
gertruda 8.8.14 11:16

mě se kožené sedačky vždycky líbily, ale od té doby co máme dvě raslice, tak na ni můžu zapomenout. V pronájmu jsme měli starší koženkovou sedačku od známé, které su kupovala novou a tak nám ji darovala a psiska ji teda pěkně dorasovala. Zakazuju jim skákat na sedačku,ale i tak je člověk nedokáže pořád uhlídat a dát za sedačku 30 tisíc a pak ji zničit se mi nechtělo. Takže u nás vyhrála tahle látková http://www.zlutahala.cz/…a-boss-p2455 šedá je navíc fajn, že na ní nejde všechno vidět,ale zase není moc tmavá.

Lucinela 8.8.14 12:10

Já hlasuji určitě pro kůži, mám klasickou koženou sedačku, která letos oslaví 15 let, celou dobu o ni pečlivě pečuji a je stále stejně hezká. Doporučuji i z praktických důvodů - dobře se vše otře při připadném potřísnění jídlem a v létě chladí a v zimě se stejně balím do deky :palec: .

Dagmarr 11.8.14 13:29

Jsem taky pro kůži. Máme ji 10 let, psa 7 let a je absolutně bez újmy. Tedy z jeho strany. Pes na ní přes den leží pořád. Suchý i mokrý. Jen přejedu hadrem a je zase jako nová. Ale máme westíka. Takže malý pes.

ica1973 11.8.14 14:52

Tiež dávam hlas koženej sedačke :palec:
Ako prvú sme mali z eko kože, ktorá slúžila takmer 15 rokov, teraz máme 6 rokov koženú a spokojnosť veľká :potlesk:
Je podľa mňa praktickejšia aj na údržbu, nemusím tepovať pár krát do roka ako látkovú a stále si drží skvelý tvar aj farbu.

paty 11.8.14 16:27

@Dagmarr Plánuji koupit novou sedačku a uvažuju o kůži,nebo eko kůži,ale máme dvě čivavy,tak mám obavy z drápků.Kolegyně mě od kůže zrazuje,taky má čivavu a sedačku má poškrábanou. :nevim: Já zas vidím pozitivně,že z ní půjdou lehce odstranit chlupy.Čivaváci jsou sice krátkosrstí,ale čištění toho mikroplyše,nebo co to máme teď,je o nervy. :roll:

hanyketty 12.8.14 17:21

Za mě kožená, dá se přece jen otřít. Látková je hned flekatá, chlupatá. Jedině snad koupit sedačku s vyměnitelnými potahy…třeba křsla mám látková ale nakoupila jsem fůru potahů do zásoby :)

lucie.hu 12.8.14 18:49

my jsme koupili dražší látku kvůli dětem a jsme spokojeni, z kůže jsem měla docela obavy právě kvůli létu

Dagmarr 12.8.14 21:52

@paty
Příští sedačku bych asi chtěla v eko kůži. Přece jen se v létě tak nelepí a nestudí. Ale zase nevím, jestli vydrží tolik, co pravá kůže.

Náš pes nelíná, ale je čuně. Na látkové si ho neumím představit. To bych ho musela vychovat a na sedačku nepouštět.
Drápky má, ale sedačku poškrábat se mu nikdy nepovedlo. Moji kůži ale poškrábal několikrát.

paty 12.8.14 21:56

@Dagmarr Taky asi pořídíme eko,naši psi mají drápky udržované,takže snad by to neměl být až takový problém.Jinak teď máme sedačku z nějakého mikroplyše,který je bezva,že se na něm nedrží skvrny,voda,všechno jde lehce odstranit.Jen ty chlupy na něm drží.Psi jsou zvyklí na sedačce,mají tam svou deku,ale přesto…

gertruda 13.8.14 11:07

Buď mám tak nevychované psiska a nebo nevím. Jako drápky jim stříhám pravidelně, sami si je vlastně hodně obrousí i při běhání venku,ale tak ta stará sedačka nedopadla moc dobře. Možná se jí dočkám časem. Je fakt, že na látkové se asi víc drží chlupy,ale přejedu ji vysavačem a je klid. Protože máme psi doma, tak jsem zvyklá častěji luxovat i vytírat. Jediné místo kam nesmí, je postel. I když vsadím se, že když nejsem přes noc doma, tak je má přítel stoprocentně v posteli :D

ijáček 13.8.14 12:27

My máme světlemodrou látku - mikrovlákno. Na to člověk může nalít třeba litr červeného, a pak přetřít navlhčeným hadříkem a je jak nová.

• Citovat
  • Nahlásit
Andreyyka 15.8.14 18:43

Já teda jsem zásadně proti kůži, nevím proč, ale mám k ní strašnou averzi, působí na mě hrozně vulgárně a snobsky :D ale je to čistě otázka názoru, jako určitě je třeba mnohem snazší na čištění, to je jasné, ale prostě je mi tak nějak nesympatická, člověk se v ní potí, brzy praská a tak. My jsme teď vybírali s manželem sedačku ve žluté hale a on sám na kůži taky koukal, ale nakonec jsem ho svými argumenty přemluvila, abychom vzali normální látkovou :)

labaruna 7.10.14 20:36

Tak za mě mohu říci, že sedačku z ekokůže už NIKDY. Zakoupili jsme ji před osmi lety (bohužel) ve Scontu za 30.000 Kč. Přesně po třech letech se nám povrch začal celý loupat a nebyli jsme sami, naši sedačku jsem viděla i v reportáži TV NOVA od několika dalších nespokojených zákazníků.
Nechala jsem na to našít na pevno přehoz, který v sedací části nebyl čalounicí vyřešen příliš dobře. S ohledem na vysokou hypotéku a můj pobyt na rodičovské, kterou máme si momentálně nemůžeme dovolit další investici do sedačky. Takže denně dívám na sedačku, která mi hyzdí obývací pokoj a jsem pekelně naštvaná.
Má švagrová nedala na naši radu rovněž koupila sedačku z ekokůže a dopadla podobně, teď řeší co s tím bude dělat. Tchýně má z koženky, má to popraskané.
Nevím jestli existuje kvalitní ekokůže a pokud ano bude dost těžké ji rozeznat. V každé prodejně nábytku Vám řeknou, že s tímto materiálem problémy nemají, což je logické, protože potíže u všech začínají po třech letech, kdy je dávno po záruční době. Takže před tímto nákupem varuji.

fox 7.10.14 20:56

Za mě jednoznačně kůže!! Máme ji léta. Nic není tak příjemného, trvanlivého a hlavně snadného na údržbu. V rozhodování kůže - látka - něco, co se označuje jako ekokůže je toto přesně pořadí mé volby a zkušeností. Trošku člověk připlatí, ale léta bez potíží, fleků, snadného čištění, hezkého vzhledu atd. to několikanásobně vrátí. Za snobismus to nepovažuji, je to tradiční přírodní materiál. Po zkušenostech s křeslem v „ekokůži“ - nebrat!! Mám bílé, sedím v něm zrovna teď u počítače a je už několik let po smrti. Myslím ten potah. Vzhledově přijatelné vydrželo jen těsně přes záruku. Velmi by mě nas..lo, pokud by to byla celá sedačka, která je několikanásobně dražší. Na vyhození nebo pro ostudu.
V obchodě nalžou cokoliv, chtějí prodat!

Hermesfan 8.10.14 06:19

koža aj havo dokopy, na jednej sedačke mám sedaciu časť zakrytú vkusným poťahom kvoli havovi, žziaden problém

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek