Serge Lutens Fourreau Noir

Ronna 30.06.09 11:45

Serge Lutens Fourreau Noir

  • na podzim
  • temná, hedvábná vůně, tonka bean, lavender, musk, almond a lehké kouřové tóny

http://www.nstperfume.com/…urreau-noir/


Reklama

verunka2201 30.06.09 12:00

Neexportka, škoda. Složení se mi líbí víc než u té druhé lutensovské novinky :wink:

domenica 19.09.09 21:01

""http://img.en­ter4u.eu/th/F­.Noirdo4b.jpg:http://img.enter4u.eu/…Noirdo4b.jpg http://www.nstperfume.com/…-forreau.jpg

Ve zkratce : orientální, sametová, hluboká, melancholická hořko-sladká vůně. … já se bála levandule, ale není důvod. Levandule ze ozývá jemně, jako táhlý podtón, jen náznak… ani medicínální tón se nekoná … někdo přirovnal podobu levandule ve FN k té, která je v Jicky - čistý parfém. Když už jsem u toho přirovnávání k jiné vůni … na začátku (stačí jen přivonět k flakonu) mi FN připomíná Chergui .. cítím seno v kombinaci s vůní jedné socialistické pěny do koupele :D . FN pak pokračuje v duchu lehce fougerových, spíše unisexových (v niche sektoru) vůní a postupně sládne a zjemňuje a stává se více a více ženskou a smyslnou … jde na to takhle: hrst mandlí, lžička kvalitní mleté kávy, kapka hořkého karamelu a trochu myrhy a vanilky. Kompozice je jemná a drží při pokožce a … není to žádná cukrárna (mandle jsou bez cukru) … asi po dvou hodinách se vůně stává sušší a objevují se kouřové (příjemné, neštiplavé) tóny – stále trochu nasládlé … tam se zase typově blíží Fumerie Turque .
Není to určitě vůně pro každý nos … ale zase to není vůně typu „nenositelné umělecké dílo“ (Serge Lutens mívá někdy takové tendence :D ). Není jistě náhodou, že vůně přichází na trh v září. Je to vyloženě podzimní a zimní vůně (ne kvůli teplotě, ale kvůli atmosféře) – melancholická, zádumčivá, klidná … kdo si občas libuje v takovém rozpoložení (já ano), ten najde ve FN vyložený poklad!

Barva vůně je kapitola sama o sobě … musím se na ní pořád dívat, v každém prostředí i v každém úhlu pohledu je barva jiná … od koňakové, přes šedou, po světle fialovou (a na fotce vyjde vždycky do bledě nachovo fialova) :wink:

Kerze 19.09.09 21:45

Sakra, hrst mandlí, lžička kvalitní mleté kávy, kapka hořkého karamelu a trochu myrhy a vanilky - moje oblíbené ingredience… :D

Fanfan 20.09.09 08:17

Zní to moc pěkně… :D

Dalia 20.09.09 12:22

… achich, nádherně … :heart:

1Miru 20.09.09 12:45

…taky mě zarazila na složení ta levandule(tu, jako takovou nemusím…),
ale je pravda, že Lutens UMÍ zakomponovat složky tak, že žádná netrčí ven,
všechny jsou v té nejlepší možníé koncentraci a kondici a i když tam je nějaká relat. nebezpečná složka, tak je zmáknutá tak, že to je naopak „plus“!
(viz třeba Douce Amere - krásná hořkosladká vůně!!, přitom - jinak mám z hořkých vůní obavy, ale tady je to takové teploučké, hladivé, nasládlé…!)
:roll: :D

Daisy.zlouky 20.09.09 13:48

:cry: :cry: :cry: :cry: Stačilo by mi jen pochovat.A to složení :roll: :roll: :roll: :roll:

Barbarra 20.09.09 17:44

Buch buch :heart: , úplně se mi rozbušilo srdce. :D


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama