Setkání s obchodníkem s parfémy

tuzezlypes 16.1.09 22:00

Setkání s obchodníkem s parfémy

Na podzim jsem potkala člověka, který velkoobchodně dováží parfémy. Jsou prý tři významnější dovozci do ČR. Varoval mne před zbožím z Číny - jsou to falza, k nerozeznání od originálů. Prý to dovezla jejich konkurence a nadělali v tom pěkný bordel. Zmínil taky FM group (slavný Mahora), taky jim dost konkurují a hloupí lidi kupují. Dodávají velkoobchodně do téměř všech internetových parfumérek i do kamenných, mají i vlastní webovky a slíbil, že mi to dá za cenu ještě nižší, než mají vystaveno. Většina internetových obchodů nemá skladem vůbec nic, platí si pouze provoz webovek a klidně podniká z domu. Když si zákazník něco objedná, obrací se hned na tohoto dovozce, který jeho objednávku promptně vykryje a teprve potom jde zboží k zákazníkovi. V praxi asi provozovatel čeká, co se mu sejde denně za objednávky, pak to hromadně objedná, zboží dostane obratem a poté rozesílá. Držet sklady parfémů je otázka nesmírně finančně náročná.

tuzezlypes 16.1.09 22:04

častým trikem „garážových obchodníků“ bývá, že vystaví na webu extrémně levně některé druhy zboží. Samozřejmě ho nemají a za tu cenu ani sehnat nemohou - normální klamání spotřebitele. Nicméně, zákazníci si zboží objednají, následně je jim sděleno, že zboží je momentálně vyprodáno a je jim nabídnuto zboží jiné - často jim to vyjde a zákazník tuto novou nabídku přijme, ačkoliv jeho původní záměr byl zcela jiný.

jitka006 16.1.09 22:14

A jak se pozná zboží z Číny, když je k nerozeznání?

tuzezlypes 16.1.09 22:15
jitka006 píše:
A jak se pozná zboží z Číny, když je k nerozeznání?

Tvrdil, že to poznat lze. Respektive, pozná to člověk z branže, nákupčí. Prý na to má lidi, co to rozhodně poznají. Konkrétně, ta firma co toto měla dovézt, je z Chrudimi…

Sára 17.1.09 10:30

o tom, že některé internetové parfumérky podnikají tzv. z domu se předpokládat např. Avy nebo Aziza vyležově zboží kupují na Jahodě ale kupovala jsem od nich několikrát v době, kdy jsem neměla kartu na net a až na delší dobu dodání na kterou přímo upozorňují na tom nevidím nic špatného a člověk zase neriskuje ani ztracení zásilky ani clo - takže pro méně odvážné je to šance jak se dostat k co nejširší nabídce zboží a koupit si jej na dobírku. Co se týče toho, že některé obchody na netu nemají z toho co inzerují - skoro vůbec nic - a pošlou něco zcela jiného a pak s nich taháte peníze zpět tak to už je jiné kafe a sprosťárna. O dovozu fejků z Ćíny by mě teda taky zajímalo - prodávají jen na netu nebo se to zboží dostalo i do kamenek? Jsem z toho celkem zděšena pokud je to pravda :?

fiore 17.1.09 10:47

Holky to mi připomnělo jeden článek, který jsem si přečetla na netu ohledně padělků zboží. Stálo tam, že už i odborníkům dá někdy pěknou práci poznat napodobeninu :? Zřejmě se to týká ale spíše oblečení. Tady je článek : http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot … ?id=625654

tuze 17.1.09 13:06

Zda se to zboží dostalo i do kamenek nevím, záleží, kam ona firma všude dodává. Byl ale rozhořčen, že si toto vůbec dovolili a kazí tak poměry v branži, případně že takto získali konkurenční výhodu v podobě nižších nákupních cen. Zřejmě se v tom budou točit těžké prachy a taky ne všechno bude fakturačně čisté, kvůli únikům na dani a clu. Alespoň v tomto duchu byly jeho požadavky na spolupráci.

  • Citovat
  • Nahlásit
Kriss 17.1.09 14:26

Obchod v Chrudim poznam, nakupujem tam uz dost dlho a NIKDY sa mi nestalo, aby poslali parfem, ktory by nebol pravy.
Tuze, ak sa mozem opytat, v akom vztahu si s tym dovozcom parfemov?

tuze 17.1.09 16:14

to Kriss

V jakém vztahu? Měl to být obchodní vztah, jeho firma vs. firma kterou zastupuji já, ale jelikož po nás chtěl nesplnitelné věci, tak jsme se na spolupráci nedohodli. Původně to bylo čistě obchodní jednání, poté se rozvykládal o své branži a jelikož ve mně a kolegyni našel věrné posluchače, tak nám toho povykládal hodně. Potkávám různé klienty, z různých oborů.

  • Citovat
  • Nahlásit
Váš příspěvek