Shodnete se s Turinem?

barbucha 20.09.10 21:35

Shodnete se s Turinem?

Jak mi přišla The Guide , tak mě napadlo podívat se na moji poličku, nad čím by božský Luca ohrnul nos…a není to špatný skóre:
4× 5 hvězdiček (Aprés, Cristalle, Knowing, Shalimar)
4× 4 hvězdičky (Bvlgari pour Femme, Coco, Winter Flower, Samsara)
3× 3 hvězdičky (Gucci EDP, Jardins de Bagatelle, Sensuous)
1× 2 hvězdičky (Allure) :?

1× 1 hvězdička (Champs Elysées) :cry:

No, hvězdička nehvězdička, všechny jsou moje :lol:

A jak jste na tom vy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

1Miru 21.09.10 06:44

…na jednu stranu mi zalichotí, když se mi nějaká vůně líbí a „Maestro“ ji také nesepsuje, či ji dokonce vychválí. …na stranu druhou

  • přestože mu v žádném případě vzdělání, zkušenosti a načicháno neubírám!,
    tak svým stylem, jakým se prezentuje(na­bubřelý, sebestředný neomylec),
    přebíjí své schopnosti…

= a i když jsou jeho komentáře zajímavé/čtivé/zá­bavné,
je mi srdečně jedno, co si myslí o mých fejvrytech :D

Ingrid 21.09.10 07:25

Mně zalichotí,když mi moje vůně pochválí okolí,někdo,koho mám ráda,na kom mi záleží,na tom pánovi mi nezáleží ani zbla,vůbec ho neznám,je mi celkem šumák,takže mne nenapadlo srovnávat svoje parfémové favority s jeho názory,čímž mu nic neupírám a nikomu neberu,když si své představy porovná s jeho,je to nesporně zajímavé,pro mne osobně však ne.Navíc jsem zjistila,že většinu vůní vnímám jinak,než on,co on označí jako jemné a křehké,to je pro můj nos darda,takže to ani nemá cenu.Beru to jako zajímavé počtení,nic víc.

Ingrid 21.09.10 07:31

:conf: a taky,jak tak na svoji poličku koukám,nemám tam ani žádné echt skvosty,nic exkluzívního,žádné niche kousky,sbíraniko každý pes jiná ves, jen podle toho,co mi voní,ale mám ji ráda i když je zřejmě mimo veškeré myslitelné a hodnotitelné kategorie,je prostě moje. :heart: Zase,když nad tím tak uvažuju, kdo má poličku vytříbenější,tak pro něj musí být radost zjistit, jak a v čem se shodne s parfémovým guru.

Evulik 21.09.10 07:59

Hm, asi tomu moc nerozumiem (a nie som parfémový guru), ale nejak mi hlava nebere, prečo má Cristalle 5 hviezdiečiek, Coco už len 4 a Allure len 2? :shock:

A je to aj niekde na nete, čo má koľko hviezdičiek?

domenica 21.09.10 09:13

Mě Turin baví bez ohledu na to, jestli se s ním shodu v názoru na vůni nebo ne. U klasických guerlainovských vůní a u chanelovských exkluzivek je shoda skoro absolutní. U některých vůní si vůbec nerozumíme. A o některých jeho názorech na určité vůně bych si s ním ráda popovídala osobně. :D

Jinak, máme spolu docela intimní vztah. :wink: Jeho (a Tanyi) knihu recenzí mám stabilně na nočním stolku a před usnutím, i kdyby jen na minutu, ji otvírám.

benvenuta 21.09.10 11:39

S Turinom sa vždy nezhodne ani Tania, spolurecenzentka a manželka, tak čo :D

Evulik píše:
A je to aj niekde na nete, čo má koľko hviezdičiek?
Na ich stránke je dostupný .xls súbor, kde je to zhrnuté, ale sú tam len recenzie z hardbackového vydania a z troch následných internetových dodatkov. Tie recenzie, čo boli len paperbackovom vydaní tam nie sú. Link: http://www.perfumestheguide.com/Perfume … Files.html

Domenica, ja som na tom podobne. Obvykle viac beriem vážne, keď niečo vychváli, ako keď niečo strhá.

RainyWeather 21.09.10 17:55

Takže jsem si ten seznámek projela a z vůní, které mám na poličce nebo v odstřicích a které jsou tam hodnoceny:

5* - 1×
4* - 3×
3* - 3×
2* - 6×
1* - 2×

No nic moc výsledek. Překvapuje mě, že Lovely dává 4* nebo Lolita Lempicka 5*, kdežto Addict a Dolce Vita jen dvě? Prada Tenre a Infusion d´Iris - dává dvě, já bych řekla, že aspoň tři by mít mohly.

Luna 21.09.10 19:32

Já se s ním shodnu celkem dost…
udivilo mě, že mám spoustu čtyř a pětihvězd, přestože jsem si myslela, že budou mít hodnocení pod bodem mrazu. No, těší mě to :wink:

Akorát Bois d´Arménie má jen 3 a to je málo. S tím nesouhlasím :D

A taky mě dost překvapilo že Bulgari Black je vychválen do nebe…mně se taky moc líbí, ale nikdy by mě nenapadlo, že je to takovej majstštyk :wink:

Širín 21.09.10 22:09

Jak mám vědět, jak co hodnotí? Nenapsal mi to :whistle: .

Asi by mě potěšilo, kdyby se mu něco líbilo, ale celkově… dlabu na všechny, hlavně, že se líbí vůně mě.

Širín 21.09.10 22:14
EvaKm píše:
Lovely dává 4*

Od SJP? :shock:

To je vážně tak dobrá?

RainyWeather 21.09.10 22:21

Jo, od SJP. Dobrá je, líbí se mi pořád a dost - myslím, že je dobře zkomponovaná. Ale v porovnání s jinými, kterým LT dává o jednu, dvě, tři hvězdičky míň se podle mě nechytá.

Tana1112 22.09.10 07:28

Lovely jsem kdysi měla, celkem se mi líbila, ale ne tolik, abych musela okamžitě doplňovat poličku… Ale třeba Dune je jedna z mých lásek a i když pro mě Turinovo hodnocení také není až tak směrodatné, těší mě, že jí dává pětku :-)

Camellia 22.09.10 07:46

Jde taky o to, jak on ty vůně testuje. Mě se třeba některé vůně moc líbí, na papírku i nakůži, ale jen chvíli. Ani nejde o to, že by se divně rozložily, ale prostě v nich dál nevydržím. Třeba taková Tresor, krásná vůně, ale po pěti hodinách jsem se musela vysprchovat a převléct. Takže hodnocení pozitivní, ale jinak nepoužitelný. A to se mi stalo i s Lovely.

Tana1112 22.09.10 07:48

Mně se - po vypotřebování flakónu - Lovely prostě přejedla. Přestala mě bavit…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama