Školní jídla - láska kontra nenávist :-)

Arome mia 23.12.12 11:13

Školní jídla-láska kontra nenávist:-)

Jak je tu téma s vánočními recepty a v dotazech se probírá zrovna oběd:-), napadlo mne, založit toto téma.
Navíc jsem si zrovna dnes ráno vzpomněla, jak jsem v mateřské školce přímo milovala jejich rybí pomazánku a upřímně nenáviděla bílou kávu se škraloupem a k tomu makový závin:-)
A taky na to, jak mi bylo blbě na základce pokaždé, když jsme měli palačinky :twisted:
Máte taky nějké milované školní jídlo a nebo jídlo, které jste nemohli vystát?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Alena_In 23.12.12 11:44

Ve školce jsem nesnášela chleba s máslem a medem, doteď ho nejím. A ve školní jídelně rajskou polévku, dávali tam rozvařené kolínka nebo rýži, fujtajbl.
Naopak jsem milovala francouzské brambory a buchtičky s krémem. :mrgreen:

jitlen 23.12.12 11:54

Mě ve školní jídelně docela chutnalo. Knedlíky s cibulkou, buchtičky s krémem, ovocné knedlíky, lívance, rajská… :P Co si pamatuji, tak mi nechutnala akorát hrachová kaše, nádivka nebo tlusté maso.

Verda2 23.12.12 12:35

Já nenáviděla v MŠ čaj s mlékem, je mi z toho blbě ještě teď a ve školní jídelně odporné rozvařené brambory a kolínka..brrr :mrgreen: a ještě UHO, ta byla taky odporná :mrgreen: ..a plíčka na smetaně.., je toho bohužel víc, snad se to v dnešní době zlepšilo..

Arome mia 23.12.12 13:15

@Verda2 Jo, plíčka na smetaně byl hnus :poblion:

cat_deveraux1 23.12.12 13:28

To je mi ale krásné téma :).
Ve školce jsem zbožňovala bílou kávu, kakao a čerstvé rohlíky s jakože nutelou (bylo to máslo s kakaem) a takový šumajstr, bože :srdce: .
Na základce nám také skvěle vařili, středy byly sladké. Tam jsem měla ráda všechno kromě jater a masa k omáčkám, to bylo vždy tvrdé jako bota. A buchtičky s krémem, to nesnáším snad odjakživa :mrgreen:

Ef 23.12.12 13:36

Ja jsem cunik, snim vsechno a vsechno mi chutna. Jediny co nedam je nejspis od dob skoly koprovka s vejcem a hlavne drstkova, tu mi staci kdyz nekdo vari - odchazim z mistnosti dokud se nesni a neumyje nadobi.

dusty 23.12.12 15:45

Na škôlku si veľmi nespomínam, ale od ZŠ neznášam jedálne a v podstate aj reštaurácie, chodím tam len sporadicky. Puchy z kuchyne nie sú pre mňa, vždy tam vyňuchám niečo mŕtvolné. V škole som viac-menej nikdy nič nezjedla, fut sa to riešilo na rodičovských združeniach. Na strednej som do jedálne nechodila vôbec a peniaze utratila účelnejšie :mrgreen: .

Frankie 23.12.12 16:05

Já si ze školky pamatuju, jak jsme ke svačině mívali teplé mléko se škraloupem, vychovatelky mě vždycky nutily, abych ho vypila, až jsem se z toho jednou :poblion:. Pak už mě nenutily :mrgreen:.

Ze základky si obvzláště pamatuju omáčku z fazolových lusků. Nebyly to malé lusky jako bývají teď, ale mnohem větší, tmavší a jakoby chlupaté. Omáčka měla takokuvou khaki barvu a pach mi připomínal řasy vyplavené z moře. Podávalo se to s knedlíkem a masem jak podrážka.

Když jsme měli zbytky, vždycky jsme se učitelky, která měla v jídelně dozor, museli zeptat, jestli je smíme vyhodit. Ve druhé třídě mě tam jedna učitelka nechla sedět až do čtyř odpoledne právě s tou hnusnou luskovou omáčkoku. A kdyby tam pak nepřišla moje máma, a tu učitelku neseřvala :mrgreen:, tak bych tam snad seděla ještě dýl. Ale pak už si žádná učitelka nedovolila nutit mě dojídat, když už jsem nechtěla… :lol:

Arome mia 23.12.12 16:41

@Frankie11 Tak přesně tuhle omáčku taky nesnáším, a to doživotně :mrgreen:
Systém nucení do jídla byl na naší ZŠ stejný.
Jednou jsem takhle na obědě seděla coby druháček od 11 do tří, kdy zavíraly a učitelka mne donutila vzít si jídlo do sáčku sebou - byly to mnou netknuté tvarohové palačinky - brr. Nutno podotknout, že doma už mne hledali, jestli se mi náhodou něco nestalo. Máma to pak šla soudružce učitelce taky vysvětlit :twisted:

Příspěvek upraven 23.12.12 v 17:02

Frankie 23.12.12 16:53

@Arome mia
Jj, taky tu omáčku dodnes nesnáším i fazolové lusky, i když jsou normální. A teplé mléko taky nemusím, brrr…

Sasa 23.12.12 17:06

Holky, já ten škraloup na mlíku miluju, vždyť je to smetana…mňam. :lol:

zdensy 23.12.12 17:26

Rohlík s nutelou - děti tomu říkají rohlík s h--- :mrgreen: :D
K tématu, od školky doteď jsem nedokázala pozřít tzv. švédský čaj, dodnes si dokážu vybavit smradlavý hadr, kterým učitelky utíraly stoly po tomto nápoji pro děti.
Od základky nesnáším špagety, mít je dvakrát do měsíce bylo moc. Další humus byl rýžový nákyp se švestičkou navrch a nudle s mákem ve variaci kolínka s pocukrovanou strouhanou houskou. Jen coby raritu přikládám dětské jídlo v podobě nakrájených houskových knedlíků přelitých teplým jahodovým jogurtem.

Arome mia 23.12.12 17:37
@zdensy píše:
Jen coby raritu přikládám dětské jídlo v podobě nakrájených houskových knedlíků přelitých teplým jahodovým jogurtem.

Dámy prominou, ale jdu :poblion: velebnosti

Rendulinda 23.12.12 17:56

@zdensy
Tak to je fakt síla…taky nejsem v jídle vybíravá, ale tohle?! 8o

Já si pamatuju jak jsem nesnášela dušenou mrkev s masem a bramborem, ani doma jsme to nevařili, i když sníst syrovou mrkev nebo vařenou v polévce jsem nikdy neměla problém. Pak to jednou udělala švagrová a když jsem se ofrňovala, jak to můžou jíst, vybídla mě, abych ochutnala. Kupodivu jsem zjistila, že problém není v ingrediencích, ale ve způsobu úpravy a že dobře uvařené to vůbec není špatná věc…
Totéž fazolová omáčka, nesnášela jsem zelené fazolky, dokud jsem je jednou neochutnala v restauraci uvařené jen do křupava a orestované na slanině s česnekem, od té doby to miluju a dělám si je i doma.

Naopak jsem se ve škole naučila milovat buchtičky se šodó a dodnes je to moje nejoblíbenější sladké jídlo (navrhovala jsem ho i na zítřejší slavnostní oběd, ale nakonec zvítězila krupicová kaše :mrgreen: ).

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama